Nowości

Dział: Nowości

Lexicon RV-6 i MC-10

Sie 05, 2018
Lexicon RV-6 i MC-10

Marki Lexicon nie trzeba nikomu przedstawiać, w każdym razie nie fanom kina domowego. Ta amerykańska marka, niegdyś słynąca z bardzo kosztownych rozwiązań, dzisiaj rywalizuje już z bardziej mainstreamowymi graczami pokroju Arcam, Rotel, a nawet Denon czy Yamaha.

Przykładem produktu realizującego tę strategię jest amplituner A/V RV-6. To mocna jednostka z wydajnym zasilaczem, zapewniająca moc 7 x 90 W (1 kHz, THD=0,2%), która w trybie stereo wzrasta do 125 W na kanał. Stopnie końcowe pracują w klasie AB. Urządzenie wyposażono w komplet najnowocześniejszych dekoderów dźwięku przestrzennego, włączając w to Dolby Atmos i DTS:X. Tor sygnałowy jest 11.1-kanałowy, dostępne są wyjścia pre-out 7.2.4.

Lexicon RV6 1

Ważnym elementem amplitunera jest system kalibracji akustycznej Dirac Live, który w drodze sekwencji pomiarowej w kilku punktach obszaru odsłuchu umożliwia precyzyjną kompensację charakterystyki częstotliwościowej, jak i czasowej. Konwersja a/c i c/a jest domeną „audiofilskiego” układu scalonego CS42528. Tor wizyjny HDMI (7 wejść i 3 wyjścia) jest oczywiście kompatybilny ze standardem Ultra HD, a dodatkowo także z Dolby Vision. Po stronie funkcjonalnej RV-6 może się także pochwalić wbudowanym dostępem do Spotify.

Lexicon RV6 3 Lexicon RV6 2

Propozycją dla bardziej zaawansowanych użytkowników jest procesor MC-10, stworzony na tej samej platformie co amplituner. W tym przypadku zrezygnowano oczywiście ze wzmacniaczy, na ich miejscu pojawił się bardziej rozbudowany tor wyjściowy z 12 wyjściami XLR (obok analogicznego kompletu RCA).

Obydwa urządzenia mają taką samą obudowę – o wysokości 171 mm.

Kontakt: Suport, www.jbl.com.pl | Ceny: RV-6 – 17 900 zł; MC-10 – 25 900 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Kontakt z redakcją