Nowości

Dział: Nowości

Yamaha NP-S303 i R-N803

Wrz 14, 2017
Yamaha NP-S303 i R-N803

Yamaha konsekwentnie rozwija system domowej rozrywki MusicCast. W przeciwieństwie do innych wytwórców nie ogranicza się do proponowania zintegrowanych rozwiązań łączących w jednej obudowie dwa lub więcej urządzeń.

Stawia również na samodzielne, w pełni autonomiczne odtwarzacze, które można zastosować w dowolnym systemie. W tym wydaniu AV zamieszczamy recenzję miniaturowego odtwarzacza WXAD10 – to najtańsze źródło strumieniowe w ofercie. Drugim w kolejności jest wprowadzony do sprzedaży zaledwie kilka tygodni temu pełnogabarytowy NP-S303. Urządzenie ma klasyczną obudowę o szerokości 430 mm (i niewielkiej wysokości – 80 mm), jest oferowane w dwóch wykończeniach (czarne i srebrne), ponadto ma dużo bogatsze wyposażenie. W szczególności umożliwia podłączenie zewnętrznego DAC-a (dostępne są oba rodzaje wyjść cyfrowych – koncentryczne i optyczne). Nowy player potrafi odtwarzać pliki we wszystkich liczących się formatach stratnych i bezstratnych, włączając w to materiał DSD (5,6 MHz) oraz PCM 24/192. Zapewniono także dostęp do trzech czołowych serwisów strumieniowych: Spotify, Deezer i TiDAL (ten ostatni oferuje muzykę w jakości CD, a nawet MQA). Wszystko dzięki wbudowanej karcie Wi-Fi (jest też port LAN). Dodano również AirPlay i Bluetooth. W tej klasie sprzętu nic więcej nie potrzeba. Miłą niespodzianką jest cena tego modelu – niecałe 1600 zł.

Drugą nowość stanowi stereofoniczny amplituner sieciowy R-N803. To propozycja dla tych, którzy preferują wygodniejsze i  w wielu wypadkach tańsze rozwiązanie zintegrowane. Oto bowiem za 2100 zł więcej otrzymujemy nie tylko wzmacniacz z wbudowanym źródłem o funkcjonalności identycznej jak w NP-S303, ale także tuner analogowo-cyfrowy z modułem DAB+. Jest jeszcze coś: zastosowany po raz pierwszy w amplitunerze stereo (nie tylko Yamahy) system kalibracji akustycznej YPAO R.S.C, z którego wyniki będą w przyszłości wyświetlane w aplikacji MusicCast (po zapowiedzianej aktualizacji). W R-N803 zastosowano ponadto przetwornik ESS Sabre ES9016S oraz znaną z droższych wzmacniaczy stereo koncepcję Top-ART. Końcówki mocy lewego i prawego kanału rozmieszczono symetrycznie, po bokach urządzenia. Dla zwolenników gramofonów przewidziano wejście korekcyjne MM.

Kontakt: Audio Klan, www.audioklan.com.pl | Ceny: NP-S303 – 1599 zł; R-N803D – 3699 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Najnowsze wydanie

  • okladka audio video 06/2018

Archiwalne wydania 2018

Newsletter

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • Audionet SAM 20 SE
  • Mytek Liberty DAC
  • AudioQuest Night Owl Carbon
  • Audio-GD NFB-7.77
  • Dynaudio Xeo 20
  • Test grupowy słuchawek do 900zł
  • Test grupowy przetworników c/s do 3000zł
  • Test grupowy interkonektów do 2000zł

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją