PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Głośnik do kina domowego

Gru 11, 2014

Miejsce 1. z wynikiem 39% - Velodyne MiniVee SPL-800i (11/14), 3960 zł

velodyne-spl800i

Amerykański specjalista od subwooferów już nieraz potwierdził swoje umiejętności w tworzeniu subwooferów, które nie tylko potrafią zatrząść podłogą, lecz także zabrzmieć na miarę oczekiwań melomanów. Modelowi SPL-800i zafundowaliśmy nietypowy test, sprawdzając go wyłącznie w konfiguracji stereo, w połączeniu z monitorami ATC SCM7. Efekt tego połączenia można uznać niemalże za synergiczny. Velodyne „przedłuża” bas malutkich esceemów w sposób niemal niesłyszalny dla słuchacza, dodając im tego, czego tym małym zestawom brakuje: wypełnienia na dole. Wraz z tym otrzymujemy niebagatelną poprawę przestrzenności. SPL-800i to najbardziej muzykalny mały subwoofer, jaki znamy.  

Miejsce 2. z wynikiem 37% - Monitor Audio ASB-2 (10/14), 4999 zł

monitor-audio-asb-2

Pierwszy supertest soundbarów na naszych łamach ukazał drastyczne różnice w jakości poszczególnych modeli – i to tych kosztujących od 1500 zł wzwyż. Wśród naszych faworytów znalazł się ten oto soundbar, który jest tak naprawdę czymś więcej niż głośnikiem do telewizora. To także aktywny głośnik sieciowy wyposażony w funkcjonalności DLNA i AirPlay. Dzięki temu ASB-2 może grać samodzielnie odtwarzając muzykę z dysku sieciowego, komputera lub urządzeń mobilnych Apple – także w jakości bezstratnej. Monitor Audio nie ma oddzielnego głośnika basowego i to jest jego plus, bowiem dzięki temu jakość niskich tonów (które i tak są obfite) przewyższa w tym zakresie modele z subwooferami. Mimo wysokiej ceny, propozycja brytyjskiej firmy jest godna rozważenia.

Miejsce 3. z wynikiem 24% - Yamaha YSP-2500 (10/14), 3999 zł

yamaha-ysp2500

Swój pierwszy soundbar – model YSP-1 – Yamaha zaprezentowała 10 lat temu, pokazując przy okazji innowacyjne rozwiązanie kreowania dźwięku przestrzennego za pośrednictwem dużej grupy małych głośników umieszczonych jeden obok drugiego. Najnowszy YSP-2500 wykorzystuje udoskonaloną, a zarazem uproszczoną wersję systemu IntelliBeam z szesnastoma (zamiast czterdziestoma) głośnikami, które mogą symulować klasyczny system pięcio- lub nawet siedmiokanałowy. Efekty są nadspodziewanie dobre, a dodatkowe funkcjonalności, jak repeater sygnału podczerwieni czy tor wideo HDMI kompatybilny z sygnałami 4K, zasługują na uwagę. Bas jest dość miękki, lecz dobrej jakości, poprawnie integrujący się z soundbarem. Łączność Bluetooth eliminuje problem ciągnięcia kabla sygnałowego. Trzeba jednak pamiętać, że ustawienie suba nie jest obojętne dla lokalizacji dialogów i brzmienia w ogóle. Powinien się on znajdować w pobliżu ekranu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją