Nowości

Dział: Nowości

Audio Video Show 2018

Lis 08, 2018
Audio Video Show 2018

W dniach 16–18 listopada br., odbędzie się kolejna edycja jednej z największych europejskich (i światowych) wystaw sprzętu audio i wideo, Audio Video Show, której – nie mogłoby być inaczej – oficjalnie patronuje nasz miesięcznik.

Jak poinformował organizator, już na dwa miesiące przez rozpoczęciem imprezy wyprzedano wszystkie 166 dostępnych sal, tym samym przebijając ubiegłoroczny rekord (165 sal). Jak zwykle, atrakcji będzie co niemiara. Na początek jednak kilka ważnych informacji organizacyjnych. Najważniejsza z nich jest taka, że piątek staje się „pełnoprawnym” dniem wystawowym. Zwiedzanie będzie można rozpocząć o godzinę wcześniej niż rok temu, tj. od 12.00, mając do dyspozycji całe 8 godzin (12.00–20.00), a więc tyle samo co w niedzielę. Oznacza to, że łączny czas otwarcia AVS wyniesie 26 godzin. Miejsca pozostają bez zmian, a więc: Stadion PGE Narodowy oraz hotele Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip. Niestety, z przyczyn niezależnych od organizatora, najmniejszą część wystawy, znajdującą się w tym ostatnim hotelu (8 ze 166 sal), będzie można zwiedzać dopiero od 10 rano w sobotę.

Druga, a właściwie trzecia ważna zmiana dotyczy bezpłatnej komunikacji autobusowej pomiędzy stadionem i hotelami. Autobusy będą kursować dwukrotnie częściej niż w ubiegłym roku, czyli nie co 30, lecz co 15 minut. Osobom zmotoryzowanym polecamy pozostawienie auta na parkingu podziemnym pod Stadionem (liczy aż 2000 miejsc, więc raczej ich nie zabraknie), co oznacza wydatek 25 zł za cały dzień (to ponad 3-krotnie taniej niż w przypadku zatłoczonego Sobieskiego).

Reszta będzie się odbywać jak dawniej. Utrzymano podział sprzętu, polegający na tym, że w hotelach będzie prezentowane wyłącznie audio high-end i hi-fi, natomiast na Stadionie będą się także odbywać prezentacje sprzętu wideo: projektorów, telewizorów, nie zabraknie także wydzielonej strefy słuchawkowej.

Największe sprzętowe atrakcje i premiery

Wilson Audio Sasha DAW

Światowa premiera najnowszego dziecka Wilson Audio, dzieła syna założyciela firmy – Darylla Wilsona.

sasha daw lv yellow

Dan D’Agostino Relentless

W drugim pomieszczeniu Audiofast będzie brylować jeden z najbardziej spektakularnych, wielkich i drogich wzmacniaczy na świecie – ważące ćwierć tony monobloki D’Agostino Relentless. Prezentację poprowadzi m.in. sam Dan D’Agostino, który po raz pierwszy odwiedzi Polskę. Wzmacniaczom będą towarzyszyć zestawy głośnikowe Wilson Audio Alexx. Dodatkową atrakcją w sali xxx na PGE Narodowym będzie przedpremierowy odsłuch nowego albumu Anny Marii Jopek i Branforda Marsalisa – „Ulotne”, który odbędzie się w piątek o godz. 15.00.

dagostino relentless mono amplifier

Referencyjny system MBL z zestawami głośnikowymi 101 X-treme – po raz pierwszy w Polsce. W jego skład wchodzą omnipolarne Radialstrahlery, dwa dedykowane moduły niskotonowe, cztery monofoniczne wzmacniacze mocy mbl 9011, przedwzmacniacz mbl 6010D oraz dzielony odtwarzacz mbl 1611F/1621. System zagra w sali Studio TV5 (PGE Narodowy).

Focal Grande Utopia EM Evo – flagowe zestawy głośnikowe francuskiej marki zagrają w jedynym „słusznym” towarzystwie, czyli w połączeniu z Naimem Statement.

McIntosh XRT2.1K –  czterodrożne, pełnopasmowe, referencyjne zestawy głośnikowe. W każdej sztuce XRT2.1K użyto łącznie aż 81 przetworników!

Dynaudio Master Evidence – flagowy model zestawów głośnikowych duńskiej marki zagra w komplecie z flagową elektroniką Accuphase.

Marantz KI-Ruby – najnowszy system, który zaprezentuje oczywiście nie kto inny, jak Ken Ishiwata.

Yamaha – seria 5000. Gramofon, wzmacniacz dzielony i kolumny – kompletny high-endowy system Yamahy, po raz pierwszy w Polsce.

Seminarium o „analogu”. Stały bywalec zza Oceanu, analogowy guru, Michael Fremer, poprowadzi cykl seminariów o ustawianiu gramofonów.

Jak co roku, nie zabraknie także seminariów muzycznych i wspólnego słuchania albumów z najbardziej znanymi dziennikarzami muzycznymi, takimi jak Piotr Metz, Hirek Wrona, Marek Sierocki czy Marek Niedźwiedzki, oraz wielu gwiazd muzyki.

Więcej aktualnych informacji można znaleźć na stronie organizatora: www.avshow.pl

Gdzie i kiedy

Miejsca: Stadion PGE Narodowy, hotel Radisson Blu Sobieski, hotel Golden Tulip

Termin: 16–18 listopada 2018 r.

Godziny otwarcia:

 • Piątek 16.11.2018 w godz. 12.00–20.00 (nie dotyczy ekspozycji w hotelu Golden Tulip)
 • Sobota 17.11.2018: 10.00–20.00
 • Niedziela 18.11.2018: 10.00–18.00
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Wybierz dział

Aktualnie w testach

 • Rotel CD11&A11
 • Moon LP110 v2 kontra Arcam rPhono
 • Primare I15
 • dCS Bartok
 • VPI Prime / Lyra Delos
 • Pioneer UDP-LX800
 • KEF R11
 • Audiovector QR5
 • Goldring Ethos
 • Piega Premium 701

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją