PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Ulepszone Indiana Line Tesi

Indiana Line wprowadziła do sprzedaży nową serię Tesi. W odróżnieniu od poprzedniej, cechuje ją uproszczone nazewnictwo jednocyfrowe, a oferta składa się z dwóch kolumn wolnostojących, dwóch monitorów i zestawu centralnego.

iFi Audio ZEN DAC 3

Właśnie zadebiutowała w sprzedaży najnowsza, trzecia już generacja biurkowego przetwornika c/a i wzmacniacza słuchawkowego firmy iFi Audio. ZEN DAC 3 otrzymał wejście USB Audio typu C (poprzednik miał USB typu B) i potrafi odtwarzać sygnał hi-res audio w formacie PCM 768 kHz, DSD 512 oraz MQA (pełne dekodowanie).

McIntosh C55 i C2800

W ostatnich latach McIntosh rozwija ideę bi-ampingu. Owocem tej „fascynacji” była między innymi prezentacja dwóch końcówek mocy (MC451 i MC901) pracujących w technice Hybrid Drive łączących dwa wzmacniacze, lampowy i tranzystorowy, w jednej obudowie.

Mocne wejście SVS-a

Firma SVS jeszcze do niedawna kojarzyła się polskim klientom z subwooferami aktywnymi — skądinąd bardzo dobrymi. Od pewnego czasu producent z Ohio konsekwentnie rozszerza portfolio zestawów głośnikowych, czego doskonałym przykładem jest najnowsza, flagowa seria Ultra Evolution.

Epos ES-7n

Kwi 11, 2024
Epos ES-7n

Należący do Karla-Heinza Finka, niegdyś brytyjski Epos zaprezentował na wystawie Bristol HiFi Show (24–26 lutego br.) drugi z trzech zaplanowanych zestawów głośnikowych.

Siltech Ruby Crown

Holenderski specjalista od okablowania audio ma już ponad 40 lat i z tej okazji stworzył najnowszą serię analogowych przewodów Ruby Crown. Obejmuje ona zarówno interkonekty (RCA i XLR), przewody głośnikowe i zasilające.

Unitra ZGB-401

Kwi 02, 2024
Unitra ZGB-401

Zapowiedziane jakiś czas temu pierwsze kompaktowe zestawy głośnikowe Unitry, trafiły do produkcji i sprzedaży. Pewnym zaskoczeniem może być cena, która jak na nieduże monitory do niskich nie należy. Z drugiej jednak strony, nie jest ona niczym niezwykłym na tle renomowanych konstrukcji znanych producentów.

Cambridge Audio CXN100

Historia odtwarzacza strumieniowego CXN sięga 2015 roku. Trzy lata później doczekał się on następcy, który przetrwał aż do dziś, czyli prawie 7 lat.

Canton Reference GS Edition

Znany niemiecki producent ogłosił wprowadzenie do sprzedaży, zaprezentowanej po raz pierwszy w maju 2023 r. Monachium, linii New Reference.

JBL Authentics 500

JBL na dobre zaprzyjaźnił się ze stylistyką retro. Najnowszym dodatkiem do oferty jest głośnik multiroom Authentics 500. Poczynając od maskownicy Quadrex po nietuzinkową, skóropodobną okleinę (tolex) urządzenie jest inspirowane kultowymi projektami JBL z lat 70. ubiegłego stulecia.

Ariane — nowa seria Davis

Prężnie działający francuski producent zestawów głośnikowych, przedstawił nową gamę Ariane. Składa się ona z dwóch kolumn wolnostojących, dwóch kompaktowych, dwóch głośników centralnych i nakładki do systemów wielokanałowych Dolby Atmos.

Rose RA280 - Integra w klasie AD

Zachwyca wyglądem, inspiruje techniką — tak mógłby brzmieć slogan reklamowy wokół najnowszego wzmacniacza zintegrowanego koreańskiej marki Rose. I nie byłyby to puste słowa.

Focal Aria Evo X

Mar 01, 2024
Focal Aria Evo X

Pod koniec ubiegłego roku Focal zakończył produkcję serii głośników Aria 900. I nic w tym dziwnego, ponieważ była ona produkowana wyjątkowo długo — przez 10 lat. Na następców nie trzeba było długo czekać; pojawili się oni w sprzedaży już na początku stycznia br.

NuPrime Evolution Two - Hybrydowy Mocarz

Evolution Two to najnowsza monofoniczna końcówka mocy firmy NuPrime. Ten wyjątkowo płaski (wysokość 66 mm) monoblok o masie 10 kg pracuje w klasie D i legitymuje się mocą ciągłą 300 W przy 8 omach i aż 600 W przy 4.

Denon AVC-X6800H

Lut 03, 2024
Denon AVC-X6800H

Denon zaprezentował najnowszy wzmacniacz do kina domowego opracowany z myślą o zaawansowanych miłośnikach dźwięku wielokanałowego i kina domowego.

Rocznicowe McIntoshe 75th Anniversary

McIntosh świętuje w tym roku doniosły jubileusz — 75. rocznicę swojego powstania. Z tej okazji przygotowano specjalne edycje pięciu modeli z regularnej oferty. Są to: monobloki MC2.1KW i MC1.25KW, przedwzmacniacz C12000, wzmacniacz zintegrowany MA12000 i odtwarzacz SACD/CD MCD12000.

Strona 1 z 47

Kontakt z redakcją