PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Musical Fidelity M6scd

Cze 14, 2017

Index

Jeśli za miarę jakości czy atrakcyjności tego odtwarzacza przyjąć kryterium zawartości wnętrza, Musical zająłby ostatnią lokatę. Jednak odsłuch wskazuje na coś zgoła odmiennego.

Dystrybutor: Rafko, www.rafko.pl  
Cena: 14 995 zł
Dostępne wykończenia: czarne

Tekst: Marek Lacki | Zdjęcia: Filip Kulpa

audioklan

 

 

Musical Fidelity M6scd - Odtwarzacz CD

TEST

Musical Fidelity M6scd 1 aaa

Solidna i pojemna obudowa, wykonana z przodu i z boków z aluminium, a w pozostałych miejscach z grubej i ciężkiej stali, jest zapowiedzią ciekawego wnętrza. Po otwarciu można jednak doznać lekkiego szoku, gdyż środek jest niemalże pusty! Z przodu po prawej znajduje się plastikowy napęd, zaekranowany od góry blachą. Za nim na małej płytce mieści się serwo. Wszystkie pozostałe elementy elektroniki powędrowały na tył obudowy, mieszczą się na długiej wąskiej płytce. Zaskoczenie sięga zenitu, gdy się okazuje, że zasilacz jest impulsowy. W części cyfrowej widoczna jest kość przetwornika c/a – Burr Brown PCM 1795 –  natomiast w torze analogowym pracują wzmacniacze operacyjne (po jednym na kanał) Texas Instruments – OPA165A. Konstruktor nie bawił się w układy dyskretne. Zaletą tego układu są ekstremalnie krótkie ścieżki sygnałowe. Rodzi się jednak pytanie o uczciwość wyceny produktu. Nie widząc obudowy, marki ani tym bardziej oznaczenia modelu, oszacowałbym cenę tego odtwarzacza na 3000 zł. Ostrzegam jednak: zanim pochopnie ocenicie to urządzenie na podstawie powyższego opisu i zdjęć, przeczytajcie opis brzmienia.

Funkcjonalnie Musical nie odbiega od przyjętych reguł i nie różni się zasadniczo od konkurentów – co najwyżej przestarzałą implementacją wejścia na bazie układu Tenora, którego możliwości kończą się na odtwarzaniu sygnałów PCM 24/96 – dotyczy to wejścia USB. Wejście koncentryczne pozwala na odtwarzanie materiału PCM 24/192. Wyświetlacz jest umiarkowanie czytelny i wyświetla niewiele informacji.

Wyjścia analogowe są podwójne – XLR-y zintegrowano z płytą główną, natomiast do wyjść RCA sygnał jest podany kablem, który został przypięty szybkozłączkami – raz do płyty głównej, drugi raz do płytki, do której przylutowano gniazda. Wydaje się, że same te połączenia mogą mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku względem XLR-ów.


Prev Next »

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją