PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Nowe akcesoria Pro-Jecta Wyróżniony

Mar 14, 2023
Nowe akcesoria Pro-Jecta

Austriacka marka przygotowała dwie nowe myjki do czyszczenia płyt winylowych. Większa i cięższa nazywa się VC-S3. Bardziej kompaktowa i tańsza propozycja to VC-E2.

 

Obydwa urządzenia są spadkobiercami zaprezentowanego w 2016 roku modelu VC-S i wyprodukowano je w Europie. Jak zapewnia producent, umycie płyty jest bardzo szybkie (wystarczą dwa obroty) i w dodatku niedrogie. Docisk magnetyczny nie tylko chroni etykietę przed płynem czyszczącym, ale także przyspiesza proces czyszczenia — wystarczy umieścić płytę na maszynie, położyć docisk i gotowe. Pojemnik wewnętrzny (VC-E2 0,5 l, VC-S3 2,5 l) zbiera zużyty płyn i jest łatwy do opróżnienia. Wraz z myjkami producent zaprezentował płyn do mycia o nazwie Wash-It 2. Jak czytamy na stronie internetowej, nowa bezalkoholowa formuła zapobiega degradacji mikroinformacji na płytach.

Power Box S3 Phono in Black

Austriacy zaprezentowali także dwa źródła prądowe. POWER BOX S3 PHONO to stabilizowane dwuwyjściowe źródło przeznaczone do jednoczesnego zasilania gramofonu (15 V) oraz przedwzmacniacza gramofonowego (18 V). Sumaryczna wydajność prądowa wyjść wynosi 1000 mA. Urządzenie zasilane jest wtyczkowym zasilaczem 18 V.

POWER BOX DS3 to zdecydowanie bardziej zaawansowana propozycja, bazująca na transformatorze toroidalnym. Wyjść mamy aż sześć: dwa 9 V (2 A), jedno 15 V (dedykowane gramofonom) i trzy 18 V (1 A). Pojemność filtrująca wynosi 10 tys. μF. Zastosowano także zabezpieczenie przeciwprzepięciowe. Oba „pudełka” dostępne są w kolorach srebrnym i czarnym.

VC S3 1

Ceny: VC-E2 — 1849 zł; Power Box S3 — nieustalona, Power Box DS3 — nieustalona

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją