PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Projektor BenQ W1500

Cze 28, 2014

Index

Obraz 3D Full HD i bezprzewodowa transmisja sygnału w projektorze za około 6000 zł? Coś takiego jeszcze niedawno było w sferze abstrakcji, a dziś – proszę bardzo – dostarcza je firma BenQ.

Dystrybutor: BenQ, www.benq.pl
Cena rynkowa: 6300–7000 zł (model W1400 bez łączności Wireless – 4800–5000 zł)

Tekst i zdjęcia: Filip Kulpa | Pomiary: Maciej Koper

audioklan

 

 


Niezły pakiet

Dziesięć lat temu nikt chyba nie słyszał o marce BenQ. To może pewna przesada – bowiem firma istnieje już ponad 22 lata – niemniej jednak, jest to producent, który w prawdziwie brawurowym stylu przeprowadził szturm na rynek projektorów, odbierając udziały takim graczom, jak Epson czy Optoma. Drugi kwartał ubiegłego roku był dla BenQ rekordowy – zanotowano aż 16-procentowy udział tej marki w europejskim rynku, zaś w segmencie projektorów 1080p utrzymała pozycję numer 1.

benq-w1500-front2

Zaanonsowany w czerwcu ubiegłego roku model W1500 nie jest najdroższym projektorem BenQ. Powyżej niego plasują się jeszcze W7500 i W7000+. W odróżnieniu od nich „1500-tka” ma jednak istotny atut: bezprzewodową łączność 5 GHz (Wireless), dzięki której jest możliwe przesyłanie obrazu 1080p (także 3D), bez kompresji, bezpośrednio z odtwarzacza lub amplitunera – drogą radiową. Z punktu widzenia wielu użytkowników, którzy zbyt późno dojrzeli do zakupu projektora i nie chcą teraz kuć sufitu, tudzież prowadzić kabla HDMI pod dywanem, takie rozwiązanie jest potencjalnie bardzo atrakcyjne.

Warto dodać, że w sprzedaży jest dostępny analogiczny konstrukcyjnie projektor W1400 bez „wirelessa”. Różnica w cenie pomiędzy obydwoma „maszynami” jest znacząca – sięga 1500 zł. Osobom, które nie muszą mieć tego rozwiązania, a zależy im na niskiej cenie, z pewnością tańszy model wyda się bardziej interesujący. Im też przyda się niniejsza recenzja.


Prev Next »

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii: Projektor Sony VPL-HW55ES »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją