PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Polk Audio T50

Gru 08, 2016

Index

Większe obudowy i membrany bierne zamiast bas-refleksu to istotne przesłanki za tym, że może być lepiej. Ale czy oby na pewno?

Dystrybutor: Rafko, www.rafko.pl
Cena (za parę): 1498 zł
Dostępne wykończenia: czarne

Tekst: Marek Lacki | Zdjęcia: Filip Kulpa

audioklan

 

 


Polk Audio T50 - zestaw głośnikowy

TEST

 Polk Audio T50 1 aaa

Polk Audio jest dużym amerykańskim producentem klasycznych zestawów głośnikowych, a także coraz popularniejszych soundbarów i zestawów bezprzewodowych oraz głośników instalacyjnych. Jego specjalizacja to strefa budżetowa oraz klasa średnia. Dwa szczytowe modele sięgają nieco wyżej – najdroższy LSIM 707 kosztuje 20 000 zł za parę.  Firma powstała w 1957 roku, jednym z jej założycieli jest Matthew Polk – stąd nazwa.

W odróżnieniu od modelu M20, zestawy T50 są jednolicie czarne, aczkolwiek i tutaj front został polakierowany. Winylowa okleina zdobi pozostałe ścianki. Pewnym zaskoczeniem jest to, że T50 są od M20 lżejsze, mimo że sporo wyższe i – z pozoru – zawierające więcej głośników. Ogólne wrażenia, w ramach rozpatrywanego przedziału cenowego (do 1500 zł za parę), są dobre. Kolumny stoją na poszerzających je od dołu cokołach, do których doklejono gumowe nóżki. W zestawie znajdują się maskownice na kołki, które zakrywają całą przednią ściankę – analogicznie jak w przypadku M20.


Prev Next »

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją