PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Powrót Dynaudio Emit

Dobre wieści z Dynaudio. Jakiś czas temu słynna duńska marka głośnikowa wycofała z oferty swoją najtańszą linię głośnikową, Emit. Na szczęście nie było to pożegnanie na stałe, lecz zapowiedź rychłego pojawienia się nowej gamy o tej samej nazwie.

Bowers & Wilkins prezentuje serię 800 D4

Kilka tygodni temu marka Bowers & Wilkins ujawniła wąskiemu gronu dziennikarzy szczegóły dotyczące czwartej generacji serii 800 z diamentowym głośnikiem wysokotonowym. Oficjalną premierę zaplanowano na 1 września, ale już kilka dni wcześniej, 25 sierpnia br. przestało obowiązywać embargo informacyjne. Wiadomo już właściwie wszystko, co najważniejsze. Oto szczegóły.

Domowe kino bez kabli od Sony

Firma Sony zaprezentowała nowy, minimalistyczny zestaw kina domowego zgodnego z systemami kodowania dźwięku obiektowego Dolby Atmos i DTS:X. Oferuje on także wsparcie autorskiej technologii 360 Spatial Sound.

Equilibrium EVOLTA

Zielonogórski producent zestawów głośnikowych wysokiej klasy wprowadza do swojej oferty dwa nowe modele trójdrożnych, wolnostojących kolumn głośnikowych: EVOLTA i EVOLTA GRANDE.

Siltech Classic Legend

Holenderski specjalista od okablowania najwyższej klasy przedstawił najnowszą serię Classic Legend. Plasuje się ona w środkowej części katalogu, zastępując linię Classic Anniversary wprowadzoną z okazji jubileuszu 25-lecia marki. A było to już 13 lat temu.

Siódma generacja Monitor Audio Silver

Srebrna seria Monitor Audio to od lat jedna z najważniejszych pozycji w katalogu brytyjskiego producenta. Właśnie zaprezentowano jej nową generację oznaczoną dopiskiem 7G.

Quad ERA-1 - pierwsze słuchawki w ofercie brytyjskiej marki

Inżynierowie Quada opracowali swój pierwszy przetwornik magnetostatyczny opracowany z myślą o słuchawkach, których dotąd nie oferowano. Jego membrana jest cieńsza niż ludzki włos, a jednocześnie niezwykle mocna i bardzo elastyczna – waży mniej niż objętość przemieszczanego powietrza.

SVS 3000 Micro

Lip 25, 2021
SVS 3000 Micro

W kategorii mikrosubwooferów – jak określa ją amerykański specjalista od głośników subniskotonowych – pojawił się nowy, mocny zawodnik o możliwościach dużo większych konstrukcji.

Coraz bliżej premiery nowych EPOS-ów?

Z końcem stycznia ubiegłego roku świat audio obiegła informacja o przejęciu brytyjskiej marki przez Karla Heinza Finka, właściciela firmy projektowo-badawczej Fink Audio Consulting. To prawdziwa szara eminencja na scenie high-end – postać znacząca, ale raczej mało znana.

JBL Tune 710 BT

Lip 22, 2021
JBL Tune 710 BT

W ofercie JBL-a pojawiały się nowe słuchawki nagłowne, oczywiście bezprzewodowe. Tune 710T, następcy Tune 700BT to dość lekkie nauszniki o masie 220 g wyposażone w 40-mm przetworniki o 32-omowej impedancji (istotne w trybie pasywnym).

Izolacja dla subwoofera

Kanadyjska firma IsoAcoustics wprowadziła do sprzedaży swój kolejny produkt antywibracyjny. Tym razem jest do podstawka do subwooferów – Aperta Sub.

Chord 2yu

Cze 25, 2021
Chord 2yu

Brytyjski specjalista od przetworników c/a i nie tylko, Chord Electronics, zaprezentował cyfrowy interfejs przeznaczony do współpracy z wielokrotnie nagradzanym, przenośnym streamerem/serwerem 2go.

Omnia A300

Cze 23, 2021
Omnia A300

Najnowszy produkt marki NuPrime nazywa się Omnia A300 i jest urządzeniem z kategorii all-in-one.

Aktywne głośniki w Q21

Pabianicki salon Q21 ogłosił czerwiec miesiącem głośników aktywnych.

Nowe horyzonty Naima

Naim zaprezentował dwa nowe urządzenia z kategorii, które nigdy nie występowały w katalogu tego producenta. Mowa o wzmacniaczu słuchawkowym zintegrowanym ze streamerem oraz gramofonie analogowym – tak, tak, to nie jest pomyłka!

Ważne zmiany w Sennheiserze

Znany niemiecki producent Sennheiser ogłosił 7 maja br., że pozbywa się całego segmentu urządzeń konsumenckich, chcąc skupić się na rynku profesjonalnym – ta część operacyjna firmy pozostaje w jej rękach. Nabywcą jest szwajcarska firma Sonova specjalizująca się w aparatach słuchowych. Przejmuje ona zarówno cały segment słuchawek konsumenckich, jak i projekt soundbarów Ambeo. Proces będzie oczywiście stopniowy i ma się zakończyć z końcem br.

Strona 1 z 41

Kontakt z redakcją