Nowości

Buchardt Audio w Q21

Zestawy głośnikowe Buchardt Audio nie są już zupełną nowością na naszym rynku. Podczas niedługiego rynkowego stażu zdążyły sobie zaskarbić sympatię wielu audiofilów, a teraz będą mogły być szerzej dostępne na naszym rynku. Wszystko za sprawą zmiany dystrybucji, którą przejął prężnie działający, pabianicki salon Q21.

Dynaudio Heritage Special

Nie ustaje, a raczej rozwija się moda na wprowadzanie produktów nawiązujących do chlubnej historii producentów. Z jednej strony, jak wszyscy wiemy, istnieje coś takiego, jak postęp techniczny w konstrukcji głośników, w drugiej zaś nie brak zwolenników „starego” brzmienia – obiektywnie może mniej doskonałego, ale nierzadko po prostu przyjemniejszego. Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że najnowsza propozycja Dynaudio to taki właśnie, „odgrzewany” kotlet. Nic z tych rzeczy.

Copland CSA150 - Hybrydowa integra

Duński Copland wprowadził właśnie nowy wzmacniacz zintegrowany – CSA150. Jest to rozwojowa wersja znanej hybrydy CSA 100, którą testowaliśmy jakiś czas temu. Oznaczenie liczbowe informuje o mocy wyjściowej: 150 W na kanał.

Electrocompaniet EMC-1 MKV

O tym, że odtwarzacze CD nie zamierzają odejść do lamusa w segmencie high-end wiemy już od pewnego czasu. Kolejną premierę w tej grupie urządzeń przygotował Electrocompaniet, który zmodernizował swój, produkowany od 1998 roku, jedyny odtwarzacz CD. EMC-1 MKV, bo tak się nazywa, otrzymał nowy mechanizm odczytu, unowocześnioną elektronikę i nową konstrukcję mechaniczną o zwiększonej sztywności. Urządzenie waży 18 kg. Odświeżono też szatę wzorniczą, by dopasować ją do innych modeli z serii Classic Line.

Yamaha RX-A2A

Gru 11, 2020
Yamaha RX-A2A

RX-A2A – tak nazwano nowy model amplitunera Yamahy, która w tym roku, zapewne wskutek trwającej pandemii, nie zaprezentowała kompletu następców serii Avantgage x80.

Soulnote D-2 – DAC z wielkimi aspiracjami

Marka Soulnote, należąca do japońskiej firmy CSR założonej w 2004 r. przez byłego, wysokiego rangą pracownika Marantza, intensyfikuje działania w segmencie urządzeń high-end. Najnowszą jej propozycją jest wyceniony na 33 tys. złotych przetwornik c/a D-2, który dzięki aktywnym staraniom polskiego przedstawiciela jest już dostępny w naszym kraju (firma bardziej skupia się na rynku lokalnym niż zagranicznych).

Spendor Classic 4/5

Brytyjski producent od wielu już lat, a raczej dekad, oferuje klasyczne zestawy głośnikowe, których wygląd i założenia konstrukcyjne nawiązują się złotej ery brytyjskiej techniki głośnikowej – lat 70. i 80. ubiegłego stulecia.

Monobloki Cambridge Audio Edge M

Cambridge Audio zaprezentowało swój najdroższy i najbardziej bezkompromisowy wzmacniacz w historii – Edge M. Literka „M” oznacza, że mamy do czynienia z monoblokiem.

Focal Aria K2

Lis 25, 2020
Focal Aria K2

W 1986 roku firma Focal opracowała membranę z tak zwanego polikewlaru K2. Na tamte czasy była to bardzo innowacyjna technologia. Pomiędzy dwiema warstwami włókien aramidowych znajdował się piankowy rdzeń, dzięki czemu uzyskano bardzo dużą sztywność membran przy względnie dobrym tłumieniu wewnętrznym.

Wilson Raptor 9

Lis 18, 2020
Wilson Raptor 9

Rodzina głośników marki Wilson powiększyła się o duże trójdrożne podłogowe zespoły głośnikowe Raptor 9, największe i najmocniejsze w swojej gamie.

Vincent SV-737

Lis 16, 2020
Vincent SV-737

Nowa integra Vincenta, SV-737 to hybrydowy wzmacniacz z przetwornikiem cyfrowo-analogowym, odbiornikiem Bluetooth i kartą WiFi. Sekcja przedwzmacniacza bazuje na modelu SA-T7 i wykorzystuje cztery podwójne triody produkowane w zgodzie ze standardami militarnymi.

Aktywne Q Acoustics

Firma Q Acoustics zaprezentowała swoje pierwsze głośniki aktywne. Obydwa modele z serii Q Active nie bazują na żadnej z istniejących konstrukcji pasywnych – to zupełnie nowe opracowania.

Innowacyjne doki Devialet Gemini

Gemini – tak nazwał swoje pierwsze słuchawki Devialet. Co więcej, są to konstrukcje dokanałowe bezprzewodowe, w dodatku z systemem aktywnej redukcji hałasu. Zadanie nie było więc łatwe, ale francuski producent ultrakompaktowych głośników wysokiej klasy znany jest z podejmowania wyzwań, które na pozór wydają się karkołomne. Nic więc dziwnego, że w Gemini zadebiutowały rozwiązania, o których do tej pory nikt nie słyszał.

GoldenEar BRX

Lis 09, 2020
GoldenEar BRX

Amerykańska firma specjalizująca się w zestawach głośnikowych średniej i wysokiej klasy, w stosunkowo przystępnych cenach, dodała do swojego portfolio interesujący minimonitor BRX (Bookshelf Reference X). To wyrafinowana, choć wyjątkowo – jak na amerykańskie standardy – kompaktowa konstrukcja o wymiarach 311 x 205 x 308 mm i masie 5,4 kg.

Sennheisery z kablem i bez - HD 560S i HD 250BT

Sennheiser opracował kolejne dwa modele słuchawek. HD 560S są adresowane do początkujących audiofilów, którym bardziej niż na wygodnej bezprzewodowości zależy na wysokiej jakości dźwięku. Mają one lekką (240 g) i ergonomiczną konstrukcję podobną do tej z modelu HD599.

Atlas Hyper Streaming i Mavros

Szkocki producent okablowania, firma Atlas Cables zaprezentowała trzy modele „audiofilskich” kabli sieciowych Ethernet. Wśród nowości znajdziemy bazowy model Eqator Streaming o konstrukcji U/UTP (nieekranowana skrętka). Kabel ma średnicę 6,2 mm, a jego pasmo transmisji sięga 250 MHz.

Strona 1 z 39

Kontakt z redakcją