Nowości

Atlas Hyper Streaming i Mavros

Szkocki producent okablowania, firma Atlas Cables zaprezentowała trzy modele „audiofilskich” kabli sieciowych Ethernet. Wśród nowości znajdziemy bazowy model Eqator Streaming o konstrukcji U/UTP (nieekranowana skrętka). Kabel ma średnicę 6,2 mm, a jego pasmo transmisji sięga 250 MHz.

Bentley, Naim i Focal – trzy bratanki

Nie tak dawno pisaliśmy o współpracy Naima i Focala z firmą projektową (a obecnie także wytwórcą superauta) Pininfarina. A tu, proszę, kolejna niespodzianka. Bentley, który od 2011 roku w swoich samochodach wykorzystuje systemy audio współtworzone firmy Naim i Focal został przez nie zaproszony do współpracy. Zaowocowało to dwoma arcyciekawymi produktami.

Okablowanie Tellurium Q Blue II

Popularna seria podstawowych kabli marki Tellurium Q – najbardziej przystępnych w ofercie firmy – doczekała się nowej odsłony. Wygląd pozostał tak sam, ale zmian w budowie nowych przewodów jest sporo. Dotyczą zarówno przewodnika, ekranowania, dielektryków, jak również geometrii. Szczegóły niestety nie są znane.

iFi Audio iDSD Signature

Brytyjski specjalista od cyfrowych akcesoriów i biurkowych przetworników c/a opracował kolejną nowość. iDSD Signature to następca cenionego modelu Micro iDSD Black Series. Kształtem i funkcjonalnością, ważące 295 gramów urządzenie do złudzenia przypomina poprzednika.

Referencyjny odtwarzacz CD Luxman D-10X

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Luxman zaprezentował swój nowy, flagowy odtwarzacz D-10X. Ta przeszło 22-kilogramowa maszyna zastępuje już nieprodukowany model D-08u, wprowadzając liczne udoskonalenia w cyfrowym i analogowym torze audio, zasilaniu, jak również w napędzie obsługującym płyty CD, CD-MQA i Super Audio CD.

Limitowane Denony na 110-lecie

W tym roku Denon obchodzi swoje 110. urodziny. Z tej okazji, firma, która w 1910 roku zaczynała jako producent jednostronnych płyt gramofonowych i patefonów (wówczas nazywając się Nippon Denki Onkyō Kabushikigaisha) wprowadza do oferty cztery nowe produkty, których łatwym do zauważenia wyróżnikiem jest, niestosowany dotąd, srebrno-grafitowy kolor obudów. Przyjrzyjmy się im po kolei.

KEF LS50 Meta – ulepszony klasyk KEF-a

Niepodważalny jest sukces monitorów LS50, które weszły na rynek w 2012 r. z okazji 50-lecia marki KEF, wywołując swoistą sensację wśród specjalistów i audiofilów. Czas jednak biegnie nieubłaganie, a 8 lat to szmat czasu – nawet w tej kategorii sprzętu. Nic więc dziwnego, że KEF właśnie wprowadza do sprzedaży nowe, znacząco ulepszone wersje tych niezwykle udanych głośników – pasywną i bezprzewodową. W pierwszej kolejności do sprzedaży trafią te pierwsze – z dopiskiem Meta.

Wilson Audio Sabrina X

To może być najlepiej sprzedający się zestaw głośnikowy Wilson Audio – nowa wersja najmniejszego, wolnostojącego systemu głośnikowego z Provo w stanie Utah otrzymała dopisek X i zawiera cały szereg istotnych modyfikacji, które w znacznym stopniu poprawiły jakość oferowanego brzmienia.

NuPrime Alita

Wrz 24, 2020
NuPrime Alita

Wywodząca się z działu R&D amerykańskiego NuForce’a firma NuPrime ma w swojej ofercie pokaźną gamę przetworników cyfrowo-analogowych z wbudowanymi wzmacniaczami słuchawkowymi.

Arcam ST60 – streamer i DAC w jednym

Arcam zaprezentował długo wyczekiwaną nowość: odtwarzacz strumieniowy będący godnym partnerem dla znakomitej integry HDA SA30.

Octave V70 Class A

Najnowszą propozycją firmy Octave jest kolejna wersja cenionego wzmacniacza zintegrowanego V70. Po wersji SE przyszła kolej na coś jeszcze bardziej wyrafinowanego, czyli pracę w czystej klasie A.

Audio Technica AT-LP120 - Gramofon z USB i Bluetooth

Najnowsza odsłona popularnego gramofonu Audio-Technica AT-LP120 została wzbogacona o wyjście USB (digitalizacja płyt) i nadajnik Bluetooth (wersja 5.0 z kodekiem aptX).

Marantz SACD 30n / Model 30 - Premiera

1 września br. Marantz oficjalnie zaprezentował swoje najnowsze dzieło – system stereofoniczny składający się ze wzmacniacza zintegrowanego Model 30 i odtwarzacza SACD 30n. Urządzenia są pozycjonowane pomiędzy seriami klasy referencyjnej (10 i 12) rdzeniem oferty w postaci serii czterocyfrowych (8000, 7000, 6000, 5000). Ich wyróżnikiem są nie tylko rozwiązania techniczne i „odpowiednia” jakość dźwięku, ale także zupełnie nowa stylistyka. Z tego powodu można mówić o małej rewolucji. Sloganem reklamowym promującym nową serię 30 jest „Modern Musical Luxury”. Przyznać trzeba, że nowe modele prezentują się niezwykle atrakcyjnie – przynajmniej na zdjęciach.

Denon CEOL N11DAB

Sie 27, 2020
Denon CEOL N11DAB

Znany miniaturowy system hi-fi Denona, CEOL N10 doczekał się nowego wcielenia. Największą zmianą względem poprzednika, jaką wprowadza Denon CEOL N11DAB jest bez wątpienia tuner radiowy DAB/DAB+.

Thorens TD 124 DD - Legenda powraca

Po ponad 60 latach przerwy na rynek audio powraca mała gramofonowa legenda – Thorens TD 124. Po raz pierwszy zaprezentowany w 1957 roku, przez ponad 10 lat stanowił niemal obowiązkowe wyposażenie stacji radiowych na całym świecie.

Marantz 12 Special Edition

Odejście na tamten świat Kena Ishiwaty zakończyło ważną erę w historii japońskiego producenta, co jednak nie oznacza, że firma z takim dorobkiem może sobie pozwolić na bierność – zwłaszcza w kategorii urządzeń premium.

Strona 1 z 38

Kontakt z redakcją