Nowości

Bowers&Wilkins 700 Signature

W połowie czerwca br. świat obiegła wiadomość, że trwają negocjacje na temat możliwego, choć jeszcze nieprzesądzonego, przejęcia marki Bowers & Wilkins przez firmę Sound United – bodaj największego obecnie gracza na rynku hi-fi i high-end (właściciela marek Boston Acoustics, Classé, Definitive Technology, Denon, HEOS, Marantz i Polk Audio).

Aktywne monitory Buchardta – A500

A500 – takie oznaczenie noszą nowe zestawy głośnikowe duńskiego Buchardt Audio. Tym razem mamy do czynienia z bardzo zaawansowaną konstrukcją aktywną zbudowaną na platformie, którą wykorzystano także w nadchodzącym, podłogowym modelu A700.

Klipsche w 50 ratach 0%

Tego typu informacje handlowe zamieszczamy niezbyt często, jednak tym razem oferta przygotowana przez pabianicki salon Q21 zasługuje na baczną uwagę wszystkich fanów dobrego brzmienia, a w szczególności tych, którzy lubią i cenią amerykańską markę głośnikową Klipsch.

Grimm Audio w Polsce

Firma Grimm Audio powstała w 2004 r. w niderlandzkim Eindhoven – mieście pełnym naukowych kampusów i środków badawczo-naukowych. I nie był to bynajmniej przypadek.

JBL L82 Classic – nowe klasyczne monitory

W audio, jak w każdej innej dziedzinie techniki, można znaleźć urządzenia kultowe. Wznowiony w 2018 roku zestaw głośnikowy JBL L100 Classic niewątpliwie zalicza się do tej grupy.

Odsłuchy Spendorów w Q21

Marki Spendor przedstawiać nie potrzeba. Istnieje ona od 60 lat i jest owocem pasji małżeństwa Spencera i Dorothy Hughes. Od pierwszych liter założycieli pochodzi zresztą ta nazwa.

Audiolab 6000A Play

Znany i ceniony wzmacniacz zintegrowany średniej klasy – Audiolab 6000A – doczekał się nowej odmiany, która może zainteresować zwolenników streamingu.

Klipsch The Fives

Cze 16, 2020
Klipsch The Fives

Klipsch wprowadził do sprzedaży nowy, aktywny kompaktowy zestaw głośnikowy – The Fives. Jest to w pewnym sensie rozwinięcie idei znakomitego modelu The Sixes, jednak w mniejszej obudowie i z lepszym wyposażeniem.

Monitor Audio Bronze po raz szósty

Firma Monitor Audio wprowadziła do sprzedaży szóstą z kolei generację kolumn z serii Bronze. Nowe konstrukcje zostały poprawione zarówno pod względem jakości dźwięku, jak i jakości wykonania.

Aktywne podłogówki System Audio Saxo 7

Duńska firma oraz jej polski przedstawiciel – pabianicki salon Q21 – proponują kompaktowe monitory głośnikowe o konstrukcji quasi aktywnej – model SA saxo 7 active.

Luxman D-03x

Maj 10, 2020
Luxman D-03x

Japońska firma z siedzibą w Yokohamie, należąca obecnie do IAG, opracowała nowy model odtwarzacza CD z funkcją przetwornika c/a. D-03x będzie jednym z dwóch obecnie oferowanych dyskofonów, obok flagowego modelu D-10x, którego premiera jest dopiero planowana. Dotychczas oferowane modele D-05u, D-06u i D-08u nie są już produkowane. To niewątpliwie smutna informacja dla zwolenników formatu Super Audio CD, który obsługiwały.

Xavian i Bladelius – ciekawy duet w Q21

Pabianicki salon Q21 proponuje swoim klientom kolejne ciekawe zestawienie wzmacniacza i zestawów głośnikowych. Świetna jakość brzmienia, wyrażająca się w muzykalności, spokoju, odrobinie ciepła, a przede wszystkim wspaniały pierwszy plan, namacalność wokali, delikatność wysokich tonów i subtelność niższego zakresu – to mają być atuty szwedzko-czeskiego duetu.

Roon u Denona

Maj 06, 2020
Roon u Denona

Grupa Sound United, czyli właściciel marek Denon i Marantz ogłosił, że 59 urządzeń z portfolio tych firm otrzymało certyfikację „Roon tested” od Roon Labs. W komunikacie nie ma wprawdzie mowy o certyfikacji Roon Ready, ale można się domyślać, że w odniesieniu do urządzeń sieciowych jest to równoznaczne.

Silent Angel Bonn N8

Rosnąca popularność źródeł cyfrowych opartych na łączności sieciowej zwraca uwagę audiofilów i producentów na urządzenia peryferyjne, których jakość do tej pory nie była w ogóle brana pod uwagę. Jedną z takich kategorii urządzeń są switche ethernetowe – element może niekonieczny w każdym domowym systemie, ale pojawiający się wszędzie tam, gdzie sam router nie wystarcza.

Mocarny Bladelius Oden

Najnowsze dzieło Mike'a Bladeliusa to wzmacniacz zintegrowany Oden, którego nazwa została zaczerpnięta z mitologii i oznacza najważniejszego boga nordyckiego. Oden stanowi kulminację wieloletnich doświadczeń firmy. Pomimo bardzo dużej mocy wyjściowej – 400 W przy 8 Ω i 800 W przy 4 Ω (na na kanał), nie sama moc, ale jakość dźwięku była priorytetem projektowym.

Flagowy Topping D90


Chiński specjalista od niedrogich przetworników c/a wprowadził do swojej oferty następcę cenionego modelu D70. D90, bo o nim mowa, znalazł już pierwszych klientów w Polsce i uczynił to w iście ekspresowym tempie – mimo trwającej pandemii. Skąd tak duże zainteresowanie? Zestawienie ceny, użytych rozwiązań i parametrów daje jasną odpowiedź na to pytanie.

Strona 1 z 37

Aktualnie w testach

  • Gato Audio FM-15
  • Polk Audio Legend 100
  • Martin Logan Motion 35 XTi
  • Arcam CD73T
  • Primare PRE35 PRISMA & A32.2
  • T+A SD3100HV / PDT 3100HV
  • Gryphon Antileon EVO
  • Gauder Akustik Arcona 60 mkII
  • Podkładki i platformy antywibracyjne

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją