HEGEL Röst

Maj 31, 2017

Index

Wprowadzając swój najnowszy wzmacniacz z funkcją DAC-a i streamera, Hegel wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nieco szerszej klienteli, niż w przypadku takich modeli, jak H80 czy H160. Nazwa i kolorystyka odbiegają od znanego schematu. A co z resztą?

Dystrybutor: Camax, www.hegelpolska.com.pl 
Cena: 10 999 zł

Tekst: Filip Kulpa (FK), Marek Dyba (MD), Marek Lacki (ML) | Zdjęcia: AV

 

 


Wzmacniacz zintegrowany HEGEL Röst

TEST

HEGEL Rost 1 aaa
 

Røst to malutka wyspa przynależąca do archipelagu malowniczych Lofotów. Ma ledwie 10,5 km2 powierzchni i znajduje się w znacznym oddaleniu od lądu – 4 godziny promem od północno-zachodniego wybrzeża Norwegii. Od 30 maja do 13 lipca słońce w ogóle nie chowa się tu za horyzontem, zaś Święta Bożego Narodzenia jej mieszkańcy – a jest ich ledwie 600 – spędzają w półmroku. Słońce, po dwutygodniowej podróży poniżej linii morza, ponownie pojawia się na krótką chwilę 27 grudnia. Wszystko dlatego, że ta płaska jak naleśnik wyspa znajduje się niecały jeden równoleżnik na północ od koła podbiegunowego.

Røst może też oznaczać głos (jak twierdzi Hegel), zaś nieco inaczej pisany Rǫst to „maelstrom”, czyli potężny morski wir wywołany falami pływowymi i innymi ruchami wody o dużej skali. Wreszcie Röst jest nazwą nowego wzmacniacza zintegrowanego Hegel Music Systems.

Niezależnie od skojarzeń i proweniencji nazwy urządzenia (mnie osobiście najbardziej kojarzącej się z rusztem, co jest zupełnie opaczne, zważywszy na „niezgodność temperatur”), jest to produkt, z którym firma i jej dystrybutorzy wiążą duże nadzieje. Jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży Rösta. Amerykanie złożyli bardzo duże zamówienie (zgodziłem się nie upubliczniać tej informacji – dodam jedynie, że mowa o liczbie czterocyfrowej!). To obrazuje skalę sukcesu, jaki antycypuje producent. Ponadto, gdy podczas tegorocznego High-Endu w Monachium Bent Holter, szef Hegla, przedstawiał go wraz z nowym odtwarzaczem CD Mohican, widać było, że jest tymi produktami niezwykle podekscytowany, że rozpiera go duma z tego, co udało się stworzyć.

Kolor obudowy w pierwszej chwili może nieco dziwić, ale im dłużej na to urządzenie patrzymy, tym bardziej człowiek się dziwi, dlaczego ten kolor elektroniki nie jest popularniejszy. Naprawdę!


Prev Next »

Więcej w tej kategorii: « NAD C368 NAD Masters M32 »
Zaloguj się, by skomentować

Aktualnie w testach

  • Gato Audio FM-15
  • Polk Audio Legend 100
  • Martin Logan Motion 35 XTi
  • Arcam CD73T
  • Primare PRE35 PRISMA & A32.2
  • T+A SD3100HV / PDT 3100HV
  • Gryphon Antileon EVO
  • Gauder Akustik Arcona 60 mkII
  • Podkładki i platformy antywibracyjne

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją