PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

KEF R Meta

Mar 09, 2023
KEF R Meta

KEF zaprezentował po pięciu latach najnowsze wcielenie serii R — nosi ona dopisek „Meta”. Lista usprawnień nie jest tak rozległa, jak przy poprzedniej modernizacji (tam poprawek było aż 1043), niemniej jednak producent zapewnia, że są one znaczące.

 

Największą zmianą jest zastosowanie dwunastej generacji drivera Uni-Q, który znamy między innymi z modelu LS50 Meta. Wśród usprawnień należy wymienić nowy tłumik tweetera (z labiryntem MAT) wspomagający kontrolę rezonansów, zmiany w konstrukcji obudów (mają teraz lepiej tłumić wibracje) oraz nowe zwrotnice. Wszystko to ma się składać na bardziej przejrzysty i lepiej kontrolowany dźwięk w stosunku do poprzedniej generacji.

Modeli jest aż siedem: podstawkowe R3 Meta, trzy podłogowe (R5 Meta, R7 Meta i R11 Meta), dwa centralne (R2 Meta i R6 Meta) oraz atmosowe nadstawki R8. Ceny za parę stereo rozpoczynają się od poziomu 8400 zł. Poszczególne modele zachowały kształt, rozmiary poprzedników, jak również również trójdrożną konfigurację akustyczną (dotyczy to także monitora).

Producent z Maidstone nie przewidział dedykowanego subwoofera, proponując modele Kube 12B i KF92. Podobnie jak poprzedniej generacji, kolumny są oferowane w czarnym, białym (obydwu błyszczących) lub orzechowym wykończeniu. Kolumny R3 Meta i R7 Meta dodatkowo będą dostępne (na początku lata) w dwóch specjalnych wersjach kolorystycznych.

Dystrybutor: GP Acoustics GmbH, www.kef.com

Ceny (za parę): R11 Meta — 30 550 zł; R7 Meta — 23 500 zł; R5 — 16 450 zł; R3 Meta — 8400 zł; R8 Meta — 7520 zł

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją