Nowości

Dział: Nowości

Audio-Technica ATH-SR50, ATH-SR30BT i dokanałówki bez kabla

Gru 06, 2018
Audio-Technica ATH-SR50, ATH-SR30BT i dokanałówki bez kabla

Podczas berlińskich targów IFA w Berlinie na przełomie sierpnia i września, japońska marka zaprezentowała kilka słuchawkowych nowości, które zaczynają trafiają do polskich salonów. Dwie z nich to nauszne słuchawki bezprzewodowe, kolejne dwie – to pierwsze w historii firmy dokanałówki bezprzewodowe.

ATH-SR50BT to następca modelu ATH-SR5BT (recenzowanego w poprzednim AV). Najistotniejszym ulepszeniem jest wzbogacenie tych słuchawek o system redukcji hałasu z trybem Hear-Through umożliwiającym usłyszenie rozmówcy lub nadawanego komunikatu. Ponadto słuchawki wyposażono w najnowszej generacji moduł Bluetooth 5.0 ze wsparciem kodeka aptX. Jedno naładowanie wystarcza na 25 godzin pracy (przy włączonym systemie ANC). Słuchawki mogą pracować w trybie przewodowym – wówczas czas pracy wydłuża się do 45 godzin. Impedancja wynosi 35 omów w trybie pasywnym i 150 omów w trybie ANC. Za reprodukcję dźwięku odpowiada duży przetwornik o średnicy 45 mm. Atutem jest mała masa słuchawek – zaledwie 180 g.

ATH SR50BT

ATH-SR30BT to propozycja dla mniej wymagających, którzy nie potrzebuję bezwzględnie aktywnej redukcji hałasu. Zastosowano mniejszy przetwornik (40 mm) i starszą wersję modułu BT, bez wsparcia kodaka aptX. Atutem modelu jest długi, bo aż 70-godzinny czas pracy na jednym naładowaniu.

ATH SR30BT

ATH-CKR7TW i ATH-SPORT7TW to pierwsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki dokanałowe tej marki. Różnią się koncepcją użytkową i przeznaczeniem. Te pierwsze są propozycją dla osób ceniących wygodę i możliwie wysoką jakość dźwięku, drugie to oferta dla osób aktywnych fizycznie, wykorzystująca mniejsze przetworniki i słabsza baterię. W ATH-CKR7TW zastosowano 11-mm przetworniki, specjalizowany DAC i wzmacniacz słuchawkowy AKM AK4375) oraz nowoczesny moduł Bluetooth 5.0 z aptX. Jedno pełne ładowanie wystarcza na 6 godzin pracy, a dostarczane w komplecie etui z funkcją powerbanku umożliwia wydłużenie tego czasu o 9 godzin (półtora ładowania). W wersji sportowej czasy te wynoszą, odpowiednio, 3,5 i 14 godzin. Model ten jest odporny na pot i zachlapanie (certyfikat IPX5), ponadto ma wspomniany już system Hear-Through oraz wkładki Freebit zapewniające maksymalnie pewne osadzenie słuchawek w kanałach usznych.

ATH CKR7TW case

Kontakt: Audio Klan, www.audioklan.com.pl | Ceny: ATH-SR50 – 999 zł, ATH-SR30 – 699 zł; ATH-CKR7TW/SPORT7TW – nieustalone

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • Rotel CD11&A11
  • Moon LP110 v2 kontra Arcam rPhono
  • Primare I15
  • dCS Bartok
  • VPI Prime / Lyra Delos
  • Pioneer UDP-LX800
  • KEF R11
  • Audiovector QR5
  • Goldring Ethos
  • Piega Premium 701

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją