PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Bowers & Wilkins Px7 S2

Inżynierowie w Bowers & Wilkins nie osiedli na laurach i postanowili zaprezentować odświeżoną wersję bezprzewodowych nauszników Px7.

Diamentowe Rotele

Sie 12, 2022
Diamentowe Rotele

Japońska marka postanowiła uczcić 60 lat obecności na rynku audio. Z tej okazji wprowadziła dwie nowości w ramach serii Diamond, której wyróżnikiem na tle serii 1000 są pionowe żeberka na skrajach czołówki.

JBL 4305P Studio Monitor

JBL zaprezentował na wystawie w Monachium swoje najnowsze dziecko. 4305P Studio Monitor to, jak sama nazwa wskazuje, aktywne głośniki podstawkowe stworzone z myślą o audio profesjonalnym oraz prosumenckim.

New Horizon 129

Sie 08, 2022
New Horizon 129

Do oferty tego włoskiego producenta gramofonów dodano kolejny model, plasujący się na szczycie podstawowej gamy z numerami w oznaczeniach rozpoczynającymi się od jedynki (seria 100). Cechą szczególną tej nowości jest debiut autorskiego, 9-calowego ramienia New Horizon NH91.

Analogowe upgrade’y Linna

Wbrew panującym obecnie trendom, zakładającym proces planowanego starzenia się sprzętu, szkocka firma Linn zaproponowała coś zupełnie przeciwnego. Każda osoba, która kupiła gramofon Sondek LP12, począwszy od bardzo wczesnych wersji z 1973 roku, ma możliwość pełnego jego unowocześnienia do najnowszej specyfikacji. Wprowadzono kilka interesujących podzespołów do ulepszenia konstrukcji legendarnego decka.

Aktywne Focusy

Sie 01, 2022
Aktywne Focusy

Aktywne zestawy głośnikowe nie są niczym nowym w ofercie Dynaudio. Firma od wielu lat oferowała aktywne Focusy XD, których rynkowy staż właśnie dobiegł końca. Ich następcami została trzecia generacja tej serii — tym razem już bez żadnego dopisku, ponieważ linia pasywna nie jest już produkowana.

Monitor Audio Silver 100 G7 Limited Edition

Firma Monitor Audio zaprezentowała limitowaną do 720 sztuk edycję monitorów Silver 100 G7.

McIntosh MCD12000

Cze 29, 2022
McIntosh MCD12000

Amerykańska legenda audio, firma McIntosh, przedstawiła swój topowy odtwarzacz SACD/CD MCD1200, który prócz pełnienia roli odtwarzania srebrnych krążków z powodzeniem posłuży nam w roli DAC-a najwyższej klasy.

Hegel P30A i H30A

Cze 27, 2022
Hegel P30A i H30A

P30A i H30A — tak nazwano najnowszy przedwzmacniacz i końcówkę mocy norweskiej firmy, zaprezentowane na wystawie w Monachium. Mimo niewielkich zmian w oznaczeniach, nowe urządzenia bardzo różnią się od poprzedników.

Samsung wchodzi w OLED-y

Samsung był dotychczas „oporny” wobec technologii telewizyjnych wyświetlaczy organicznych. Od lat rozwija własne pomysły bazujące na alternatywnych rozwiązaniach, zapewniających wyższą jasność i brak powidoków, bazujących na połączeniu diod LED i kropek kwantowych.

KEF LS60 Wireless

Cze 23, 2022
KEF LS60 Wireless

KEF obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia. Doskonale pamiętamy, jak postanowił uczcić swoje 50. urodziny — wprowadzając monitory LS50, będące, jak się później okazało, jednym z najlepiej sprzedających się małych monitorów ostatnich lat.

Stereofoniczna trójka Denona

Denon nie próżnuje i pod dowództwem nowego właściciela zaprezentował aż trzy nowości z gatunku pełnowymiarowych segmentów stereofonicznych. Wszystkie miały swoją oficjalną premierę w Monachium i wszystkie, a szczególnie jeden z nich, zapowiadają się interesująco.

Yamaha rozszerza serię 2000

Podczas wystawy High-End 2022 w Monachium w dniach 19-22 maja br. Yamaha zaprezentowała dwie, dość nieoczekiwane nowości. Pierwszą z nich jest amplituner sieciowy R-N2000A, drugą — zestawy głośnikowe NS-2000A. Obydwie premiery mają charakter zapowiedzi na czwarty kwartał br. Na razie nie podano ich cen.

Devialet Dione

Maj 11, 2022
Devialet Dione

Znany z produkcji przykuwających oko wzmacniaczy, francuski Devialet zaprezentował interesująco zapowiadający się soundbar.

HiFiMAN HE-R9 - Słuchawki dynamiczne

Do słuchawkowej rodziny firmy HiFiMAN dołączył właśnie nowy model. HE-R9 to dynamiczne, a nie planarne, zamknięte nauszniki o impedancji 32 Ω, czułości 100 dB i paśmie przenoszenia 10 Hz – 35 kHz.

Rega na Record Store Day

Z okazji 15. edycji Record Store Day UK, firma Rega, będąc oficjalnym partnerem tej imprezy, opracowała specjalną wersję gramofonu, opartego na wielokrotnie nagradzanym modelu Rega Planar 1.

Strona 1 z 43

Kontakt z redakcją