Nowości

Dział: Nowości

Luxman w salonach Top Hi-Fi & Video Design

Lip 05, 2019
Luxman w salonach Top Hi-Fi & Video Design

Luxman to marka znana audiofilom na całym świecie. Ta założona w 1925 roku firma jest jedną z najstarszych, nieprzerwanie działających marek sprzętu audio wysokiej jakości.

 

Jednak dopiero w połowie lat 70. i wczesnych 80. ubiegłego stulecia Luxman zdobył rozgłos w świecie hi-fi – głównie za sprawą wysokiej klasy konstrukcji lampowych. Był bowiem pierwszym specjalistą w produkcji wzmacniaczy tego typu w Japonii. W wielu przypadkach zaprojektowane przez tę firmę urządzenia były kombinacją jakości i ciepłego dźwięku „lampowego”, z dobrą elektroniką i estetycznym wyglądem. Późniejsze lata to niestety burzliwy okres w dziejach firmy. Zmiana własności, roszady personalne oraz inny profil produkcyjny, doprowadziły do radykalnej zmiany oferty i nadszarpnięcia wizerunku firmy. Dopiero po 2004 roku Luxman, będący już ponownie własnością pracowników, wraca do korzeni, proponując wyłącznie drogie, wysmakowane produkty, częściowo bazujące na najlepszych projektach z przeszłości, jak i na najnowszych opracowaniach.

Warto też wspomnieć, że losy wielu wybitnych postaci w świecie „lampowego” audio, takich jak: Atsuhi Miura (Air Tight), Taku Hyodo (Leben), czy Tim de Paravicini (Yoshino/EAR) splotły się działalnością firmy Luxman.

Obecnie w ofercie marki znajdują się wzmacniacze zintegrowane – zarówno modele pracujące w klasie AB, jak i A, przedwzmacniacze i końcówki mocy, odtwarzacze wieloformatowe CD/SACD, przetworniki cyfrowo-analogowe USB, gramofony, wzmacniacze słuchawkowe i przedwzmacniacze gramofonowe. Wszystkie modele w perfekcyjny sposób łączą charakterystyczne wzornictwo z bezkompromisowymi rozwiązaniami. Do dzisiaj znakiem rozpoznawczym wzmacniaczy tej firmy są duże wskaźniki wychyłowe. Luxman pozostaje wierny także urządzeniom pracujących w czystej klasie A. Co więcej, firmie udało się genialnie połączyć tradycję i nowoczesność, oferując zarówno jedne z najlepszych na świecie wzmacniaczy lampowych, jak i nowoczesny software związany z komputerowym audio.

Warto nadmienić, że w Polsce produkty Luxmana są obecne od 1992 roku. Niestety częste zmiany dystrybutorów i dłuższe okresy absencji nie przyczyniły się jak dotąd do szerszej popularności tej marki na naszym rynku. Ta sytuacja ma jednak szansę ulec poprawie, ponieważ od 1 czerwca br. przedstawicielem marki będzie Audio Klan, właściciel 15 salonów Top Hi-Fi. Nowy cennik nie został jeszcze opublikowany, ale zapewne jest to kwestią najbliższych tygodni.

Kontakt: Audio Klan, www.audioklan.pl

Oceń ten artykuł
(12 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Aktualnie w testach

  • Gato Audio FM-15
  • Polk Audio Legend 100
  • Martin Logan Motion 35 XTi
  • Arcam CD73T
  • Primare PRE35 PRISMA & A32.2
  • T+A SD3100HV / PDT 3100HV
  • Gryphon Antileon EVO
  • Gauder Akustik Arcona 60 mkII
  • Podkładki i platformy antywibracyjne

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją