Nowości

Dział: Nowości

MrSpeakers w Polsce

Gru 09, 2016
MrSpeakers w Polsce

Tę wiadomość wszyscy słuchawkofani powitają z entuzjazmem. Po długim okresie wyczekiwania, produkty kalifornijskiej firmy są oficjalnie dostępne w Polsce.

Będzie można więc nie tylko kupić osławione już modele Ether, Ether Flow, Ether C i Ether C Flow (to cała oferta marki), lecz także odsłuchać każdego z nich przed dokonaniem wyboru.

Opinie na temat słuchawek MrSpeakers są właściwie tylko jednego rodzaju: pełen entuzjazm, mnóstwo emocji. Takie są w opinii wielu specjalistów te słuchawki. Konstruktor – Dan Clark – jak sam przyznaje, nie skupiał się na osiągnięciu najlepszego basu, najlepszej góry czy osiągania ekstremów w innych aspektach brzmienia. Rozgłos w środowiskach miłośników słuchawek przyniosła mu modyfikacja Fostexów T50RP. Dam Clark dąży w swoich produktach do osiągnięcia kompletności przekazu, przekazania emocji, oczarowania słuchacza.

Słuchawki MrSpeakers bazują na kilku firmowych opracowaniach. Najważniejsze to autorski przetwornik magnetostatyczny V-Planar. W modelach Flow i Flow C współpracuje on z systemem TrueFlow, który „wygładza” przepływ powietrza poruszającego się w obszarze przetwornika, znacznie zmniejszając zniekształcenia i poprawiając dynamikę. By osiągnąć wzorcowy komfort noszenia, użyto pałąka z metalu o nazwie NiTinol odznaczającego się pamięcią kształtu i zapewniającego idealnie dobraną siłę nacisku na głowę. Ważne są też przewody połączeniowe – element jakby ignorowany przez innych producentów słuchawek high-end. Kable DUM zawierają 24 żyły z miedzi OFHC w elastycznej otulinie.

Ważnym atutem praktycznym jest możliwość wybrania jednej z 6 wersji przewodów połączeniowych – dobierana jest nie tylko długość, ale także rodzaj zakończeń, w zależności od typu posiadanego wzmacniacza.

Premiera słuchawek odbędzie się już w sobotę 10 grudnia w sklepie MP3Store w Łodzi, gdzie będzie można zobaczyć również wiele innych nowinek produktowych. Początek sprzedaży zapowiedziano jeszcze przed Świętami. MrSpeakers będzie można kupić w wybranych sklepach MP3Store, a także w sieci sklepów Audiokracja.

Kontakt: MP3Store.pl | Ceny: Ether i Ether C – ok. 7000 zł; Ether Flow i Ether Flow C – ok. 9000 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Najnowsze wydanie

  • okladka audio video 2018

Archiwalne wydania 2018

Newsletter

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • House of Marley Stir It Up
  • McIntosh MC252
  • NuPrime CDT-8 Pro
  • Transrotor Massimo TMD
  • NAD C316BEE V2
  • D'Agostino Progression Stereo
  • Relacja z wystawy High-End 2018 w Monachium

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją