PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

NuPrime Evolution Two - Hybrydowy Mocarz

Evolution Two to najnowsza monofoniczna końcówka mocy firmy NuPrime. Ten wyjątkowo płaski (wysokość 66 mm) monoblok o masie 10 kg pracuje w klasie D i legitymuje się mocą ciągłą 300 W przy 8 omach i aż 600 W przy 4.

Denon AVC-X6800H

Lut 03, 2024
Denon AVC-X6800H

Denon zaprezentował najnowszy wzmacniacz do kina domowego opracowany z myślą o zaawansowanych miłośnikach dźwięku wielokanałowego i kina domowego.

Rocznicowe McIntoshe 75th Anniversary

McIntosh świętuje w tym roku doniosły jubileusz — 75. rocznicę swojego powstania. Z tej okazji przygotowano specjalne edycje pięciu modeli z regularnej oferty. Są to: monobloki MC2.1KW i MC1.25KW, przedwzmacniacz C12000, wzmacniacz zintegrowany MA12000 i odtwarzacz SACD/CD MCD12000.

Lampowe monobloki Octave MRE 220 SE

Dziesięć lat temu niemiecka firma Octave zaprezentowała monobloki MRE220 oparte na najnowszych wówczas lampach KT120 w liczbie czterech na kanał. Wzmacniacz zdobył duże uznanie na całym świecie nie tylko za sprawą znacznej mocy (220 W przy 4 omach), ale także stabilności przy impedancjach 2,5 oma.

Nowe wersje Indiana Line Diva

Włoska marka Indiana Line, która od pewnego czasu jest silnie umocowana na rodzimym rynku i adaptuje swoje produkty pod wymagania polskiego nabywcy, zaprezentowała swoje nowe i jak dotąd najbardziej zaawansowane kolumny — podstawkowe Diva 3 i podłogowe Diva 5.

Nowa dystrybucja iFi Audio

Pabianicka firma 21Distribution wzięła pod swoje „skrzydła” znaną miłośnikom dobrego brzmienia, brytyjską markę IFi Audio. Począwszy od 1 grudnia br. oficjalnie reprezentuje ją na polskim rynku.

Nowe dokanałówki Devialeta

Devialet zaprezentował nowe słuchawki typu TWS, model Gemini II. Są one mniejsze i lżejsze od poprzednika i to samo dotyczy etui, które z łatwością mieści się w kieszeni. Nowy, 10-mm przetwornik z powłoką tytanową zapewnia poprawę przejrzystości wysokich tonów i lepsze oddanie niskich składowych — dźwięk ma być bardziej detaliczny.

Metamorfoza u Arcama

Brytyjska marka, należąca obecnie do grupy Harmana (której właścicielem jest Samsung) wprowadza do sprzedaży zupełnie nową serię urządzeń o nazwie Radia. Tworzą ją trzy wzmacniacze zintegrowane, streamer i odtwarzacz CD. Cechą charakterystyczną jest nowoczesne wzornictwo ze ściankami bocznymi z kształcie rombu (ścięte tylne boczne krawędzie). Całość wygląda bardzo świeżo i atrakcyjnie. Dodatkowo, najdroższy ze wzmacniaczy ma wyświetlacz OLED. Obudowy są aluminiowe.

Yamaha R-N600A

Lis 05, 2023
Yamaha R-N600A

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Yamahy, na rynku debiutuje amplituner sieciowy R-N600A — najtańsza z propozycji w nowej linii dwukanałowych urządzeń tego typu, wyposażonych w moduł strumieniowy MusicCast.

JBL idzie w stereo

W trakcie wrześniowych targów IFA w Berlinie, marka JBL zaprezentowała kilka nowości. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują trzy urządzenia stereo o klasycznej stylistyce. Wzmacniacz SA550 Classic wzorniczo nawiązuje do modelu SA600 z lat 60., ale pod względem technicznym jest to urządzenie w pełni współczesne, wyposażone w stopień wyjściowy pracujący w tak zwanej klasie G.

Marantz Stereo 70 - kolejny amplituner sieciowy stereo

Wraca zainteresowanie czołowych marek mainstreamowych hi-fi sieciowymi amplitunerami stereo. Równocześnie „przypomniała” sobie o tej kategorii urządzeń nie tylko Yamaha, ale także obie czołowe marki elektroniki w grupie Sound United, czyli Denon i Marantz.

Bowers & Wilkins odświeża serię 600

Historia gamy 600 sięga 1995 roku i od tego czasu „sześćsetki” należą do najlepiej sprzedających się głośników producenta z Worthing. Poprzednia generacja (S2) zadebiutowała równo pięć lat temu. W 2020 roku, wykorzystując 25-lecie omawianej gamy, firma wypuściła serię 600 Anniversary Edition, która jednak nie wprowadziła większych zmian do konstrukcji tych niezwykle udanych głośników, które po raz pierwszy w swej historii zerwały w kewlarem w membranach głośników średnio- i nisko-średniotonowych — na rzecz kompozytowego sandwicza Continuum.

Accuphase C-2300 - Zbalansowany przedwzmacniacz

Japoński specjalista od amplifikacji i źródeł cyfrowych przygotował nie lada gratkę dla koneserów i audiofilów poszukujących bardzo wysokiej klasy przedwzmacniacza — ale takiego nie za miliony. Model C-2300 zastępuje C-2450 i jest od teraz podstawowym stopniem liniowym w portfolio Accuphase.

Denon DP-3000NE — powrót klasyka

12 września br. Denon anonsował znaczącą nowość — swój pierwszy od dekad gramofon analogowy wyższej klasy. Oznaczenie nie jest przypadkowe, nawiązuje bowiem do profesjonalnego modelu DP-3000, który wprowadzono na rynek w 1972 roku.

Minimalistyczne Rotele Mk2

Japońska marka należy do najbardziej konserwatywnych producentów niedrogiej elektroniki hi-fi. Ostatnimi czasy dość często wprowadza jednak nowości. W ubiegłym roku odświeżono wzmacniacze A12 i A14, dodając im dopiski MkII, pozostawiono natomiast „w spokoju” tańsze modele, ponieważ niewiele wcześniej, bo w 2020 r., na cześć zmarłego Kena Ishiwaty, opracowano specjalne wersje „Tribute” odtwarzacza i wzmacniacza z serii 11.

Nowe jednostki A/V od Denona

Z końcem lipca br. Denon anonsował trzy nowe jednostki centralne A/V opracowane z myślą o mniej wymagających lub mniej zamożnych miłośnikach kina domowego. Są to w rzeczywistości dwie konstrukcje różniące się liczbą końcówek mocy i pakietem dekoderów surround. Tańsza z nich będzie dostępna w wersji z tunerem FM/DAB+ lub bez.

Strona 1 z 46

Kontakt z redakcją