Nowości

Dział: Nowości

Kino z HDR, bez projektora

Sie 15, 2017
Kino z HDR, bez projektora

Samsung Electronics właśnie ogłosił oddanie do użytku pierwszej na świecie sali kinowej, wyposażonej w ekran Samsung Cinema LED Display. Jest to zarazem odpowiedź na pytanie, po co był Samsungowi Harman. Właśnie, między innymi, po to.

Wyświetlacz o podstawie 10,3 m ma rozdzielczość DCI 4K (4096 x 2160 pikseli) i oszałamiającą  w warunkach kinowych jasność 500 nitów. To niemal o rząd wielkości więcej niż obowiązujący standard kinowy. Wyświetlacz jest oczywiście zgodny z technologią HDR i osiąga bardzo głęboką czerń, co razem powoduje, że kontrast obrazu daleko przewyższa możliwości klasycznej projekcji przedniej.

Sam ekran to jednak nie wszystko. W celu zapewnienia niezapomnianych doświadczeń widzom kina SUPER S Lotte Cinema, znajdującego się w Seulu, zastosowano technologię JBL audio. System obejmuje wysokiej jakości głośniki okalające ekran, opatentowaną technologię przetwarzania dźwięku oraz technikę JBL Sculpted Surround. Projekt realizowały dywizje Samsung Audio Lab i Harman Professional Solutions. Jak informuje komunikat prasowy, osiągnięto doskonały, naturalnie brzmiący dźwięk.

samsung lcd hdr

„Dzięki lepszej ostrości i bardziej realistycznym kolorom oraz doskonałej jakości dźwięku nasz kinowy ekran LED sprawia, że widzowie czują się tak, jakby znajdowali się wewnątrz filmu” – skomentował inwestycję HS Kim – dyrektor Visual Display Business w Samsung Electronics.

Zgodnie z zapotrzebowaniem branży kinowej, nowy ekran Samsung Cinema LED Display oferuje wiele możliwości rozszerzania usług, by w pełni dostosować się do potrzeb użytkowników. Umożliwia bowiem wyświetlanie obrazu wysokiej jakości w różnych warunkach oświetleniowych – nie tylko w zaciemnieniu. Elastyczność ta sprawia, że ekran jest idealny także do organizowania spotkań firmowych, koncertów, oglądania wydarzeń sportowych itd.

Na długo przed premierą Samsung przeprowadził liczne rygorystyczne testy swojego rozwiązania. W maju 2017 r. kinowy ekran LED stał się pierwszym produktem, który spełnił wszystkie wymogi norm technologii kinowej DCI (Digital Cinema Initiatives). Certyfikat ten potwierdza możliwość wyświetlania przez ekran pełnej gamy kolorów, bez odstępstw od standardu. Nic dziwnego, skoro domowe QLED-y też już to potrafią.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • House of Marley Stir It Up
  • McIntosh MC252
  • NuPrime CDT-8 Pro
  • Transrotor Massimo TMD
  • NAD C316BEE V2
  • D'Agostino Progression Stereo
  • Relacja z wystawy High-End 2018 w Monachium

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją