PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

ATOHM Sirocco 2.0

Kwi 27, 2017

Index

Mniejsze z dwóch podłogówek w tańszej serii zestawów głośnikowych francuskiego Atohma może i wyglądają niepozornie, lecz warto ich „skosztować”. Podobnie jak burgundzkich win.

Dystrybutor: Audio Forte, www.audioforte.com.pl 
Cena (za parę): 7999 zł
Dostępne wykończenia: naturalna okleina różana, lakier białe

Tekst i Zdjęcia: Filip Kulpa

audioklan

 

 


Atohm Sirocco 2.0 - zestaw głośnikowy

TEST

Atohm Sirocco2 aaa
 

Atohm jest marką należącą do firmy Welcohm Technology znajdującej się w miasteczku Pin, we wschodniej Francji nad rzeką Doubs, w regionie Burgundia-Franche-Comte. To niewielki producent, którego roczne obroty nie osiągają nawet jednego miliona euro (dane za 2015 r.). A jednak firma prowadzi własne badania i może się pochwalić ciekawymi rozwiązaniami technicznymi występującymi zwykle w konstrukcjach dużo większych i bardziej znanych producentów. Co więcej, Atohm produkuje lokalnie – we Francji.

Firma oferuje dwie gamy audiofilskich systemów głośnikowych – droższą GT HD i tańszą Sirocco. Początkiem roku (AV 1/16) testowaliśmy najmniejszego reprezentanta tej rodziny – monitor 1.0. Teraz przyszła kolej na model 2.0, który będąc o 3000 zł droższy, jest znacznie większą konstrukcją wolnostojącą, a więc niewymagającą podstawek. Przyrost ceny w stosunku do tego, co otrzymujemy w zamian, jest więc nieduży, co – biorąc pod uwagę świetne brzmienie monitorów – rozbudza nasz apetyt na to, co spotka nas  podczas odsłuchu.


Prev Next »

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją