PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Wigg Art Arvil – nowe kolumny polskiej marki

Paź 23, 2015
Wigg Art Arvil – nowe kolumny polskiej marki

Bydgoska firma Wigg Art wprowadziła właśnie do oferty nowy model kolumn głośnikowych Arvil. Jest to dwudrożna konstrukcja wolnostojąca. Zastosowano w niej głośniki Scan Speak: jedwabną kopułkę wysokotonową o średnicy 26 mm oraz przetwornik nisko-średniotonowy o średnicy 180 mm z impregnowaną membraną z włókien szklanych.

Podział pasma przy 2,4 kHz realizują filtry drugiego rzędu. Zastosowano wysokiej jakości cewki i kondensatory polipropylenowe. Terminale przyłączeniowe pochodzą od firmy CHK (podobno są wykonane ze srebra).

WiggArt-kolumny1

Kluczową cechą kolumn są jednak obudowy wykonane ze sklejki (brzozowo-bukowej), co zapewnia korzystniejsze „właściwości brzmieniowe” samych skrzynek. Wewnątrz zastosowano wzmocnienie w postaci wieńca. Użyto też dodatkowego wytłumienia ścianek matami bitumicznymi. Znajdujący się z tyłu wylot otworu bas-refleks zintegrowano z obudową – to naprawdę bezkompromisowe rozwiązanie.

W komplecie, zamiast kolców, otrzymujemy specjalistyczne podkładki marki Soundcare. Dostępne są  wersje fornirowane w szerokiej palecie wykończeń. Można zamówić wersję pomalowaną na wysoki połysk albo w połysku w kolorze białym.

Arvile mają rozmiary niedużych podłogówek (91 x 19,5 x 24 cm), efektywność 88 dB i 8-omową impedancję.

Kontakt: Wigg Art, www.wiggart.pl | Cena: 8900 zł (za parę)

Oceń ten artykuł
(43 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją