PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

PS Audio DirectStream Junior

Paź 20, 2017

Index

Rewolucja plikowa przywróciła do łask format DSD – co do tego nie ma wątpliwości. Jedną z firm, które doceniły zalety DSD na poziomie inżynierii jest amerykańskie PS Audio. DirectStream Junior to tańsza wersja modelu DirectStream DAC, zdobywcy Nagrody Roku 2016 w kategorii „Przetwornik c/a high-end”.

Dystrybutor: Audio System www.audiosystem.com.pl
Cena: 19 300 zł
Dostępne wykończenia: czarne, srebrne

Tekst: Marek Dyba (MD), Filip Kulpa (FK) | Zdjęcia: AV

audioklan

 

 

PS Audio DirectStream Junior - Przetwornik c/a

TEST

PS Audio DS Junior

 

Choć stare przysłowie mówi, że muzyka łagodzi obyczaje, to audiofile wydają się tego zaprzeczeniem. Nie wszyscy oczywiście, ale spora część gotowa jest stawać do walki na ubitej ziemi w obronie a to przekonania, że wzmacniacze lampowe są lepsze od tranzystorowych (bądź odwrotnie), a to, że źródła analogowe biją cyfrowe na głowę (bądź odwrotnie), a to że połączenia zbalansowane są lepsze od niezbalansowanych, głośniki  ceramiczne – od metalowych, SET-y – od push-pulli, kable miedziane – od srebrnych itd. itp. Rewolucja plikowa stworzyła pole do kolejnych mniej czy bardziej uzasadnionych, ale zwykle gorących dysput – czy gęste pliki faktycznie są lepsze niż te w rozdzielczości CD, albo czy PCM brzmi lepiej niż DSD (bądź odwrotnie). Wydaje się, że większość audiofilów interesujących się tymi tematami okopała się już na z góry założonych pozycjach i rzadko kiedy ktokolwiek zmienia zdanie.

Nie dość więc, że audiofile korzystający z plików jako nośników muzyki podzielili się na co najmniej dwa obozy, to jeszcze w obu ma miejsce ta sama pogoń za jak największymi cyferkami. Nie chcę wchodzić w dyskusję, w jakim stopniu owa pogoń ma sens – na moje ucho do pewnego poziomu ma, a powyżej – to już kwestia bardziej marketingu niż faktycznych korzyści. Wspominam o tym głównie dlatego, że PS Audio trochę całą tę wojnę formatów i pogoń za jak najwyższymi rozdzielczościami omija. Nie do końca oczywiście, bo inżynierowie tej marki dość jasno deklarują się jako zwolennicy formatu DSD, podkreślając znacznie lepszą liniowość przetworników oraz ich mniejszą wrażliwość na jitter.


Prev Next »

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją