Nowości

Dział: Nowości

Pioneery z Chromecastem

Maj 30, 2017
Pioneery z Chromecastem

Również Pioneer, należący do czołówki producentów amplitunerów A/V, zaprezentował swoje nowości na druga połowę roku.

Pierwszy z nich to atrakcyjnie wyceniony VSX-832. Większość specyfikacji jest zbliżonych do (droższego) Denona AVR-X1400H ale występują też istotne różnice. Pioneer wprowadził do nowej generacji swoich modeli platformę funkcjonalną multi-room FireConnect firmy Blackfire Research. Umożliwia ona „obrazowanie” dowolnego źródła podłączonego do któregokolwiek kompatybilnego urządzenia pracującego w tej sieci. Może to być nawet gramofon analogowy. Alternatywnie można skorzystać z funkcjonalności PlayFi firmy DTS. Połączenie z siecią ułatwia (i przyspiesza) dwuzakresowa, wbudowana karta Wi-Fi.

Atutem Pioneera jest także Chromecast – protokół, który bardzo upraszcza konfigurację połączenia Wi-Fi (zbędne jest wpisywanie hasła) i znacząco poprawia komfort strumieniowania z urządzeń mobilnych.  Nie zapomniano także o możliwości odtwarzania plików hi-res (DSD 5,6 MHz i PCM 24/192). W sekcjach audio pracują 32-bitowe przetworniki AK AK4438. Urządzenie, jak na zajmowany segment cenowy, jest wyjątkowo duże – obudowa ma wysokość 173 mm, co może być problemem podczas instalacji w niższych szafkach na sprzęt. Wejścia HDMI są cztery, wszystkie są kompatybilne z HDR10 i Dolby Vision.

Pioneer VSX 832

Urządzenie ma 5 końcówek mocy, jednak lista dekoderów obejmuje jednak Dolby Atmos i DTS:X. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest obróbka Atmos 3.1.2 wykorzystująca funkcję HRTF (Head Related Transfer Function) do symulowania wirtualnych głośników efektowych (tylnych). Dzięki temu zyskujemy efekty pionowe, nie będąc zmuszonym do korzystania z kłopotliwych głośników efektowych tylnych. W optymalizacji dźwięku w tej konfiguracji pomaga firmowy układ Reflex Optimizer wykorzystujący technikę niwelowania zniekształceń fazowych powodowanych przez odbicia fal dźwiękowych od sufitu (dotyczy głośników dedykowanych do Atmosa, tzw. Dolby Atmos enabled speaker). Niewiele droższy (o 300 zł) model VSX-932 wyposażono w 7 końcówek mocy, możliwe jest więc stworzenie klasycznej podstawowej konfiguracji Atmos/DTS:X (5.1.2). Reszta specyfikacji jest identyczna jak w VSX-832.

Warto jeszcze wspomnieć, że Chromecast został dodany do już produkowanych modeli Pioneera, w ramach aktualizacji firmware’ów z 25 kwietnia. Lista modeli objętych aktualizacją jest następująca: SC-LX901, SC-LX801, SC-LX701, SC-LX501, VSX-1131, VSX-932, VSX-832, VSX-831, VSX-S520D, VSX-S520, SX-S30DAB, NC-50DAB, N-30AE, FS-W50, FS-W40, XC-HM86D, X-HM86D, X-HM76D, X-HM76, MRX-5 oraz MRX-3.

Kontakt: DSV Trading, www.pioneer.pl | Ceny: VSX-832 – 1999 zł; VSX-932 – 2299 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • Wilson Audio Sabrina
  • Lehmann Audio Drachenfels
  • Chord Electronics Qutest
  • Mission QX-4
  • D'Agostino Progression
  • Poradnik o gramofonach

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją