PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Revival Audio Sprint

Kwi 25, 2023
Revival Audio Sprint

Młoda francuska firma głośnikowa, prowadzona przez Daniela Emontsa nie zasypia gruszek w popiele. Dopiero co testowaliśmy całkiem świeże monitory Atalante 3 (AV 2/2023), a na rynek już wchodzą kolejne nowości.

 

Serię Sprint tworzą dwa zestawy głośnikowe — monitor „3” i podłogówka „4”. Pod względem stylistycznym są to zdecydowanie inne konstrukcje niż Atalante, natomiast użyta technika głośnikowa czerpie garściami z droższych konstrukcji.

Zauważalnym wyróżnikiem obydwu nowych modeli jest nakładka na przednią ściankę wykonana z materiału, który producent nazywa Elytronem. Co to takiego? Z informacji prasowej wynika, że bazuje on na budowie górnej części szkieletu chrząszczy, jednak nie jest jasne, czy chodzi o sam materiał organiczny, czy też strukturę mechaniczną, bądź kształt. Tak czy owak, celem rozwiązania jest poprawa dyspersji, na który to aspekt firma kładzie duży nacisk. Wgłębienia w panelu wokół głośników nie tylko kształtują wiązkę promieniowania, ale także pozwalają ukryć maskownice w postaci oddzielnych segmentów.

Za wysokie tony odpowiada 28-mm tekstylna kopułka RASC z komorą wytłumiającą aż 95% energii padającej fali dźwiękowej. Za niskie i średnie tony odpowiada 18-cm midwoofer z membraną kanapkową złożoną z włókien bazaltowych, kleju, filcu i pianki. W monitorach Sprint 3 pracuje jeden taki przetwornik, natomiast w podłogówkach (Sprint 4) — para. Punkty podziału pasma znajdują się znacznie niżej niż zwykle — w monitorach jest to 1,8 kHz, a w podłogówkach Sprint 4 ustalono je przy częstotliwościach 1,6 i 2,2 kHz.

revival audio sprint 4 dna audio8

Korpus obydwu kolumn ma identyczny przekrój poziomy (213 x 307 mm), przy czym monitory są wysokie na 38 cm, a podłogówki mierzą już całkiem pokaźne 106 cm. Powyższe różnice przekładają się na różnice w efektywności (odpowiednio, 87 i 89 dB) oraz w pasmie przenoszenia. Dla modelu Sprint 3 wynosi ono 55 Hz – 22 kHz (+/- 3 dB), natomiast podłogówki schodzą o 10 Hz niżej.

Dystrybutor: DNA Audio, www.dna.audio

Ceny (za parę): Sprint 3 — 4890 zł, Sprint 4 — 8790 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją