Nowości

Gato Audio znów w Polsce – teraz jednak dużo taniej

Sprzęt high-end wcale nie musi drożeć. Rzadko, bo rzadko, ale zdarza się, że tanieje – i to aż o kilkadziesiąt procent. Jak to możliwe? Wyprzedaże to tylko jeden z możliwych scenariuszy. Jest też inna ewentualność, a mianowicie taka, że producent rezygnuje z tradycyjnego schematu dwóch pośredników (dystrybutor-dealer).

Crosszone CZ-10

Sty 13, 2020
Crosszone CZ-10

Rynek słuchawek cechuje niezwykła różnorodność. Japońska firma Crosszone podąża w tym segmencie własną ścieżką, wprowadzając do swojej oferty drugi model nauszników, które mają kreować panoramę dźwiękową zbliżoną do tej uzyskiwanej z pary zestawów głośnikowych.

Wharfedale zaskakuje serią Evo4

Firma Wharfedale przygotowała prawdziwą ofensywę nowości na ten rok. Obok vintage’owych Dentonów i Lintonów, które obecnie testujemy, jak również high-endowej serii Elysian, w sprzedaży pojawiła się właśnie seria kolumn Evo4.

Sub ATC

Sty 08, 2020
Sub ATC

Dobrego basu nigdy za wiele. Firma ATC Loudspeakers tym razem proponuje aktywny subwoofer C1 Mk2 opracowany z myślą o zestawach głośnikowych z serii Entry i HTS. Jak nietrudno się domyślić, nie jest to wyłącznie głośnik do kina domowego. W zestawach stereo będzie on miał równie wiele (jeśli nie więcej) do zaoferowania.

Accuphase A-48

Sty 06, 2020
Accuphase A-48

Klasa A wciąż ma swoich gorących zwolenników. W ślad za tym „zapotrzebowaniem”, japoński spec od elektroniki high-end rozpoczął sprzedaż swojej najmniejszej i mocowo najsłabszej końcówki mocy pracującej w klasie A. Nietrudno się domyślić, że model A-48 zastępuje do niedawna produkowany A-47.

Ayon CD10-II

Sty 04, 2020
Ayon CD10-II

Austriacki producent systemów audio klasy high-end wypuścił swój nowy odtwarzacz CD, oznaczony dopiskiem z rzymską dwójką, dostępny w trzech wersjach: zwykłej, Signature oraz Ultimate. Stanowi on modernizację dotychczas produkowanego modelu CD10 pod kątem optymalizacji brzmienia.

Pożegnanie Kena Ishiwaty

Ta informacja obiegła i zasmuciła wczoraj branżę audio na całym świecie – w wieku 72 lat zmarł Ken Ishiwata, jeden z najbardziej znanych i wpływowych konstruktorów sprzętu audio. Zasłynął jako wyjątkowa osobowość na scenie audio, a przede wszystkim jako „twarz” Marantza, z którą to marką wiązało go niemal całe jego życie zawodowe – aż 41 lat.

JBL wprowadza serię HDI

Podczas wrześniowych targów CEDIA 2019 (Denver, Kolorado), firma JBL zaprezentowała kilka interesujących nowości, wśród których znalazło się miejsce dla zupełnie nowej serii nietanich kolumn głośnikowych HDI.

Wharfedale Linton – premiera w Q21

W pabianickim salonie Q21 można już zapoznać się z najnowszymi kolumnami firmy Wharfedale – modelem Linton. Wchodzi on w skład vintage’owej serii Heritage, utworzonej w celu uczczenia bogatej, sięgającej 1932 roku, historii marki Wharfedale. Autorem tego projektu jest Peter Comeau –wieloletni inżynier pracujący dla Wharfedale i grupy IAG.

Soundbar Yamaha YAS-209 z Alexa

Ofertę soundbarów marki Yamaha uzupełnił właśnie nowy model oznaczony symbolem YAS-209. Ma on nie tylko dobrze brzmieć, ale i być łatwy w instalacji i eksploatacji, czego dowodem może być obecna na pokładzie funkcjonalność asystenta głosowego Amazon Alexa.

Duet Audiolaba i Audio Academy

Salon Q21 przygotował dla swoich klientów atrakcyjny system audio, w skład którego wchodzi brytyjska elektronika Audiolab 6000 Series oraz rodzime kolumny głośnikowe Phoebe III Plus od Audio Academy. Prezentacji systemu towarzyszy promocja na kable głośnikowe Tellurium Q oraz gramofon marki Pro-Ject.

15-lecie Sundiala na Audio Video Show 2019

Firma Sundial obchodzi w tym roku 15-lecie funkcjonowania na rynku. Z tej okazji marka zaprezentuje podczas tegorocznej edycji targów Audio Video Show dwie nowości. Mowa o podstawkowych modelach Rapidus Pro M oraz Canticus Pro M.

Flagowy amplituner A/V NAD T778

T778 – amplituner do kina domowego – dołącza właśnie do portfolio marki NAD. Urządzenie to plasuje się na szczycie oferty amplitunerów tego producenta i oferuje obsługę dziewięciu kanałów.

Mark Levinson No5101 – streamer, DAC i odtwarzacz SACD w jednym

Całkiem niedawno, Mark Levinson zaprezentował dwa wzmacniacze zintegrowane No5802 i No5805, którym poświęciliśmy inny wpis na avtest.pl (TUTAJ). Obok nich, podczas Audio Video Show 2019, swoją premierę będzie miał jeszcze jeden, bardzo ciekawy produkt amerykańskiej firmy.

Muzyczna premiera Levinsona

Podczas wystawy High-End 2019 Mark Levinson po raz pierwszy w Europie zaprezentował dwa wzmacniacze zintegrowane – No5802 i No5805.

Focale Chora w Q21

Paź 15, 2019
Focale Chora w Q21

Jak już niedawno informowaliśmy (patrz link TUTAJ), Focal zaprezentował najnowszą serię Chora. Podstawkowy model 806 mamy już w redakcyjnym teście, a klienci mogą odsłuchiwać trzy zupełnie nowe konstrukcje w pabianickim salonie Q21. Oto ich krótki przegląd.

Strona 1 z 35

Kontakt z redakcją