PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Benchmark w dystrybucji Sound Clubu

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników dźwiękowej doskonałości, którzy poszukują urządzeń o nieprzeciętnej relacji jakości do ceny (czytaj: nie za miliony). Założona w 1983 r. amerykańska firma Benchmark Media Systems ponownie, po latach, ma swojego oficjalnego przedstawiciela w Polsce.

Dali Rubicon 8C

Lis 17, 2021
Dali Rubicon 8C

Rozrasta się rodzina bezprzewodowych zestawów głośnikowych Dali Rubicon, a tym samym aktywnych (bezprzewodowych) kolumn tej marki. Po monitorze 2C i podłogówkach 6C dołączyły do niej największe w gamie kolumny wolnostojące – 8C.

VPI Prime 21

Lis 15, 2021
VPI Prime 21

Polski dystrybutor amerykańskiego specjalisty od gramofonów wysokiej klasy wprowadził do sprzedaży następcę wysoko przez nas ocenionego modelu Prime. Nowa wersja z dopiskiem „21” (oznaczającym rok modelowy) zawiera kilka istotnych modyfikacji prowadzących do jednego celu – uzyskania jeszcze lepszego dźwięku, o większej precyzji i klarowności (a przecież były to mocne strony poprzednika!).

Nowoczesna dwójka NAD-a

NAD wprowadzi niebawem do sprzedaży dwa nowe urządzenia, których rynkowe premiery zapowiedziano jeszcze w tym roku. Audiofilów bardziej zainteresuje wzmacniacz zintegrowany C399, będący flagowym reprezentantem serii Classic.

Teufel Boomster

Paź 29, 2021
Teufel Boomster

Berliński Teufel zaprezentował nową wersję swojego najpopularniejszego głośnika Bluetooth wyposażonego w radio FM i DAB+. Legitymujący się budzącą respekt mocą (42 W) Boomster doskonale sprawdzi nie tylko się w domu, ale także w plenerze — obudowa jest teraz bryzoszczelna (IPX5).

Kino bardzo osobiste od Sony

Nasobne nagłośnienie Atmos — tak chyba najpełniej byłoby sklasyfikować nowość od Sony. SRS-NS7 to wykorzystująca technologię 360 Spatial Sound bezprzewodowa opaska na szyję wyposażona w dwa owalne drivery o wymiarze 33 x 34 mm oraz dwie pasywne membrany.

NuPrime Stream-9

Paź 23, 2021
NuPrime Stream-9

Amerykański NuPrime zaprezentował nowy, miniaturowy transport sieciowy wyposażony w zaawansowany upsampler. Stream-9, bo tak go nazwano, został oparty na czterordzeniowym, 64-bitowym procesorze ARM Cortex A53.

Buchardt Audio S400 MKII

Duńska firma głośnikowa, prowadzona przez młodego i ambitnego Madsa Buchardta, właśnie zakończyła produkcję bardzo udanego monitora S400. Jego miejsce zajęła nowa wersja MkII, która znacząco różni się od pierwowzoru i – według zapewnień wytwórcy – brzmi znacząco lepiej.

Powrót Dynaudio Emit

Dobre wieści z Dynaudio. Jakiś czas temu słynna duńska marka głośnikowa wycofała z oferty swoją najtańszą linię głośnikową, Emit. Na szczęście nie było to pożegnanie na stałe, lecz zapowiedź rychłego pojawienia się nowej gamy o tej samej nazwie.

Bowers & Wilkins prezentuje serię 800 D4

Kilka tygodni temu marka Bowers & Wilkins ujawniła wąskiemu gronu dziennikarzy szczegóły dotyczące czwartej generacji serii 800 z diamentowym głośnikiem wysokotonowym. Oficjalną premierę zaplanowano na 1 września, ale już kilka dni wcześniej, 25 sierpnia br. przestało obowiązywać embargo informacyjne. Wiadomo już właściwie wszystko, co najważniejsze. Oto szczegóły.

Domowe kino bez kabli od Sony

Firma Sony zaprezentowała nowy, minimalistyczny zestaw kina domowego zgodnego z systemami kodowania dźwięku obiektowego Dolby Atmos i DTS:X. Oferuje on także wsparcie autorskiej technologii 360 Spatial Sound.

Equilibrium EVOLTA

Zielonogórski producent zestawów głośnikowych wysokiej klasy wprowadza do swojej oferty dwa nowe modele trójdrożnych, wolnostojących kolumn głośnikowych: EVOLTA i EVOLTA GRANDE.

Siltech Classic Legend

Holenderski specjalista od okablowania najwyższej klasy przedstawił najnowszą serię Classic Legend. Plasuje się ona w środkowej części katalogu, zastępując linię Classic Anniversary wprowadzoną z okazji jubileuszu 25-lecia marki. A było to już 13 lat temu.

Siódma generacja Monitor Audio Silver

Srebrna seria Monitor Audio to od lat jedna z najważniejszych pozycji w katalogu brytyjskiego producenta. Właśnie zaprezentowano jej nową generację oznaczoną dopiskiem 7G.

Quad ERA-1 - pierwsze słuchawki w ofercie brytyjskiej marki

Inżynierowie Quada opracowali swój pierwszy przetwornik magnetostatyczny opracowany z myślą o słuchawkach, których dotąd nie oferowano. Jego membrana jest cieńsza niż ludzki włos, a jednocześnie niezwykle mocna i bardzo elastyczna – waży mniej niż objętość przemieszczanego powietrza.

SVS 3000 Micro

Lip 25, 2021
SVS 3000 Micro

W kategorii mikrosubwooferów – jak określa ją amerykański specjalista od głośników subniskotonowych – pojawił się nowy, mocny zawodnik o możliwościach dużo większych konstrukcji.

Strona 1 z 41

Kontakt z redakcją