PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Pylon Audio Diamond 28

Lip 15, 2016

Index

Do tej pory szczytowe zestawy głośnikowe jarocińskiego producenta demonstrują w całej okazałości, jak wiele dobrego dźwięku i jak świetne wykonanie można zaproponować za cenę niewiele ponad 6 tys. zł.

Dystrybutor: Pylon Audio, www.pylonaudio.pl 
Cena (za parę): 6200 zł
Dostępne wykończenia: różne okleiny drewniane oraz wszystkie kolory lakierów z palety RAL (za dopłatą)

Tekst: Marek Lacki | Zdjęcia: AV

audioklan

 

 


Pylon Audio Diamond 28 - zestaw głośnikowy

TEST

Pylon Diamond 28 aaa
 

Jeszcze kilka lat temu wyraz „pylon” kojarzył się audiofilom wyłącznie z elementem konstrukcyjnym mostu lub wiaduktu. Dziś w gronie audiofilów chyba nie ma już osoby, która nie znałaby drugiego znaczenia tego terminu – marki Pylon Audio.

Jarociński producent – formalnie będący spółką akcyjną zarejestrowaną w Warszawie – działa nad wyraz ekspansywnie. Początkowo oferował kilka modeli zestawów, które bazowały na głośnikach kupowanych u różnych dostawców. Dwa i pół roku temu miałem okazję testować wówczas topowe kolumny Pylona z serii Sapphire, model 30. Były naprawdę niezłe, ale miały też pewne niedociągnięcia. Producent szybko wyciągnął wnioski i w krótkim czasie zastąpił je znacznie poprawionym modelem Sapphire 31, oferowanym zresztą do dziś.

Listopadowe Audio Video Show pokazało, że ambicje firmy sięgają znacznie dalej – że ma ona dalekosiężne plany. I tak dzisiejszy Pylon stał się producentem własnych przetworników, które zamierza aplikować w zestawach głośnikowych szczytowej, acz dopiero nadchodzącej serii Emerald. Jej oficjalna premiera ma się odbyć dosłownie za moment – na majowym High-Endzie w Monachium. Dopóki jednak Emeraldy nie pojawią się w sprzedaży, rolę najlepszej pylońskiej konstrukcji dzierży testowany model – Diamond 28.


Prev Next »

Oceń ten artykuł
(25 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją