Nowości

Dział: Nowości

Audio Video Show 2017

Paź 30, 2017
Audio Video Show 2017

Trzeci weekend listopada już niebawem – a wtedy właśnie, na Stadionie PGE Narodowym oraz w dwóch warszawskich hotelach, odbędzie się jubileuszowa, 20. edycja wystawy AVS – drugiej pod względem wielkości tego typu imprezy w Europie.

Audio Video Show (dawniej Audio Show) startowało w 1997 roku. Od tego czasu wystawa niemal nieustannie rośnie i zyskuje na znaczeniu – nie tylko w Polsce, ale i w Europie, a nawet na świecie. I choć przesadą byłoby stwierdzenie, że gonimy monachijski High-End, to prawdą jest też to, że drugiej, porównywalnej wystawy sprzętu hi-fi i high-end na naszym kontynencie zwyczajnie nie ma. Nawet w Wielkiej Brytanii i innych bogatszych od nas krajach. Z pewnością jest to swoisty ewenement, ale też magnes, który z roku na rok przyciąga coraz więcej zagranicznych gości. Z czego oczywiście należy się cieszyć.

Formuła wystawy jest dobrze znana, warto jednak przytoczyć kilka podstawowych informacji dla tych, którzy AVS odwiedzą po raz pierwszy, lub też pojawią się na wystawie po kilkuletniej przerwie. Powierzchniowo największa część imprezy odbędzie się w lożach Stadionu PGE Narodowego (60 sal), który będzie gościć wystawców i maniaków dobrego dźwięku już po raz trzeci. Oprócz części poświęconej sprzętowi audio, będzie też część wideo za stoiskami firm: Samsung, Sony, Philips, Panasonic, Loewe, JVC i Epson. Wzorem ubiegłego roku, znajdziemy tu także specjalną, wydzieloną strefę słuchawkową o powierzchni ponad 1000 m2 – raj dla każdego miłośnika nauszników. Druga część wystawy, odznaczająca się największą liczbą pomieszczeń (94), odbędzie się w hotelu Radisson Blu Sobieski. To tutaj odbywa się najwięcej prezentacji sprzętu audio, będą też wykłady, seminaria i spotkania tematyczne. Dopełnieniem całości są pomieszczenia w hotelu Golden Tulip, po drugiej stronie Placu Zawiszy.

Podobnie jak rok temu, organizator zadbał o darmowy transport na linii hotel Radisson Blu Sobieski – Stadion. Autobus będzie kursować wahadłowo (co 30 minut), a w godzinach największego ruchu – co 20 minut.

Ważne zmiany

To wszystko już znamy. W tym roku zajdą jednak dwie zmiany organizacyjne – dodajmy, że korzystne. Piątek (17 listopada) staje się pełnoprawnym, trzecim dniem wystawy. Otwarcie nastąpi o godzinę wcześniej niż rok temu, czyli o 13.00, co oznacza 7 godzin na zwiedzanie imprezy (zamknięcie o 20.00).

Drugą istotną zmianą jest udostępnienie drugiego, równoległego wejścia na Stadion PGE Narodowy, prowadzącego prosto na trybunę wschodnią (a więc od strony Strefy Słuchawkowej). Nowe wejście będzie prowadzić przez bramę numer 1 i będzie dużo wygodniejsze dla osób przybywających na wystawę komunikacją miejską (od strony Ronda Waszyngtona) niż wejście zachodnie – od strony Wybrzeża Szczecińskiego.

Warto pamiętać, że przejście pomiędzy salami znajdującymi się na trybunie wschodniej i zachodniej PGE Narodowego, zostanie otwarte w piątek dopiero o godzinie 17.00. Ograniczenie to ma związek z normalnym rytmem funkcjonowania tego obiektu (biura i firmy). Do tego czasu (tylko w piątek) przejście z jednej trybuny na drugą będzie wymagać zjechania windą na poziom ulicy (do wejścia) i przejście przez parking podziemny, pod płytą stadionu. W sobotę i niedzielę łącznik na Stadionie będzie otwarty bez przerw.

Tegoroczna impreza będzie większa od wszystkich dotychczasowych. Jeszcze 5 tygodni przed wystawą organizator potwierdził wynajęcie 162 sal (w ubiegłym roku było ich 160) oraz łączną powierzchnię wystawienniczą 7000 m2.

Dojazd i parkowanie

Stadion PGE Narodowy mieści podziemny parking na dwa tysiące samochodów. Dzienna opłata wynosi 25 złotych (płatna za każdy wjazd), dlatego też jest to najlepsza baza do pozostawienia auta przez osoby przyjezdne, tym bardziej, że wspomniane busy kursują dość często i są bezpłatne. Parkingi pod hotelami są znacznie droższe i trudniej jest znaleźć wolne miejsce. Tymczasem przestrzeni pod Stadionem jest mnóstwo.

Bilety warto kupić wcześniej na stronie internetowej organizatora, choćby po to, by uniknąć kolejek, które tworzą się szczególnie w soboty. Dorośli zapłacą 30 zł na bilet dzienny; za karnet na całą wystawę – 45 zł. Młodzież (do 15. roku życia) wchodzi za darmo.

Ułatwieniem dla zwiedzających będzie aplikacja na urządzenia z systemem iOS i Android (oczywiście bezpłatna), ułatwiająca poruszanie się w gąszczu atrakcji, będąca alternatywą dla papierowego przewodnika. Zawiera ona mapę targów, wyszukiwarkę, informacje o wystawcach, prezentacjach i seminariach oraz dostępnych rabatach, a także przypomina o zbliżających się interesujących wydarzeniach. Osoby, które ją ściągną, otrzymają możliwość zakupu kawy w restauracjach i kawiarniach PGE Narodowego oraz hotelu Radisson Blu Sobieski w promocyjnej cenie 3 zł.

Tradycyjnie, dla osób spoza Warszawy, które będą chciały zostać na weekend, przygotowano specjalną ofertę noclegową w hotelach Campanile, Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski.

Rodzynki, premiery

trio classico xd header

Swoją premierę będą miały kolumny Wilson Audio Alexia w najnowszej wersji Series 2 (opis na sąsiednich stronach).

Oczywiście nie zabraknie ich droższego brata – Alexxa, który przyciągnął takie tłumy w ubiegłym roku. Po raz pierwszy wystawę odwiedzi Peter McGrath z Wilsona, osoba wręcz legendarna w świecie ekstremalnego hi-endu. Peter zawsze przywozi ze sobą wspaniałą kolekcję własnych nagrań hi-res wykonywanych dla najlepszych wytwórni płytowych, jak Harmonia Mundi.

Swój najnowszy flagowy odtwarzacz zintegrowany pokaże dCS. Vivaldi Model One to źródło, które zdaniem wielu słuchaczy dorównuje jakością brzmienia pełnemu, dzielonemu odtwarzaczowi Vivaldi. Pojawią się również dwa najnowsze klocki Dana D'Agostino – Progression Preamplifier i Progression Stereo.

Prawdziwą gratką dla audiofilów będzie światowa premiera najnowszych kolumn marki Sonus faber. Będzie to nowy flagowiec włoskiej firmy. Szczegóły całej operacji są na razie tajne.

Jedną z największych, o ile nie największą atrakcją tegorocznej wystawy będą tubowe kolumny Avantgarde Acoustic Trio. W sali Wilanów II hotelu Sobieski zostanie zaprezentowana topowa konfiguracja z trzema basshornami.

Więcej informacji, w tym listę wystawców i plany wystawy, można znaleźć na stronie organizatora – www.audioshow.pl.

Nasze stoisko w tym roku będzie się mieścić na parterze hotelu Radisson-Blu Sobieski (na prawo od wejścia głównego).

KIEDY i GDZIE?

 • Stadion PGE Narodowy
  Al. Ks. J. Poniatowskiego 1
 • Hotel Radisson Blu Sobieski
  Plac Artura Zawiszy 1
 • Hotel Golden Tulip
  ul.Towarowa 2

GODZINY OTWARCIA

 • Piątek, 17.11.2017, 13.00 - 20.00
 • Sobota, 18.11.2017, 10.00 - 20.00
 • Niedziela, 19.11.2017, 10.00 - 18:00
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Wybierz dział

Aktualnie w testach

 • KEF R11
 • Chord Hugo M Scaler / Hugo TT2 / TToby
 • MAG LEV
 • Pionerr PD-70
 • Denon DCD-800BE
 • Emotiva CD-100
 • NAD C538
 • Auralic Aries G1
 • Aurender ACS10
 • TAGA TTP-300
 • Musical Fidelity V90-LPS
 • Thorens MM-08
 • Test grupowy słuchawek dla konserów
 • Reportaż z Audio Video Show 2018

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją