Nowości

Dział: Nowości

NuPrime Evolution DAC

Lip 15, 2019
NuPrime Evolution DAC

Firma NuPrime słynie ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do projektowania elektroniki (specjalnych układów kształtujących brzmienie wzmacniaczy w klasie D w taki sposób, by przypominały konstrukcje lampowe), czym zaskarbiła sobie przychylność licznej rzeszy fanów. Teraz Amerykanie postanowili zaatakować wyższe przedziały cenowe niż to miało miejsce do tej pory. Światło dzienne ujrzał najnowszy i najbardziej zaawansowany DAC w historii tej marki.

nuprime Evolution DAC
Evolution DAC korzysta z najnowszej i jednej z najlepszych kości przetworników na świecie – ESS Sabre ES9038PRO. Układ ten gwarantuje ultramałe zniekształcenia, ogromny zakres dynamiki i jest nieczuły na jitter dzięki własnemu zegarowi. Dzięki opracowanemu przez NuPrime’a układowi scalonemu PSRC służącemu do odbioru danych oraz do ich upsamplingu (PCM 44,1->384 kHz oraz DSD64–>DSD 512), Evolution DAC może odtwarzać sygnały PCM 32 bitów/768 kHz oraz DSD 512. Autorskie rozwiązanie pozwala odczytywać sygnał DoP na wejściach S/PDIF. Urządzenie wyposażono w wyjścia RCA i XLR o regulowanym poziomie. Regulacja głośności odbywa się wedle specjalnie opracowanej krzywej. Ponadto możliwe jest przełączanie maksymalnego poziomu wyjściowego w zakresie 2/4 V RMS (RCA) i 4/8 V RMS (XLR).

nuprime Evolution DAC

Część analogowa wykorzystuje najwyższej jakości elementy aktywne i pasywne (częściowo jest dyskretna), a ciekawostką jest zainstalowanie podstawek pod zastosowane wzmacniacze operacyjne. Pozwoli to hobbystom na ich łatwą wymianę, a w rezultacie na szybką modyfikację brzmienia.

Za zasilanie odpowiadają ekranowane transformatory z rdzeniem typu C oraz nadmiarowa bateria kondensatorów o łącznej pojemności 70 tys. µF zapewniające absolutną „sztywność” zasilania. Na wejściu zasilania znajduje się filtr przeciwzakłóceniowy o skuteczności ponad 20 dB (w paśmie 100 kHz – 5 MHz) pozwalający uniezależnić przetwornik od jakości zasilania, jak również tłumiący zakłócenia generowane przez samo urządzenie.

nuprime Evolution DAC

Przetwornik NuPrime’a jest już w naszej redakcji, a wyniki testu opublikujemy w nadchodzącym wydaniu Audio-Video (7-8/2019).

Kontakt: Rafko Dystrybucja, www.rafko.com | Cena: 15 495 zł

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Aktualnie w testach

  • Gato Audio FM-15
  • Polk Audio Legend 100
  • Martin Logan Motion 35 XTi
  • Arcam CD73T
  • Primare PRE35 PRISMA & A32.2
  • T+A SD3100HV / PDT 3100HV
  • Gryphon Antileon EVO
  • Gauder Akustik Arcona 60 mkII
  • Podkładki i platformy antywibracyjne

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją