PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Klasyczne JBL-e w czerni

Kwi 21, 2023
Klasyczne JBL-e w czerni

Seria kolumn pasywnych JBL Classic doczekała się nowej, czarnej wersji wykończeniowej. Normalnie tego typu informację można by zbagatelizować, jednak tym razem jest to naszym zdaniem dość istotna nowość, która ma szansę przyczynić się do wzrostu popularności tych bardzo ciekawych, klasycznych w formie zestawów głośnikowych.

jbl rndr L100

Dotychczasowa kolorystyka Classiców była oryginalna, ale zdecydowanie mało uniwersalna — dotyczyło to przede wszystkim pomarańczowych maskownic z pianki Quadrex, ale także orzechowego, również dosyć „oldskulowego” forniru. Obudowy wersji Black Edition są poddawane wieloetapowemu, procesowi malowania, który rozpoczyna się od nałożenia czarnej warstwy bazowej, a kończy na luksusowym wykończeniu lakierem bezbarwnym i polerowaniem na wysoki połysk. W zestawach L100, L82 i L52 zastosowano specjalne złote oznaczenia na przedniej części głośnika wokół potencjometrów poziomu tłumienia oraz na tylnej etykiecie, nad terminalami podłączeniowymi. Czarne maskownice noszą ponadto złote plakietki z logo marki. Całość nie wygląda już tak radośnie jak dotychczas, ale trzeba przyznać, że zdecydowanie bardziej elegancko. W naszej ocenie to dobre posunięcie JBL-a. W czarnej wersji będzie także dostępny aktywny, bezprzewodowy głośnik zintegrowany L75ms Music System.

Co więcej, modele L100 Classic i L82 Classic będą dostępne w ulepszonych wersjach Black Edition Performance Package, które odznaczają się zmodernizowanymi głośnikami. Nowe woofery mają zapewniać lepszą liniowość, a więc niższy poziom zniekształceń. Zastosowano także poprawiony głośnik średniotonowy (w L100) i lepszy tweeter o oznaczeniu JT025Ti1. Ponadto, na tylnych ściankach pojawiły się podwójne terminale głośnikowe. Te wersje kolumn będą produkowane tylko przez pewien czas. Cen na razie nie ujawniono.

jbl rndr2

Dystrybutor: Suport, www.jbl.pl | Ceny: nieustalone

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją