Nowości

Dział: Nowości

Tanie amplitunery A/V Denona

Cze 09, 2018
Tanie amplitunery A/V Denona

Z rynkowych badań wynika, że udział amplitunerów A/V w rynku RTV systematycznie oddaje pole soundbarom, lecz wciąż ma się dobrze. Producenci AVR-ów nie oddają więc pola, wciąż modernizując ofertę.

Dokonał tego właśnie między innymi Denon, wprowadzając do oferty dwa nowe modele w klasie budżetowej, tj. poniżej 1500 zł. Oba wyposażone w obowiązkową dziś funkcjonalność Bluetooth i zgodne z wideo 4K HDR.

Droższy AVR-X550BT to formalny następca recenzowanego na naszych łamach w ubiegłym roku modelu AVR-X540BT, od którego nie różni się ani obudową, ani wyposażeniem, ani parametrami. Zmiana jednej cyferki oznacza, że amplituner ten wspiera standard HLG (Hybrid Log Gamma HDR), co na dobrą sprawę może mieć znaczenie tylko przy oglądaniu przekazów TV naziemnej/satelitarnej. Urządzenie wyposażono w pięć wejść HDMI i tyle samo 70-watowych końcówek mocy (8 Ω, 20 Hz – 20 kHz). Sprężynkowe zaciski do kabli głośnikowych pozostały bez zmian.

Denon AVR X550BT

AVR-X250BT to nowość u Denona – model ten nie miał dotychczas odpowiednika. Jest to także najtańszy amplituner wielokanałowy tej marki w ostatnich latach. Lektura specyfikacji prowadzi do wniosku, że to nic innego – lub coś bardzo podobnego – do ubiegłorocznego modelu AVR-X540BT (obecnie droższego o 100 zł). Wskazuje na to nie tylko wyposażenie, ale także parametry (identyczne jak w AVR-X250BT), a nawet niezmieniona masa (7,5 kg). Wejścia HDMI są więc kompatybilne z Ultra HD (4K HDR, HDCP 2.2), ale bez wsparcia HLG.

Denon AVR X250BT

Kontakt: Horn Distribution, www.denon.pl | Ceny: AVR-X250BT – 1195 zł; AVR-X550BT – 1495 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Kontakt z redakcją