PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Krell S-550i

Lip 20, 2014

Index

Ten blisko 30-kilogramowy wzmacniacz zintegrowany jest poważną konkurencją dla większych od siebie końcówek mocy, czy nawet monobloków, oddając znacznie ponad kilowat mocy ciągłej do 4-omowego obciążenia. A jak brzmi?

Dystrybutor: Audio Klan, www.audioklan.com.pl
Cena: 23 500 zł

Tekst: Filip Kulpa | Zdjęcia: Marcin Czajkowski, autor

audioklan

 

 


Atomowa integra

krell-s550i-front

Wprawdzie Krell kojarzy się przede wszystkim z potężnymi (mocowo) końcówkami mocy, ale jest też ekspertem od wydajnych integr. Model S-300i to wciąż jeden z najlepszych wzmacniaczy w swoim przedziale cenowym. Wprowadzony do oferty niecały rok temu, dwukrotnie droższy od niego S-550i jest nominalnie dwa razy mocniejszy, oferując imponujący – wśród wzmacniaczy high-end – przelicznik wata do złotówki. Dokładna wartość 21 zł/W odpowiada 50-watowym wzmacniaczom klasy budżetowej. W praktyce przelicznik ten jest jeszcze korzystniejszy, bowiem faktyczna moc S-550i jest większa niż deklaruje producent. I teraz – uwaga!

Według pomiarów Paula Millera (wykonanych dla miesięcznika „Hi-Fi News”, test w wydaniu 7/2013) wynosi ona 599 W na kanał przy 4 omach i 748 W przy 2 omach. Zupełnie nieprawdopodobne okazują się wartości mocy dynamicznej: 1370 W i ponad 2100 W – odpowiednio dla: 2 i 1 oma! Za takie wyniki nie można pochwalić wiele wzmacniaczy, bez względu na cenę.

System odsłuchowy:

  • Pomieszczenie: 30 m2 zaadaptowane akustycznie, dość silnie wytłumione, kolumny ustawione z dala od ścian (>2 m od tylnej, >1,2 m od bocznych)
  • Źródło: przetwornik c/a Meitner MA-1 + Linn Sneaky DS lub komputer iMac 27 cali (mid 2011, SSD 500 GB+1 TG HDD, MacOS 10.8.5/Audirvana Plus 1.5.12)
  • Kable cyfrowe: AudioQuest HawkEye, AudioQuest Diamond USB
  • Przedwzmacniacz: Conrad-Johnson ET2
  • Wzmacniacz mocy: Audionet AMPI V2
  • Kolumny głośnikowe: Zoller Temptation 2000, Gamut Phi5 MkII
  • Kable głośnikowe: Equilibrium Equlight/Sun Ray (bi-wiring)
  • Akcesoria: stoliki Rogoz Audio, Stand Art STO, platforma PAB B&H

Prev Next »

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją