PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Musical Fidelity A1 - Wskrzeszenie legendy

Sie 23, 2023
Musical Fidelity A1 - Wskrzeszenie legendy

Marka Musical Fidelity, od pewnego czasu należąca do Austriaka Heinza Lichteneggera, oficjalnie potwierdziła rozpoczęcie produkcji zaprezentowanego w Monachium odświeżonego klasyka z połowy lat 80-tych. Mowa tu o pracującym w klasie A wzmacniaczu zintegrowanym A1.

 

Urządzenie oferuje 25 W na kanał przy obciążeniu 8 Ω w klasie A, ale w razie zwiększonego zapotrzebowania prądowego, stopień końcowy płynnie przechodzi do klasy B — nie ma zatem problemu braku możliwości wysterowania mniej efektywnych głośników.

musical fidelity a1 gniazda

Urządzenie wyglada tak samo, jak późniejsze jego wersje z lat 90., otrzymało jednak pilota do wygodnej regulacji głośności oraz szereg ulepszeń układowych, które objęły zasilacz stopnia końcowego (lepszy transformator, podwojone pojemności filtrujące, niezależne obwody zasilania dla obydwu kanałów w przedwzmacniaczu) oraz dodatkowy blok wzmocnienia (przed regulacją głośności), który można łatwo odłączyć (redukując tym samym gain o 10 dB). Dalszy upgrade objął regulację głośności (Alps RK). Tor przedwzmacniacza jest identyczny jak w 1985 roku — bazuje na tranzystorach JFET TL071. Przedwzmacniacz gramofonowy obsługuje wkładki MM i MC i pracuje w konfiguracji z wejściem prądowym, dalej następuje konwersja I/V obejmująca korekcję RIAA i wzmocnienie. Topologia liniowego toru audio jest w pełni dyskretna i symetryczna. Trzeba przyznać, że „nowa” propozycja Musicala zapowiada się bardzo obiecująco, a cena wydaje się rozsądnie skalkulowana.

Dystrybutor: E.I.C., www.eic.com.pl | Cena: 7499 zł

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją