PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Audio Video Show 2016

Sty 17, 2017

Audio Video Show 2016 już dość dawno temu za nami. Warto jednak przypomnieć sobie obrazki z tej imprezy, szukając być może inspiracji w długie zimowe wieczory. Zapraszamy do obejrzenia naszego fotoreportażu!

Audio Video Show 2016 - Fotorelacja

W 2015 roku wystawa dość nieoczekiwanie zmieniła nazwę i logo. Druga, o wiele bardziej znacząca (dla zwiedzających) ewolucja polegała na tym, że jeden z hoteli (najbardziej reprezentacyjny Bristol) został zastąpiony Stadionem PGE Narodowym, a konkretnie powierzchnią w tak zwanych lożach VIP i SkyBoksach. Nie wchodząc zanadto w praprzyczyny tej zmiany, trzeba przyznać, że spotkała się ona z akceptacją, a następnie pełną satysfakcją wszystkich wystawców – to już po imprezie. Niemniej, zanim do doszło do tego „przesunięcia”, wielu wystawców wahało się, czy przeprowadzka z Bristolu i pozostałych hoteli (bo tamci wystawcy również otrzymali stosowne propozycje), nie jest nazbyt ryzykowna. Jak zagra system, czy będzie frekwencja – to były główne obawy wystawców. Jak się później okazało, zupełnie nieuzasadnione. Zaraz po AVS 2015 było już pewne, że kolejna – jubileuszowa – edycja również będzie odbywać się na Stadionie i ża ta część wystawy urośnie już za rok. I tak też się stało!

Kolejna edycja wystawy odbędzie się nieco później niż zwykle – w dniach 17-19 listopada 2017 r.

Fotorelacja

Strefa sluchawkowa
Strefa sluchawkowa 2 Oppo

Strefa słuchawkowa skupiała wszystkich wystawów nauszników – z jednym wyjątkiem: Sennheisery HE-1 były gdzie indziej.

 

HDTVPolska 2
HDTVPolska

Panowie z portalu HDTVPolska rzeczowo wyjaśniali meandry techniki HDR, korzystając  z salki Samsunga.  

 

Voice 2

Voice Zeliszewski

Odsłuch obszernych fragmentów albumu „Magical Mystery Tour" The Beatles poprzedziły interesujące, pełne anegdot wprowadzenie Piotra Metza (PRIII Polskiego Radia) oraz nacechowana emocjami historia opowiedziana przez Tomasza Zeliszewskiego (Budka Suflera) – właściciela taśmy.   

 

Avantgarde Duo XD

Avantgarde Acoustic Duo XD to najnowsza konstrukcja tej marki. Średniotonowe drivery M2 Omega w tubach przenoszą zakres już od 170 Hz.

 

Wilson Audio Alexx z Billem
Wilson Audio Alexx odsluch

Wilson Audio Alexx Jaroslaw Orszalski

System oparty na najnowszych Wilsonach Alexx i monoblokach Dana D'Agostino Momentum M400 robił duże wrażenie, nie tylko ceną.

Był to, moim zdaniem, jeden z najlepszych dźwięków w dziejach Audio Video Show. Rozmach, naturalność, swoboda. Gramofon Spiral Groove pokazał wielką klasę. Nie mówiąc o kolumnach i wzmacniaczu. Nie tylko autorowi reportażu (FK) nie chciało się wychodzić.

 

 Metronome Kalisto

Metronome Technologie Kalista – napęd CD i dedykowany DAC. Wykończenie można dowolnie „customizować". To wyborne źródło grało w systemie z najmniejszymi Wilsonami.

 

Rockport 2

VTL: końcówka mocy S400 mk.II, pre TL-7.5 mk.III, phono TP-6.5
Rockport Technologies Avior (165 tys. zł za parę) - zestawy głośnikowe
VPI: gramofon Avenger Reference, wkładka Lyra Etna
Transparent: okablowanie

 

Magico2

Magico S5 mkII to bardzo drogie kolumny (200 tys. zł), ale też takie, których jakość, a przede wszystkim niesłychany brak własnego charakteru nietrudno docenić. Elektronika nie należała do ekstremalnych (Moon), a mimo to jakość dźwięku była wyborna.

 

JBL K2 S9900 2

JBL-e Project K2 S9900 mają 15-calowy woofer z magnesem AlNiCo ważącym 16 kg. Średnie tony odtwarza 10-cm przetwornik z membraną ze stopu magnezu – 476 Mg. Źródłem w systemie był nowy odtwarzacz Mark Levinson No. 519.

 

Wilson Yvette

W drugim – mniejszym i dużo tańszym systemie ustawionym przez Audiofast pracowały inne nowe Wilsony – Yvette (następcy Sophii). Napędzały je monobloki Dana D'Agostino – Progression Mono. Jakość dźwięku była bardzo dobra, ale już nie taka jak z Alexxów.

 

BW 800D3

B&W 800 D3 robiły wrażenie zakresem dynamiki i czystością basu. Sporo w tym względzie potrafią. I nie są wcale horrendalnie drogie (ok. 120 tys. zł).

Wilson Benesch

Zestawy Wilson Benesch A.C.T. One Evolution P1 w kolorze Enzo Red prezentowały się wyśmienicie. Cena nieco ponad 106 tys. zł nie wydaje się przesadzona.

Monitor Audio PL500 2

Za podobną cenę można kupić dużo większy, szczytowy model Monitor Audio PL500 – po raz pierwszy w Polsce. Grały z Naimem Statementem!

 STX Electrino 500

Podwarszawski STX stworzył wielkie, 500-watowe kolumny Electrino 500, których cena wynosi zaledwie 3680 zł za parę. Uważajcie na efektywność: 96 dB! Zakres dynamiki tych kolumn w relacji do ceny to mistrzostwo świata. Kolumny mamy już w redakcji.

 

Pylon Audio 1
Pylon Audio Diamond Monitor

Pylon Audio 2

Jarociński Pylon Audio był niewątpliwą polską gwiazdą tej edycji wystawy. W dwóch hotelowych apartamentach zaprezentowano m.in. prototypowe, niekonwencjonalnie wyglądające zestawy głośnikowe RUBY, w dwóch wersjach: z symetrycznym i asymetrycznym układem głośników, które również są zupełnie nowe. Membrany 18-cm midwoofera, którego opracowanie zajęło 8 miesięcy, wykonano z materiału Endumax (mieszanka celulozy polipropylenu wykonywana w procesie tłoczenia). Jest sztywniejszy od celulozy i włókna szklanego, a ma lepsze tłumienie wewnętrzne. Jak przyznał Mateusz Jujka, szef Pylona, powstanie tego materiału było poniekąd dziełem przypadku, ale też pasji eksperymentatorskiej trzyosobowego działu R&D.

Zaprezentowano także monitory Diamond Monitor (fot. powyżej), które już trafiły do sprzedaży. Flagową konstrukcją są, właściwie będą, flagowe Emeraldy  w cenie 9800 zł za parę.

Wielkim sukcesem firmy, który dopiero przyniesie owoce, jest otrzymanie unijnej dotacji w wysokości 4,5 miliona złotych na innowacje. Ze te środki zostaną zbudowana komora bezechowa z funkcją kabiny elektrostatycznej (odrębna działalność spółki) oraz zakupione nowe centra robocze CNC.

W planach firmy (na wiosnę) jest także przeniesienie fabryki do innej lokalizacji, na zakupionej działce o powierzchni 3300 m2 (również w Jarocinie) Życzymy sukcesów!

 

Fezz Audio Titania

 Pylon Audio „zaprzyjaźnił się" z producentem niedrogich lampowców Fezz Audio z Księżyna. Model Silver Luna (fot. powyżej) kosztuje 3999 zł. Z Opalami 23 (2198 zł) brzmiał więcej niż dobrze. Oby więcej takich systemów!

 

Michalina Atlas Cables

Pani Michalina Kulińska jest inżynierem procesowym w szkockiej irmie Atlas Cables. Osobiście zajmuje się m.in. realizacją zamówień na przewody słuchawkowe Zeno. Byliśmy pod wrażeniem jej wiedzy. Pozdrawiamy!

 

Vivid Audio

Dystrybutor Audioneta zaprezentował nowy odtwarzacz Planck, integrę Watt i opcjonalny zasilacz Ampere. Grało to z monitorami Vivid Audio.

 

Equilibrium

Najnowsze zestawy głośnikowe zielonogórskiej firmy Equilibrium Black Orchid D7 produkowały solidny, dynamiczny dźwięk. Mogło się to podobać.

Equilibrium 2 1

 

 

Marantz 10 series

Polska prapremiera Marantza z serii 10.

 

JVC HCX

Prezentacja flagowego projektora JVC była bardzo udana, choć sam HDR nie robił piorunującego wrażenia. Ale to w końcu projektor.

 

Audionet system1
Audionet Planck Watt Ampere2 2

YG Carmel – małe, lecz bardzo drogie podłogówki amerykańskiej firmy. Grały z klasycznym systemem Audioneta (AMP1 V3/Pre G2/Art G3).

 

Musical Encore

Nowość Musicala – Encore 225, czyli zintegrowany system muzyczny. Wbudowany serwer muzyczny i wzmacniacz rodem z M6si.

 

T A 2

Kompletny system T+A nie przyjechał tylko na wystawę. Został w Warszawie i cały czas można go posłuchać – warto to zrobić.

 

Graham Audio

Najmniejsze z monitorów Grahama (BBS LS 3/5) grały z elektroniką Normy. Sądząc po liczbie gości  to granie się podobało – a jakże by inaczej?

 

MJAudioLab MyMonitors Mv5
MJAudioLab

Te nader ciekawe aktywne monitory MyMonitors My5 to własny projekt firmy MJAudioLab. Linia transmisyjna, zwrotnica DSP, wzmacniacze ICEPower, wejścia cyfrowe.

 

 

Audiophilar

Audiophilar przedstawił piękna kolekcję stolików.

 

Koris

Koris - system na bazie najmniejszch Wilsonów Sabrina.

 

Rob Watts John Franks

Rob Watts & John Franks z Chord Electronics. Niebawem opublikujemy wywiad.

 

Cyrus One

Polska premiera wzmacniacza Cyrus One.

 

Passione2

Kolumny Passione.

 

Spiral Groove

Gramofon Spiral Groove.

 

Pathos

Pathos

 

Nowe Cantony Reference 5K

Nowe Cantony Reference 5K.

 

Mytek nowy DAC Manhattan II

Mytek - nowy Dac Manhattan II.

 

MBL

MBL

 

Focal Sopra 3

Focal Sopra 3

 

Dynaudio Contour new

Dynaudio Contour new

 

DAgostino Progression Mono

D'Agostino Progression Mono.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Więcej w tej kategorii: « Audio Video Show 2015

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją