PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Audiolab debiutuje z serią 9000

Sty 13, 2023
Audiolab debiutuje z serią 9000

W ofercie brytyjskiego Audiolaba przez ostatnie 40 lat seria 8000 stanowiła najwyższą półkę jakościową. Aż do teraz. Zaprezentowane właśnie wzmacniacz 9000A oraz transport CD 9000CDT otwierają nowy rozdział w historii marki.

 

Mają być też zapowiedzią nowej jakości brzmienia. Zintegrowany wzmacniacz oferuje moc 100 W przy obciążeniu 8 Ω (w klasie AB). Prócz 3 par analogowych wejść niezbalansowanych i jednej pary wejść zbalansowanych (XLR), na pokładzie znajdziemy wejście gramofonowe MM/MC oraz komplet wejść cyfrowych (USB audio, dwa optyczne i dwa koncentryczne) dla opartego na układzie Sabre ES9038Pro, przetwornika c/a. Wejście USB jest zgodne z sygnałami DSD 512 i PCM 768 kHz. Możliwe jest także dekodowanie streamów MQA. Nie zabrano również odbiornika Bluetooth w wersji 5.0 który obsługuje kodeki aptX i aptX HD. Niewątpliwą atrakcją jest kolorowy wyświetlacz LCD IPS z funkcją wirtualnych wskaźników wysterowania — tak w postaci wychyłowej, jak i liniowej. Autorem urządzenia jest Jan Ertner, były pracownik IAG, wcześniej Cyrusa i Quada. Zasilacz wzmacniacza oparto o transformator toroidalny o mocy 320 VA i cztery kondensatory filtrujące, każdy o pojemności 15 tys. uF.

audiolab 9000A 9000CDT gniazda

Dedykowany do wzmacniacza transport 9000CDT wyposażono w dwa rodzaje wyjść S/PDIF (optyczne i współosiowe), a także w gniazdo USB typu A umożliwiające odtwarzanie muzyki z pamięci masowych (obsługiwane formaty to jedynie WAV, WMA i AAC). Czytnik typu ROM współpracuje z buforem pamięciowym w celu zagwarantowania płynnego odczytu bez błędów oraz z niskim poziomem rozmycia czasowego (jittera).

Urządzenia będą oferowane w dwóch wersjach wykończeniowych — czarnej i srebrnej.

Dystrybutor: One Audio, www.audiolab.pl

Ceny: 9000A — 9999 zł; 9000CDT — 5 499 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją