Nowości

Dział: Nowości

Tonsil przejmuje Sounddeco

Lis 23, 2018
Tonsil przejmuje Sounddeco

14 listopada 2018 r. firma Tonsil przejęła znaną markę głośnikową Sounddeco, która z dużymi ambicjami i nie mniejszymi oczekiwaniami weszła na polski rynek jesienią 2012 roku. W 2013 r. mieliśmy okazję odwiedzić siedzibę firmy, czego efektem był zamieszczony na naszych łamach reportaż.

 

Marka Sounddeco była owocem pasji i chęci realizacji marzeń właściciela firmy meblarskiej Witowa – producenta tych bardzo wartościowych kolumn. Niestety, rynek zweryfikował plany sprzedażowe, a szefostwu zabrakło chyba wiary i determinacji w powodzenie przedsięwzięcia. Można w tym miejscu zapytać: po co Tonsilowi specjalistyczna, wyżej pozycjonowana marka głośnikowa? Odpowiedź jest prosta – Tonsil jest utożsamiany z produktami budżetowymi oraz reaktywowanymi parę lat temu Altusami. Tymczasem zestawy głośnikowe Soundeco to produkty typowo audiofilskie, tworzone z myślą o bardziej wysublimowanych słuchaczach i gustach muzycznych.

tonsil sounddeco

Dyrektor operacyjny Tonsilu, Kajetan Adamczak, podkreśla, że oferta i model biznesowy przejętej marki nie ulegają zmianie. Producentem obudów kolumn Sounddeco by Tonsil pozostaje firma Witowa. Celem zabiegu jest połączenie sił i doświadczeń, rozwój obecnych produktów, a także sięgnięcie dalej, poza polski rynek. Na produkty Sounddeco przyjdzie chwilę poczekać. Przedsięwzięcie jest na razie w fazie rozruchowej i jak dowiedzieliśmy się podczas Audio Video Show, pierwsze partie produkcyjne powinny być gotowe na początku 2019 r. My już się cieszymy.

Kontakt: Tonsil, www.tonsilproducent.pl 

Oceń ten artykuł
(9 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Kontakt z redakcją