PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Audio-Technica ATH-MSR7NC

Wrz 15, 2017

Index

Po rynkowym sukcesie udanego modelu ATH-MSR7, okazało się, że można go udoskonalić, czy może raczej – wzbogacić. Zastosowano więc sprawdzony system aktywnej redukcji hałasu.

Dystrybutor: Audio Klan www.audioklan.com.pl
Cena: 1199 zł

Tekst: Ludwik Igielski | Zdjęcia: AV

audioklan

 

 


Słuchawki Audio-Technica ATH-MSR7NC

TEST

Audio Technica MSR7 NC 1 aaa 

Słuchawki prezentują się bardzo dobrze. Klasyczne wzornictwo i staranny dobór dobrych jakościowo materiałów to  sprawdzony przepis. W wykończeniu dominuje czerń (osłony przetworników, elementy ze skóry) oraz naturalna szarość stali (konstrukcja rozsuwanego pałąka). Całość zdobią srebrne akcenty wzornicze – fazowane krawędzie wokół brzegów osłon, napisy. Za brzmienie odpowiadają zaawansowane przetworniki o średnicy 45 mm. Wraz ze specjalną konstrukcją muszli nausznych umożliwiają odtworzenie szerokiego pasma częstotliwości – do 40 kHz. Z materiałów firmowych dowiadujemy się, że zastosowano rozwiązanie określone mianem True Motion Hi-Res Audio Driver. Bazuje ono na bardzo lekkiej cewce drgającej i dobrze kontrolowanej membranie. Zrównoważenie pasma uzyskano za pomocą dodatkowych rezystancji akustycznych – jednej umieszczonej centralnie za membraną, i drugiej pierścieniowej. Ponadto wiele uwagi poświęcono kształtowi wewnętrznej strony samych komór akustycznych, redukując tym samym poziom wnoszonych przezeń zniekształceń oraz dodatkowe strojenie w zakresie tonów niskich i średnich.

Muszle od strony głowy słuchacza otaczają kołnierze z miękkiej pianki z funkcją pamięci,  które nie tylko izolują od zewnętrznego otoczenia, lecz także zwiększają komfort użytkowania. Podobnie wykończona jest także część nagłowna. Słuchawki bezproblemowo spoczywają na głowie, bez wywierania zbyt dużego ucisku. Nawet długie sesje odsłuchowe nie będą powodować dyskomfortu.

W komplecie ze słuchawkami otrzymujemy dwa kable sygnałowe: klasyczny słuchawkowy i do współpracy ze smartfonem. W obydwu przypadkach kabel podłączamy do lewej muszli. Obok 3,5-mm gniazdka znajdziemy port microUSB do ładowania wewnętrznej baterii – która według deklaracji wytwórcy zapewnia aż 30 godzin pracy systemu aktywnej redukcji hałasu (ANC) – oraz aktywujący go przełącznik. Zastosowano pojedynczy mikrofon o dookólnej charakterystyce i pasmie od 50 Hz do 4 kHz. Na podstawie takiego ciągłego  pomiaru wbudowana elektronika wprowadza odpowiednią korektę do wzmacnianego sygnału. W uproszczeniu, sygnał zakłóceń jest odwracany w fazie i dodawany do wzmacnianego sygnału.

Stan pracy słuchawek pokazuje miniaturowa dioda LED. Gdy system jest aktywny, świeci na niebiesko. Podczas ładowania baterii zmienia barwę na czerwoną, chyba że jednocześnie słuchamy z włączonym systemem – wówczas jest ona purpurowa.

Miłym gestem producenta jest znajdujące się w pudełku ze słuchawkami trwałe i solidne etui, bardzo przydatne, gdy lubimy/musimy często podróżować.


Prev Next »

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii: « Słuchawki Denon AH-D7200

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją