PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Audiovector rozszerza serię QR

Cze 13, 2017
Audiovector rozszerza serię QR

Zestawy głośnikowe serii QR, dostępne na rynku od niemal roku, odniosły na tyle znaczący sukces sprzedażowy, że duński producent po prostu musiał (a może też chciał?) wprowadzić aktywny subwoofer. No i jest.

Nazywa się QR Sub i wykorzystuje nie byle jaki, bo słuszny – aż 10-calowy – aluminiowy driver wspomagany przez membranę bierną promieniującą w stronę podłogi. Cała konstrukcja jest względnie kompaktowa, oczywiście na tyle, na ile pozwala sam głośnik. QR-Sub ma 35 cm szerokości, 38 cm wysokości  tyle samo głębokości. Moc potrzebną do pompowania basowych pomruków dostarcza 350-watowy wzmacniacz pracujący – i tu drobne zaskoczenie – w klasie AB. Częstotliwość odcięcia można regulować w zakresie 40-180 Hz. Pasmo przenoszenia sięga 22 Hz (-6 dB).

Możliwe są dwa warianty połączeń: tradycyjne niskopoziomowe LFE (z procesora) lub głośnikowe. W tym drugim przypadku korzysta się z wygodnego przewodu oprawionego we wtyk Speakon (analogcznie jak w subwooferach REL-a). Nie ma zatem potrzeby niewygodnego prowadzenia dwóch kabli głośnikowych. Pierwsza dostawa pojawi się w Polsce 16 czerwca.

Qrsub white

Subwoofer nie jest jedyną nowością w serii QR. Prócz niego pojawiły się także głośnik centralny QR C oraz płaskie zestawy efektowe QR Wall, których obudowy mają głębokość zaledwie 9,5 cm. Ścienne QR-y moga pracować w dwóch trybach: bezpośrednim (direct) i diffuse (czyli tworzącym pole rozproszone). Nie jest jasne, na czym polega ten drugi tryb, jako że mamy do czynienia z zestawem dwudrożnym dwugłośnikowym. Wysokie tony odtwarza znany z modeli QR 1 i QR 3 tweeter AMT z aluminiowym frontem, pozłacaną siateczką S-Stop (filtrującą sybilanty); niskie i średnie tony do domena 13-cm woofera z podwójnym magnesem. Z zestawie centralnym pracuje symetryczny układ tych samych przetworników w obudowie wentylowanej szczelinami po obu stronach przedniej ścianki.

Wszystkie nowe zestawy są oferowana w trzech wariantach wykończenia: White Matte, Piano Black, Dark Walnut Veneer.

Kontakt: Voice, www.voice.com.pl | Ceny: QR SUB – 4490 zł; QR WALL– 4490 zł (za parę); QR CEN – 3490 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją