PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Trilogy 931 - Wzmacniacz słuchawkowy

Lut 01, 2016

Index

Niepozorny wzmacniacz londyńskiego producenta to minimalistyczna – może aż do przesady – konstrukcja single-ended. Funkcjonalnością nie grzeszy, ale jak gra!

Dystrybutor: Moje Audio, www.mojeaudio.pl
Cena: 5490zł

Tekst i Zdjęcia: Filip Kulpa

audioklan

 

 


Trilogy 931 - Wzmacniacz słuchawkowy

TEST

Trilogy-931-aaa

Marka Trilogy Audio Systems gościła już na naszych łamach, ale zaledwie raz – w numerze 2/2015. Wówczas testowaliśmy przedwzmacniacz gramofonowy 907. Tym razem testujemy jedną z najnowszych konstrukcji tej firmy – wprowadzony na rynek w 2015 roku wzmacniacz słuchawkowy 931. Nie jest to urządzenie tanie (kosztuje ok. 5500 zł), lecz – jak zaraz się przekonacie – warte zachodu.

Zdecydowanie na miejscu będzie napisać kilka słów o historii firmy i osobie właściciela oraz głównego konstruktora. Trilogy powstało w 1991 roku, a pierwszymi produktami firmy były lampowy przedwzmacniacz i dwie końcówki mocy (też lampowe). Nic Poulson, szef i główny konstruktor w Trilogy to dawny pracownik BBC, elektronik dużego kalibru, który nie ogranicza się wyłącznie do dziedziny układów audio (co by nie mówić, w skali przemysłowej dość prymitywnej). Jest autorem systemów oświetleniowych dla pasów startowych na brytyjskich lotniskach, specjalistą od zasilania w ogóle. Nie każdy pamięta, że wiele lat temu założył firmę Isotek. Obecnie, prócz Trilogy, ma drugą markę ISOL-8 oferującą – analogicznie jak Istotek – kondycjonery i filtry prądowe. Testowaliśmy już produkt z tej gamy i byliśmy również pod sporym wrażeniem.

Na test modelu 931 namówił mnie Dawid Grzyb, który krótko przede mną miał to urządzenie u siebie. A ja, będąc wciąż jeszcze podekscytowany słuchawkami Audeze LCD-3 (test tutaj), szukałem dla nich właściwego napędu. Telefon do dystrybutora i po dwóch dniach 931-tka pojawiła się na moim biurku.


Prev Next »

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją