Nowości

Focale Chora w Q21

Paź 15, 2019
Focale Chora w Q21

Jak już niedawno informowaliśmy (patrz link TUTAJ), Focal zaprezentował najnowszą serię Chora. Podstawkowy model 806 mamy już w redakcyjnym teście, a klienci mogą odsłuchiwać trzy zupełnie nowe konstrukcje w pabianickim salonie Q21. Oto ich krótki przegląd.

IEM-y nie tylko dla profesjonalistów

Amerykańska firma MEE Audio stworzyła serię MX PRO – słuchawki dokanałowe typu IEM. Co interesujące, każdy model wykorzystuje inny przetwornik i ma inne sugerowane zastosowanie.

Bowers & Wilkins Formation Flex

Bowers & Wilkins słynie z bezkompromisowych kolumn dla melomanów i studiów nagraniowych, jednak ostatnio coraz śmielej sobie poczyna w mniej audiofilskich segmentach rynku. Od niedawna w katalogu jest dostępna seria bezprzewodowych głośników Formation, a teraz dołącza do niej kolejny przedstawiciel – mały monofoniczny głośnik Formation Flex.

Focal Chora

Wrz 17, 2019
Focal Chora

Dawniej był Chorus, teraz będzie Chora. Francuzi mogli nie wiedzieć, że zamiana dwóch ostatnich liter na „a” nie będzie zbyt szczęśliwa z punktu widzenia polskich konsumentów, ale żarty na bok, bo oto debiutują trzy zupełnie nowe Focale, które mogą namieszać w swoim segmencie.

Audiovector wprowadza gamę R

Podczas majowej wystawy High-End w Monachium, duński producent zapowiedział wprowadzenie nowej serii R, która zastąpi doskonale przyjętą przez rynek i specjalistów gamę SR.

SME 12A - na start dla wymagających

SME, brytyjski producent, którego wywołuje ciarki u fanów czarnej płyty, wprowadza nowy model gramofonu. SME 12A otwiera ofertę modeli tej firmy.

Wakacyjna wyprzedaż w Q21

Wakacje, szczególnie gdy powoli dobiegają końca, to – paradoksalnie – dobry okres do zakupów.

Chord Huei - Przedwzmacniacz gramofonowy

Chord Qutest to przetwornik c/a, o którym słyszał chyba każdy w tej branży. Do tej samej linii produktowej dołącza nowy produkt, pokazany w maju w Monachium – przedwzmacniacz gramofonowy Huei.

Musical Fidelity M6s PRX – zaawansowana końcówka mocy

Tak brzmi oznaczenie nowego wzmacniacza mocy dedykowanego do przedwzmacniacza M6s PRE, o którym pisaliśmy miesiąc temu. W komplecie oba urządzenia tworzą mocny i wydajny wzmacniacz dzielony za około 18 tys. złotych, co czyni go konkurencją dla dużych integr.

Denon AVR-X3600H z IMAX Enhanced

Już wkrótce na polskim rynku zadebiutuje najnowszy amplituner A/V dedykowany miłośnikom kina domowego z prawdziwego zdarzenia. AVR-X3600H, bo o nim mowa, wyceniono o 2000 zł powyżej modelu X2600H, co znajduje odzwierciedlenie w lepszych specyfikacjach tego modelu oraz w bogatszym wyposażeniu. Ważniejszą z nowinek jest IMAX Enhanced. Cóż to takiego?

Dziewiąte urodziny Pylon Audio w Q21

Pabianicki salon Q21 z okazji 9. urodzin polskiej firmy głośnikowej Pylon Audio przygotował dziewięć atrakcyjnych pakietów ze wzmacniaczami i amplitunerami stereo, jak również z amplitunerami A/V. W tym drugim przypadku są to zestawy wielokanałowe (do kina domowego).

Lepszy Netflix u Panasonica

Panasonic zaprezentował kolekcję telewizorów OLED na 2019 rok obsługujących tryb obrazu Netflix. Są wśród nich modele należące do serii: GZ2000, GZ1500, GZ1000 i GZ950. Netflix Calibrated Mode to nic innego, jak fabryczny tryb obrazu, w którym jest on wyświetlany zgodnie z intencjami twórców filmowych, z uwzględnieniem oryginalnej przestrzeni barwnej oraz gamutu samego wyświetlacza dla treści SDR i HDR.

ELAC Alchemy

Lip 17, 2019
ELAC Alchemy

W październiku 2016 r. roku firma Elac stała się właścicielem marki Audio Alchemy, która w drugiej połowie lat 90. zasłynęła niedrogimi i bardzo dobrze brzmiącymi przetwornikami c/a oraz reduktorami jittera (tak, były takie urządzenia!). Był to także jeden z pierwszych wytwórców sprzętu audio, który – nie godząc się na ograniczenia łącza cyfrowego S/PDIF – zaimplementował interfejs I2S na bazie złącza mini-DIN.

Denon DRA-800H - Stereofoniczny amplituner A/V

Nie tylko przykład Cambridge Audio, a wcześniej także Yamahy czy Onkyo, pokazuje, że do łask powracają amplitunery stereo. To logiczna konsekwencja sztucznego poniekąd rozdziału pomiędzy amplitunery do kina domowego wyposażone w atrakcyjne funkcjonalnie rozwiązania (także dla melomanów) i tradycyjne wzmacniacze stereo pozbawione wielu pożytecznych dodatków.

NuPrime Evolution DAC

Firma NuPrime słynie ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do projektowania elektroniki (specjalnych układów kształtujących brzmienie wzmacniaczy w klasie D w taki sposób, by przypominały konstrukcje lampowe), czym zaskarbiła sobie przychylność licznej rzeszy fanów. Teraz Amerykanie postanowili zaatakować wyższe przedziały cenowe niż to miało miejsce do tej pory. Światło dzienne ujrzał najnowszy i najbardziej zaawansowany DAC w historii tej marki.

Luxman w salonach Top Hi-Fi & Video Design

Luxman to marka znana audiofilom na całym świecie. Ta założona w 1925 roku firma jest jedną z najstarszych, nieprzerwanie działających marek sprzętu audio wysokiej jakości.

Strona 1 z 34

Kontakt z redakcją