PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Ciekawa trójka od HiFiMAN-a

HiFiMAN zaskoczył chyba wszystkich swoich fanów, wprowadzając nowy model słuchawek HE-R10D, które nie dość, że są zamknięte i mają drewniane muszle, to jeszcze – jak już można się domyślić – wykorzystują przetworniki…dynamiczne. Słuchawkowy świat staje na głowie?

Linn Klimax DSM

Kwi 14, 2021
Linn Klimax DSM

14 lat po debiucie swojego pierwszego odtwarzacza strumieniowego, Linn zaprezentował jego dalekiego następcę – Klimaksa DSM.

Integra Buchardt Audio I150

Na polskim rynku pojawił się pierwszy w ofercie młodej duńskiej marki głośnikowej, wzmacniacz zintegrowany – model I150. Nie jest to jednak kolejna integra, jakich wiele, nie jest to także jeszcze integra pracująca w klasie D, oparta o moduły Hypex NCore.

Peachaudio preDAC

Kwi 10, 2021
Peachaudio preDAC

Jak sama nazwa wskazuje, jest to przedwzmacniacz z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym. Bazująca na wzmacniaczu zintegrowanym nova500, referencyjna konstrukcja została wyposażona w nową sekcję zasilającą, która w znaczący sposób poprawiła odstęp sygnału do szumu.

Anthem – nowe serie AVM, MRX i MCA

Kanadyjska firma odświeżyła ofertę komponentów do kina domowego. Otwiera ją 7.2-kanałowy amplituner MRX540 z 5-kanałową końcówkę mocy (100 W na kanał w trybie stereo przy 8 omach), wyposażony w autorski system korekcji akustycznej ARC Genesis, kartę sieciową, funkcjonalności AirPlay 2, Google Chromecast i Bluetooth.

Cambridge DacMagic 200M z MQA

Londyńska firma właśnie zaprezentowała następcę długo produkowanego przetwornika DacMagic Plus. Nazywa się DacMagic 200M i jest pierwszym produktem tej marki kompatybilnym z formatem MQA.

Strumieniowa rewolucja

Tidalowi, jedynemu dotąd, szeroko dostępnemu w Europie serwisowi strumieniowemu oferującemu muzykę w jakości płyty CD lub wyższej, wyrasta groźna konkurencja.

Legacy Signature SE

„Kolumny o wybitnych właściwościach sonicznych dla osób ceniących sobie duże, swobodne, nieskrępowane, amerykańskie brzmienie.” – tak zachwala pabianicki salon hi-fi konstrukcję amerykańskiej firmy Legacy Audio (https://www.legacyaudio.com), prowadzonej przez Billa Dudlestone’a.

JBL SA650 oraz L100 - Retro w klasie G

Firma JBL niebawem nas zaskoczy. Właściwie to zrobiła to już teraz, na kilka miesięcy przed premierą tego, klasycznie wyglądającego wzmacniacza. Skąd w ogóle ten pomysł? Wprowadzenie kilku modeli kolumn z serii Classic w końcu do czegoś zobowiązuje.

Liniowe zasilacze DC od NuPrime’a

Rosnąca liczba urządzeń i akcesoriów zasilanych z zewnętrznych zasilaczy impulsowych niskiej jakości skłania producentów audio do opracowywania dobrych zasilaczy liniowych prądu stałego na standardowe napięcia, jak np. 5, 9 czy 12 V.

TAGA Harmony modernizuje modele TAV

Znana rodzima marka głośnikowa wypuściła nowy i trzeba przyznać, że bardzo ciekawy model przystępnych cenowo kolumn podłogowych.

Prezentacja systemu Gato Audio w Q21

Przedstawiciel marki Gato Audio w Polsce, pabianicki salon Q21 zaprasza na odsłuchy kompaktowego, a zarazem bardzo eleganckiego systemu stereo wysokiej klasy.

Buchardt Audio w Q21

Zestawy głośnikowe Buchardt Audio nie są już zupełną nowością na naszym rynku. Podczas niedługiego rynkowego stażu zdążyły sobie zaskarbić sympatię wielu audiofilów, a teraz będą mogły być szerzej dostępne na naszym rynku. Wszystko za sprawą zmiany dystrybucji, którą przejął prężnie działający, pabianicki salon Q21.

Dynaudio Heritage Special

Nie ustaje, a raczej rozwija się moda na wprowadzanie produktów nawiązujących do chlubnej historii producentów. Z jednej strony, jak wszyscy wiemy, istnieje coś takiego, jak postęp techniczny w konstrukcji głośników, w drugiej zaś nie brak zwolenników „starego” brzmienia – obiektywnie może mniej doskonałego, ale nierzadko po prostu przyjemniejszego. Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że najnowsza propozycja Dynaudio to taki właśnie, „odgrzewany” kotlet. Nic z tych rzeczy.

Copland CSA150 - Hybrydowa integra

Duński Copland wprowadził właśnie nowy wzmacniacz zintegrowany – CSA150. Jest to rozwojowa wersja znanej hybrydy CSA 100, którą testowaliśmy jakiś czas temu. Oznaczenie liczbowe informuje o mocy wyjściowej: 150 W na kanał.

Electrocompaniet EMC-1 MKV

O tym, że odtwarzacze CD nie zamierzają odejść do lamusa w segmencie high-end wiemy już od pewnego czasu. Kolejną premierę w tej grupie urządzeń przygotował Electrocompaniet, który zmodernizował swój, produkowany od 1998 roku, jedyny odtwarzacz CD. EMC-1 MKV, bo tak się nazywa, otrzymał nowy mechanizm odczytu, unowocześnioną elektronikę i nową konstrukcję mechaniczną o zwiększonej sztywności. Urządzenie waży 18 kg. Odświeżono też szatę wzorniczą, by dopasować ją do innych modeli z serii Classic Line.

Strona 1 z 39

Kontakt z redakcją