PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Denon DP-3000NE — powrót klasyka

12 września br. Denon anonsował znaczącą nowość — swój pierwszy od dekad gramofon analogowy wyższej klasy. Oznaczenie nie jest przypadkowe, nawiązuje bowiem do profesjonalnego modelu DP-3000, który wprowadzono na rynek w 1972 roku.

Minimalistyczne Rotele Mk2

Japońska marka należy do najbardziej konserwatywnych producentów niedrogiej elektroniki hi-fi. Ostatnimi czasy dość często wprowadza jednak nowości. W ubiegłym roku odświeżono wzmacniacze A12 i A14, dodając im dopiski MkII, pozostawiono natomiast „w spokoju” tańsze modele, ponieważ niewiele wcześniej, bo w 2020 r., na cześć zmarłego Kena Ishiwaty, opracowano specjalne wersje „Tribute” odtwarzacza i wzmacniacza z serii 11.

Nowe jednostki A/V od Denona

Z końcem lipca br. Denon anonsował trzy nowe jednostki centralne A/V opracowane z myślą o mniej wymagających lub mniej zamożnych miłośnikach kina domowego. Są to w rzeczywistości dwie konstrukcje różniące się liczbą końcówek mocy i pakietem dekoderów surround. Tańsza z nich będzie dostępna w wersji z tunerem FM/DAB+ lub bez.

TIDAL z hi-res 24/192

Po niedawnych perturbacjach związanych z formatem MQA, uwaga wielu audiofilów była zwrócona w kierunku popularnego serwisu Tidal. Już w kwietniu br., dyrektor generalny firmy, Jesse Dorogusker, ogłosił, że Tidal „wkrótce wprowadzi wysokiej rozdzielczości FLAC dla abonentów HiFi Plus”.

Musical Fidelity A1 - Wskrzeszenie legendy

Marka Musical Fidelity, od pewnego czasu należąca do Austriaka Heinza Lichteneggera, oficjalnie potwierdziła rozpoczęcie produkcji zaprezentowanego w Monachium odświeżonego klasyka z połowy lat 80-tych. Mowa tu o pracującym w klasie A wzmacniaczu zintegrowanym A1.

Hegel Wiking - następca Mohikanina

W 2016 roku norweski Hegel wypuścił odtwarzacz CD o nazwie Mohican, który miał być „ostatnim odtwarzaczem płyt kompaktowych, jaki kiedykolwiek będziesz potrzebował”. No i słowa nie dotrzymał, ponieważ okazało się, że Mohikanin wcale nie był ostatni.

„Przystępne” 98 cali od Samsunga

Ekstremalnie duże telewizory nie są już wprawdzie nowinką, ale jeszcze do niedawna przekątne rzędu dwóch i pół metra oznaczały wydatek, na który mogli sobie pozwolić tylko nieliczni. To już przeszłość. Samsung zaprezentował dwa nowe, 98-calowe telewizory QLED, z których tańszy kosztuje niecałe 30 tys. zł.

Reaktywacja Unitry: z energią i pasją

No i stało się. Po ponad 12 miesiącach zapowiedzi i przygotowań, Unitra jest gotowa do rozpoczęcia seryjnej produkcji swoich pierwszych urządzeń. Zapowiadają się nader interesująco. Zwiedziliśmy siedzibę firmy i byliśmy pod wrażeniem.

Miniwzmacniacz Pro-Jecta

Do przebogatego portfolio austriackiej marki trafił kolejny produkt z serii DS3. Stereo Box DS3, bo tak go nazwano, ma format innych boksów (206 x 71 x 211 mm) i kryje w sobie wzmacniacz w klasie D o mocy 80/150 W na kanał (8/4 Ω, THD=1%).

NuPrime IA-9X: dwa wzmacniacze w jednym

W sprzedaży pojawił się nowy wzmacniacz zintegrowany amerykańskiej marki NuPrime. IA-9X został wyposażony w innowacyjny obwód generowania parzystych harmonicznych pracujący w klasie A.

Farad Super3

Maj 25, 2023
Farad Super3

FARAD to holenderska marka, której wąską specjalizacją są wysokiej klasy zasilacze liniowe stworzone z myślą o urządzeniach, które umożliwiają podłączenie zewnętrznego źródła zasilania. W szczególności dotyczy to wszystkich urządzeń o małym poborze mocy, które fabrycznie muszą się zadowolić niskiej klasy zasilaniem impulsowym, nierzadko w formie wtyczkowej.

Rocznicowy gramofon Rega Planar 3

Rega obchodzi w tym roku swoje pięćdziesiąte urodziny. Z tej okazji zaprezentowano właśnie rocznicową wersję gramofonu Planar 3, czyli historycznie sprzedażowego hitu brytyjskiej firmy.

Stax w dystrybucji Audio Klanu

Japońska marka Stax nie wymaga introdukcji — produkowane przez nią słuchawki elektrostatyczne od lat wyznaczają standard odniesienia uznawany przez wielu miłośników tej formy odsłuchu.

Denon DNP-2000NE

Maj 08, 2023
Denon DNP-2000NE

Po wycofaniu z oferty bardzo udanego streamera klasy ekonomicznej, modelu DNP-800NE, Denon nie miał w ofercie żadnego odtwarzacza strumieniowego. Była to zaskakująca strategia japońskiej marki. Ale w końcu doczekaliśmy się — nie tyle następcy, co urządzenia z zupełnie innej półki jakościowej i cenowej.

Aktywne Klipsche w większym formacie

Głośniki aktywne Klipscha z serii Heritage Wireless — dotychczasowe „piątki” i „szóstki” — połączyły stylistykę retro i znakomity dźwięk z całkiem niewygórowaną ceną. Był to przysłowiowy strzałem w dziesiątkę. Na początku tego roku amerykański producent postanowił pójść za ciosem i rozszerzyć tę gamę o dwa kolejne, tym razem większe i droższe konstrukcje.

Revival Audio Sprint

Młoda francuska firma głośnikowa, prowadzona przez Daniela Emontsa nie zasypia gruszek w popiele. Dopiero co testowaliśmy całkiem świeże monitory Atalante 3 (AV 2/2023), a na rynek już wchodzą kolejne nowości.

Strona 1 z 45

Kontakt z redakcją