Nowości

System Audio ma nowego dystrybutora

1 marca br. salon Q21 został wyłącznym polskim dystrybutorem zestawów głośnikowych duńskiej marki System Audio. Firma nie jest nowicjuszem (istnieje od 1984 r.), jej produkty są dostępne na na naszym rynku już od wielu lat, lecz jak dotąd nie odniosły większych sukcesów. Teraz, za sprawą prężnej dystrybucji i możliwości przetestowania wielu różnych modeli, sytuacja ta ma szansę się zmienić – tym bardziej, że ceny są bardziej atrakcyjne niż dotąd.

Philips Fidelio X3

Marka Philips, obecnie należąca do TPVision, jakiś czas temu „odpuściła” sobie temat słuchawek wysokiej klasy – mimo że takowe kiedyś przecież produkowała (właśnie pod nazwą Fidelio).

Wireworld Silver Sphere HDMI

Amerykański Wireworld opracował nowy kabel HDMI – model Silver Sphere, spełniający restrykcyjne wymagania DPL. Jest zgodny ze wszystkimi funkcjami i możliwościami standardu HDMI 2.0, a nawet więcej, gdyż oczekuje na przyznanie certyfikatu HDMI 2.1.

Energizery Staxa

Mar 05, 2020
Energizery Staxa

Specjalista od słuchawek elektrostatycznych – firma STAX – wprowadziła do swojej oferty dwa wzmacniacze: SRM-700T i SRM-700S, czerpiące rozwiązania z modelu flagowego SRM-T8000.

JBL Link Bar

Mar 03, 2020
JBL Link Bar

JBL wprowadził do swojej oferty aktywowany głosem soundbar z Android TV i wbudowanym asystentem Google. Może on współpracować z dowolnym ekranem, zmieniając go w „smart TV”, wzbogacając go o legendarny dźwięk firmy JBL.

ELAC Miracord 60

Mar 01, 2020
ELAC Miracord 60

Niemiecki ELAC staje się coraz bardziej zaangażowany w produkcję gramofonów. Po udanym debiucie w 2016 roku modelem jubileuszowym Miracord 90 Anniversary, szybko pojawiły się kolejne maszyny oznaczone numerami 70 i 50.

Tsakiridis Theseus w Q21

Grecja bardziej kojarzy się z pięknymi plażami i wakacyjnym wypoczynkiem, tudzież starożytnością i mitologią – mniej zaś ze sprzętem hi-fi i high-end. Tymczasem w tym kraju działa do najmniej kilku, dość znanych producentów sprzętu bardzo wysokiej klasy – takich, jak choćby Ypsilon. Znaczna część greckiego rynku skupia się w Atenach, skąd również pochodzi firma Tsakiridis Devices.

Flagowy DAP FiiO w dobrej cenie

Firma FiiO zaprezentowała i wprowadziła do regularnej sprzedaży swój flagowy odtwarzacz mobilny – M15. Jego specyfikacje i zastosowane podzespoły pozwalają mu śmiało konkurować z najlepszymi DAP-ami dostępnymi na rynku – przy cenie stanowiącej zaledwie ułamek kosztu czołowych konstrukcji Astella&Kerna.

Subwoofery SVS z serii 2000 Pro

Amerykańska firma SVS produkuje ciekawe, bardzo dobre jakościowo subwoofery o imponującym rozciągnięciu pasma i niskim poziomie zniekształceń, co pokazał m.in. nasz test modelu SB-2000 – firmowego bestsellera. Z końcem 2019 roku producent wprowadził do oferty serię 2000 Pro, która zastępuje 2000, będąc od niej znacznie bardziej zaawansowana technicznie i tylko trochę droższa.

Gato Audio znów w Polsce – teraz jednak dużo taniej

Sprzęt high-end wcale nie musi drożeć. Rzadko, bo rzadko, ale zdarza się, że tanieje – i to aż o kilkadziesiąt procent. Jak to możliwe? Wyprzedaże to tylko jeden z możliwych scenariuszy. Jest też inna ewentualność, a mianowicie taka, że producent rezygnuje z tradycyjnego schematu dwóch pośredników (dystrybutor-dealer).

Crosszone CZ-10

Sty 13, 2020
Crosszone CZ-10

Rynek słuchawek cechuje niezwykła różnorodność. Japońska firma Crosszone podąża w tym segmencie własną ścieżką, wprowadzając do swojej oferty drugi model nauszników, które mają kreować panoramę dźwiękową zbliżoną do tej uzyskiwanej z pary zestawów głośnikowych.

Wharfedale zaskakuje serią Evo4

Firma Wharfedale przygotowała prawdziwą ofensywę nowości na ten rok. Obok vintage’owych Dentonów i Lintonów, które obecnie testujemy, jak również high-endowej serii Elysian, w sprzedaży pojawiła się właśnie seria kolumn Evo4.

Sub ATC

Sty 08, 2020
Sub ATC

Dobrego basu nigdy za wiele. Firma ATC Loudspeakers tym razem proponuje aktywny subwoofer C1 Mk2 opracowany z myślą o zestawach głośnikowych z serii Entry i HTS. Jak nietrudno się domyślić, nie jest to wyłącznie głośnik do kina domowego. W zestawach stereo będzie on miał równie wiele (jeśli nie więcej) do zaoferowania.

Accuphase A-48

Sty 06, 2020
Accuphase A-48

Klasa A wciąż ma swoich gorących zwolenników. W ślad za tym „zapotrzebowaniem”, japoński spec od elektroniki high-end rozpoczął sprzedaż swojej najmniejszej i mocowo najsłabszej końcówki mocy pracującej w klasie A. Nietrudno się domyślić, że model A-48 zastępuje do niedawna produkowany A-47.

Ayon CD10-II

Sty 04, 2020
Ayon CD10-II

Austriacki producent systemów audio klasy high-end wypuścił swój nowy odtwarzacz CD, oznaczony dopiskiem z rzymską dwójką, dostępny w trzech wersjach: zwykłej, Signature oraz Ultimate. Stanowi on modernizację dotychczas produkowanego modelu CD10 pod kątem optymalizacji brzmienia.

Pożegnanie Kena Ishiwaty

Ta informacja obiegła i zasmuciła wczoraj branżę audio na całym świecie – w wieku 72 lat zmarł Ken Ishiwata, jeden z najbardziej znanych i wpływowych konstruktorów sprzętu audio. Zasłynął jako wyjątkowa osobowość na scenie audio, a przede wszystkim jako „twarz” Marantza, z którą to marką wiązało go niemal całe jego życie zawodowe – aż 41 lat.

Strona 1 z 36

Aktualnie w testach

  • Gato Audio FM-15
  • Polk Audio Legend 100
  • Martin Logan Motion 35 XTi
  • Arcam CD73T
  • Primare PRE35 PRISMA & A32.2
  • T+A SD3100HV / PDT 3100HV
  • Gryphon Antileon EVO
  • Gauder Akustik Arcona 60 mkII
  • Podkładki i platformy antywibracyjne

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją