Nowości

Dział: Nowości

Arcam w rękach Harmana

Sie 10, 2017
Arcam w rękach Harmana

Ta wiadomość z pewnością jest dużym zaskoczeniem dla wszystkich. Ikona brytyjskiego hi-fi z lat 80. i 90. stała się częścią Harman International Industries – firmy, która od kilku miesięcy tworzy dywizję koreańskiego giganta elektronicznego – Samsunga.

Ten kupił ją w listopadzie ubiegłego roku za niebagatelną kwotę 8 miliardów dolarów. Tymczasem Arcam pozostawał własnością kanadyjskiej firmy JAM Industries z siedzibą w Montrealu. Ale to już przeszłość. Od tej pory finansowanie bieżącej działalności A&R Cambridge Ltd (właściciela marki Arcam) będzie w rękach zarządu wspomnianego oddziału Samsunga, który tym samym pokazuje, że ma coraz śmielsze plany związane z konsumenckim rynkiem audio.

arcam a29 amp 9 1

Mimo przejęcia marki, od strony operacyjnej wiele się nie zmieni. Brytyjska firma wraz ze swoimi 35 pracownikami i dyrektorem zarządzającym, Charlie Brennanem, pozostanie w dotychczasowej siedzibie w Cambridge.

Czego możemy oczekiwać? Raczej więcej dobrych niż złych zmian. Samsung, skoro już ma Arcama i Harmana, z pewnością traktuje ten biznes poważnie, choć na tym etapie trudno wyrokować, co to będzie konkretnie oznaczać dla przyszłych produktów Arcama: więcej tanich i lifestylowych modeli, czy może jednak niekoniecznie? Przyszły rok z pewnością przyniesie, choćby częściową, odpowiedź na to pytanie.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • Wilson Audio Sabrina
  • Lehmann Audio Drachenfels
  • Chord Electronics Qutest
  • Mission QX-4
  • D'Agostino Progression
  • Poradnik o gramofonach

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją