PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Ariane — nowa seria Davis

Mar 06, 2024
Ariane — nowa seria Davis

Prężnie działający francuski producent zestawów głośnikowych, przedstawił nową gamę Ariane. Składa się ona z dwóch kolumn wolnostojących, dwóch kompaktowych, dwóch głośników centralnych i nakładki do systemów wielokanałowych Dolby Atmos.

Są to dość przystępne cenowo konstrukcje, zbudowane w oparciu o kopułkę tekstylną, średnio- lub nisko-średniotonowy głośnik z membraną z włókna szklanego i niskotonowe z membranami zrobionymi ze „specjalnej mieszanki celulozowej”. Modele podłogowe (Ariane 5 i 7) oraz mniejszy z monitorów (Ariane 1) są konstrukcjami wentylowanymi do przodu, natomiast Ariane 3 mają bas-refleks na tylnej ściance.

davis acoustics ariane 1

Najciekawszą konstrukcją w nowej serii wydaje się ta największa — wysoka na 103 cm Ariane 7, wyposażona w dwa 165-mm woofery i charakteryzująca się dużą efektywnością (93 dB). Zestawy ważą 17 kg i są lekko odchylone do tyłu, tak samo jak Ariane 5 (900 x 190 x 262 mm), wyposażone w pojedynczy woofer.

davis acoustics ariane 5

Zwolennicy kina domowego powinni zwrócić uwagę na większy zestaw centralny, który podobnie jak podłogówki są konstrukcją trójdrożną, co w głośniku o poziomej orientacji nie jest bynajmniej bez znaczenia.

Dystrybutor: DNA Audio, www.dna.audio

Ceny: Ariane 7 — 5590 zł (para); Ariane 5 — 4190 zł (para); Ariane 2 — 2790 zł (para); Ariane 1 — 1390 zł (para); Ariane C2 — 2390 zł; Ariane C — 1390 zł; Ariane A — 2390 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją