PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Omnia A300

Cze 23, 2021
Omnia A300

Najnowszy produkt marki NuPrime nazywa się Omnia A300 i jest urządzeniem z kategorii all-in-one.

Aktywne głośniki w Q21

Pabianicki salon Q21 ogłosił czerwiec miesiącem głośników aktywnych.

Nowe horyzonty Naima

Naim zaprezentował dwa nowe urządzenia z kategorii, które nigdy nie występowały w katalogu tego producenta. Mowa o wzmacniaczu słuchawkowym zintegrowanym ze streamerem oraz gramofonie analogowym – tak, tak, to nie jest pomyłka!

Ważne zmiany w Sennheiserze

Znany niemiecki producent Sennheiser ogłosił 7 maja br., że pozbywa się całego segmentu urządzeń konsumenckich, chcąc skupić się na rynku profesjonalnym – ta część operacyjna firmy pozostaje w jej rękach. Nabywcą jest szwajcarska firma Sonova specjalizująca się w aparatach słuchowych. Przejmuje ona zarówno cały segment słuchawek konsumenckich, jak i projekt soundbarów Ambeo. Proces będzie oczywiście stopniowy i ma się zakończyć z końcem br.

Nowa dystrybucja Loewe

Założona w 1923 r. marka Loewe, weteran na rynku telewizorów, ma za sobą bardzo trudną dekadę. W październiku 2013 r. firma ogłosiła bankructwo. W 2014 r. z pomocą przyszedł inwestor, monachijska firma Stargate Capital.

Davis Krypton

Maj 21, 2021
Davis Krypton

Firma Davis Acoustics ogłosiła, że jest w trakcie wprowadzania do swojej oferty zupełnie nowej serii kolumn – Krypton.Plasuje się ona pomiędzy seriami Balthus i Courbet. Jak na razie, uchylono jedynie rąbka tajemnicy i zaprezentowano środkowy model – podłogówki Krypton 6.

Yamaha YH-E700A - "Inteligentne" słuchawki

YH-E700A – taki, średnio zapadający w pamięć, symbol noszą najnowsze słuchawki firmy Yamaha, która dobrych kilka lat temu weszła w ten segment rynku, ale potem sobie go odpuściła, przesypiając rewolucje bezkablową.

Głośnikowe premiery Sony

Do sprzedaży trafiło kilka nowości z działu audio firmy Sony. Tym razem nie chodzi jednak o kolejne słuchawki bezprzewodowe, lecz o głośniki – zarówno stacjonarne, jak i w pełni mobilne.

Bluesound Pulse Soundbar +

Twórca coraz popularniejszego systemu multiroom – BluOS, firma Bluesound zaprezentowała właśnie swoje najnowsze urządzenie. Pulse Soundbar + to belka głośnikowa wspierająca format Dolby Atmos. Oferuje ona aż 120 W mocy uzyskiwanej w klasie D.

Ciekawa trójka od HiFiMAN-a

HiFiMAN zaskoczył chyba wszystkich swoich fanów, wprowadzając nowy model słuchawek HE-R10D, które nie dość, że są zamknięte i mają drewniane muszle, to jeszcze – jak już można się domyślić – wykorzystują przetworniki…dynamiczne. Słuchawkowy świat staje na głowie?

Linn Klimax DSM

Kwi 14, 2021
Linn Klimax DSM

14 lat po debiucie swojego pierwszego odtwarzacza strumieniowego, Linn zaprezentował jego dalekiego następcę – Klimaksa DSM.

Integra Buchardt Audio I150

Na polskim rynku pojawił się pierwszy w ofercie młodej duńskiej marki głośnikowej, wzmacniacz zintegrowany – model I150. Nie jest to jednak kolejna integra, jakich wiele, nie jest to także jeszcze integra pracująca w klasie D, oparta o moduły Hypex NCore.

Peachaudio preDAC

Kwi 10, 2021
Peachaudio preDAC

Jak sama nazwa wskazuje, jest to przedwzmacniacz z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym. Bazująca na wzmacniaczu zintegrowanym nova500, referencyjna konstrukcja została wyposażona w nową sekcję zasilającą, która w znaczący sposób poprawiła odstęp sygnału do szumu.

Anthem – nowe serie AVM, MRX i MCA

Kanadyjska firma odświeżyła ofertę komponentów do kina domowego. Otwiera ją 7.2-kanałowy amplituner MRX540 z 5-kanałową końcówkę mocy (100 W na kanał w trybie stereo przy 8 omach), wyposażony w autorski system korekcji akustycznej ARC Genesis, kartę sieciową, funkcjonalności AirPlay 2, Google Chromecast i Bluetooth.

Cambridge DacMagic 200M z MQA

Londyńska firma właśnie zaprezentowała następcę długo produkowanego przetwornika DacMagic Plus. Nazywa się DacMagic 200M i jest pierwszym produktem tej marki kompatybilnym z formatem MQA.

Strumieniowa rewolucja

Tidalowi, jedynemu dotąd, szeroko dostępnemu w Europie serwisowi strumieniowemu oferującemu muzykę w jakości płyty CD lub wyższej, wyrasta groźna konkurencja.

Strona 1 z 40

Kontakt z redakcją