PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Devialet Dione

Maj 11, 2022
Devialet Dione

Znany z produkcji przykuwających oko wzmacniaczy, francuski Devialet zaprezentował interesująco zapowiadający się soundbar.

HiFiMAN HE-R9 - Słuchawki dynamiczne

Do słuchawkowej rodziny firmy HiFiMAN dołączył właśnie nowy model. HE-R9 to dynamiczne, a nie planarne, zamknięte nauszniki o impedancji 32 Ω, czułości 100 dB i paśmie przenoszenia 10 Hz – 35 kHz.

Rega na Record Store Day

Z okazji 15. edycji Record Store Day UK, firma Rega, będąc oficjalnym partnerem tej imprezy, opracowała specjalną wersję gramofonu, opartego na wielokrotnie nagradzanym modelu Rega Planar 1.

Klipsch odświeża serię Reference

Amerykański producent zestawów głośnikowych zapowiada, że ten rok będzie obfitował w liczne premiery. Pierwsza część zapowiedzi już się materializuje pod postacią nowej serii Reference.

Sony Link Buds - słuchawki z dziurką

Japońscy inżynierowe z Sony zaprezentowali nietuzinkowy produkt. Link Buds to ultralekkie (4,1 g) bezprzewodowe słuchawki true wireless. Wyróżnia je pewna cecha — miejsce, w którym normalnie znalazłaby się wkładka dokanałowa jest puste.

McIntosh MA9500 i MA8950

Amerykańska legenda, firma McIntosh Laboratory, zaprezentowała odświeżone wersje dwóch, wielokrotnie nagradzanych wzmacniaczy zintegrowanych. Modele MA9500 oraz MA8950 zastępują, odpowiednio, MA9000 oraz MA8900.

Sonus Faber Omnia

Mar 17, 2022
Sonus Faber Omnia

Do grona producentów coraz to popularniejszych głośników zintegrowanych all-in-one dołączył właśnie, słynący z nietuzinkowych kolumn głośnikowych, Sonus Faber.

Chord Mojo 2

Mar 14, 2022
Chord Mojo 2

Specjalista od zastosowań układów FPGA w audio, firma Chord Electronics wprowadziła na rynek odświeżoną wersję swojego najpopularniejszego produktu.

Nadchodzi era DVB-T2/HEVC

Już wkrótce, w naszym kraju, dokona się znacząca zmiana sposobu nadawania kanałów naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2/HEVC. Proces wyłączania nadajników DVB-T przypadnie na wiosnę br. Producenci telewizorów, w szczególności Samsung, od wielu lat przygotowują się na tę zmianę. Niekoniecznie jest to jednak prawdą w odniesieniu do samych odbiorców.

Samsung - Projektorowy freestyle

Firma Samsung niebawem wprowadzi do sprzedaży ultrakompaktowy mobilny projektor multimedialny o nazwie The Freestyle. Nie jest to jednak kolejny, podobny do innych, projektor wizyjny, który można spakować do torby i wziąć ze sobą na imprezę czy do biura. Nazwa wiele tłumaczy.

Flagowy DAP FiiO

Lis 30, 2021
Flagowy DAP FiiO

Już niebawem na rynek ma trafić najdroższy odtwarzacz mobilny firmy FiiO – M17. Prace nad nim trwały 1,5 roku, pochłonęły 6 prototypów i 12 etapów optymalizacji wewnętrznej. Będzie on stanowić nie lada wyzwanie dla najbardziej zaawansowanych technicznie i znacznie droższych produktów konkurencji np. Astell&Kerna.

Benchmark w dystrybucji Sound Clubu

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników dźwiękowej doskonałości, którzy poszukują urządzeń o nieprzeciętnej relacji jakości do ceny (czytaj: nie za miliony). Założona w 1983 r. amerykańska firma Benchmark Media Systems ponownie, po latach, ma swojego oficjalnego przedstawiciela w Polsce.

Dali Rubicon 8C

Lis 17, 2021
Dali Rubicon 8C

Rozrasta się rodzina bezprzewodowych zestawów głośnikowych Dali Rubicon, a tym samym aktywnych (bezprzewodowych) kolumn tej marki. Po monitorze 2C i podłogówkach 6C dołączyły do niej największe w gamie kolumny wolnostojące – 8C.

VPI Prime 21

Lis 15, 2021
VPI Prime 21

Polski dystrybutor amerykańskiego specjalisty od gramofonów wysokiej klasy wprowadził do sprzedaży następcę wysoko przez nas ocenionego modelu Prime. Nowa wersja z dopiskiem „21” (oznaczającym rok modelowy) zawiera kilka istotnych modyfikacji prowadzących do jednego celu – uzyskania jeszcze lepszego dźwięku, o większej precyzji i klarowności (a przecież były to mocne strony poprzednika!).

Nowoczesna dwójka NAD-a

NAD wprowadzi niebawem do sprzedaży dwa nowe urządzenia, których rynkowe premiery zapowiedziano jeszcze w tym roku. Audiofilów bardziej zainteresuje wzmacniacz zintegrowany C399, będący flagowym reprezentantem serii Classic.

Teufel Boomster

Paź 29, 2021
Teufel Boomster

Berliński Teufel zaprezentował nową wersję swojego najpopularniejszego głośnika Bluetooth wyposażonego w radio FM i DAB+. Legitymujący się budzącą respekt mocą (42 W) Boomster doskonale sprawdzi nie tylko się w domu, ale także w plenerze — obudowa jest teraz bryzoszczelna (IPX5).

Strona 1 z 42

Kontakt z redakcją