PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Focal Spirit One S - Słuchawki mobilne

Lis 25, 2015

Index

Najtańszy z trzech modeli słuchawek Focala daje sporo frajdy z odsłuchu i w stosunku do rywali nie jest wcale drogi.

Dystrybutor: Horn Distribution, www.horn.eu 
Cena: 849 zł

Tekst: Dawid Grzyb | Zdjęcia: Filip Kulpa

audioklan

 

 


Focal Spirit One S

Focal-Spirit-One-S-aaa

Focal jest jedną z tych firm, które zawsze dbają o spójność wzornictwa danej grupy produktowej. Nie ma znaczenia, czy chodzi o kolumny, monitory podstawkowe czy słuchawki. W każdym modelu z konkretnej rodziny, można doszukać się tych samych cech wizualnych. Nie inaczej jest z linią słuchawek Spirit.

Spirit One S na zdjęciach wyglądają kapitalnie. Na żywo – tylko dobrze. Różnica w odbiorze jest konsekwencją zastosowanych materiałów.

To trochę tak jak z oglądaniem kokpitów współczesnych aut niższej czy średniej klasy. Na żywo rozczarowują. Wracając do Focali, mają one wiele plastikowych elementów. To nic szczególnie złego przy cenie 849 zł. W kontekście zainwestowanych środków, Spirit One S nie zawodzą pod względem jakości wykonania; jest dobrze. Poszczególne elementy zostały należycie dopasowane. Choć srebrne części są plastikowe i odrobinę skrzypią – mogłyby być aluminiowe.  
Poduszki są miękkie i duże. Powleczono je miłym w dotyku tworzywem imitującym skórę, znalazło się ono także na spodniej części pałąka, który nie uciska wierzchołka głowy. Co innego strefa ucisku małżowin – jest całkiem spora. W związku z tym słuchawki Focala wyraźnie czuć na głowie, mimo że są dość lekkie (280 g). Muszle wykonano z dobrej jakości plastiku, podobnie jak większą część mechanizmu regulującego szerokość pałąka. Jego trzon jest za to aluminiowy. Zawieszenie muszli rodzi pewne obawy. Wygląda bardzo delikatnie.

Pałąk jest głowicowy, dzięki czemu można złożyć muszle na czas transportu. Całości dopełnia dołączone do zestawu solidne etui. Szkoda natomiast, że muszle nie obracają się o 90 stopni w płaszczyźnie horyzontalnej, co ułatwiłoby ich ułożenie na szyi. Ale to drobna niedogodność. Przewód sygnałowy jest doprowadzony do jednej muszli. Nie można mu odmówić solidności i elastyczności, jest zwieńczony solidnymi wtykami 3,5 mm. 


Prev Next »

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją