Nowości

Dział: Nowości

Klipsch wprowadza nową serię Reference

Sie 25, 2018
Klipsch wprowadza nową serię Reference

Po trzech latach produkcji serii Reference, amerykański Klipsch wprowadza następców w ramach gamy o tej samej nazwie, lecz o innych oznaczeniach, a – co najważniejsze – zawierających ważne modernizacje.

Sercem wszystkich modeli jest nowa, wyraźnie powiększona tuba Tractrix 90 x 90, stanowiąca integralny element z aluminiową kopułką LTS (Linear Travel System) napędzaną magnesem neodymowym. Dzięki tubie i zoptymalizowanej konstrukcji zawieszenia, głośnik generuje mniej zniekształceń niż konwencjonalne przetworniki. Powiększenie tuby korzystnie wpłynęło na integrację przetwornika z jednostkami nisko-średniotonowymi (wszystkie modele w gamie są dwudrożne) za sprawą obniżenia częstotliwości podziału – do zaledwie 1,7 kHz.

 

Klipsch Reference Speakers 2

 

Drugą widoczną zmianą jest przeniesienie bas-refleksu z przodu na tył, co część potencjalnych klientów może odczytać jako wadę, jednak w rzeczywistości nie ma się czego obawiać, ponieważ zestrojenie nawet największego modelu nie bazuje na bardzo wydajnej pracy portu.

 

Klipsch Reference Speakers detale

 

Nowe Reference’y zdecydowanie lepiej się prezentują. To nie tylko zasługa nowej, odpornej na zarysowania okleiny drwnopodobnej, ale także ładnego, grafitowego lakieru, którym pokryto front i który ładnie kontrastuje z miedzianym odcieniem membran głośników wykonanych z polimeru z dodatkiem grafitu.

 

Klipsch Reference Speakers black

 

Serię Reference, której sprzedaż właśnie się rozpoczęła, tworzą trzy zestawy podłogowe (recenzowany na str. 42–46 model R-820F, mniejszy R-620F z wooferami o średnicy 6,5 cala, R-610F z jednym wooferem 6,5 cala), dwóch kolumn kompaktowych (R-51M – woofer 13-cm i R-41M – woofer 10-cm), dwóch centralnych (R-34C i R-52C), nadstawki efektowej do systemu Dolby Atmos (R-41SA).

 

Klipsch Reference Speakers 1

 

Jeśli wszystkie modele w tej gamie są choćby z przybliżeniu tak udane jak flagowiec, to można być nieomal pewnym sukcesu sprzedażowego.

Kontakt: Konsbud Hi-Fi, www.konsbud-hifi.pl | Ceny (za parę/sztukę): R-820F – 3998 zł

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Zaloguj się, by skomentować

Kontakt z redakcją