PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Rose RA280 - Integra w klasie AD

Mar 04, 2024
Rose RA280 - Integra w klasie AD

Zachwyca wyglądem, inspiruje techniką — tak mógłby brzmieć slogan reklamowy wokół najnowszego wzmacniacza zintegrowanego koreańskiej marki Rose. I nie byłyby to puste słowa.

 

Rose RA280 front

Zainspirowany estetyką steampunk wzmacniacz zintegrowany RA280 doskonale wpisuje się w portfolio południowokoreańskiej marki. Podobnie jak starszy (i droższy) brat RA180, który recenzowaliśmy dokładnie rok temu. najnowsza integra pracuje w klasie D (w żargonie marketingowym producenta nazywaną klasą AD) i korzysta z tranzystorów tranzystorach FET z warstwą półprzewodnikową z azotku galu (GaN FET). Według producenta, to rozwiązanie pozytywnie wpływa na precyzję i „szybkość” wzmacniacza, co rzeczywiście ma solidne podstawy techniczne. Producent poświęcił wiele uwagi projektowi zaawansowanej przetwornicy SMPS w zasilaczu, która wykorzystuje tranzystory FET z węgliku krzemu oraz obwód korekcyjny PFC (Power Factor Correction).

Rose RA280 gniazda

Moc wyjściowa tego ważącego 9,5 kg urządzenia wynosi 250 W na kanał przy obciążeniu 8 Ω, a pasmo przenoszenia sięga 85 kHz przy spadku 3 dB, co jak na klasę D jest bardzo dobrym wynikiem. Na tylnej ściance znajdziemy dwie pary wejść XLR, cztery RCA (w tym gramofonowe MM) oraz wyjście dla subwoofera. Ponadto wzmacniacz wyposażono w dwuzakresową, analogową regulację barwy dźwięku (znacznie uproszczoną względem RA180). Zdalne sterowanie realizuje minimalistyczny, elegancki pilot.

Elegancka, w całości aluminiowa obudowa o wymiarach 430 x 103 x 355 mm jest oferowana w dwóch wykończeniach: srebrnym i czarnym. Wzmacniacz trafi do sprzedaży na początku lutego br. i już teraz można zamawiać go w przedsprzedaży. Cena wydaje się całkiem atrakcyjna.

Dystrybutor: Audio Klan, www.audioklan.pl | Cena: 14 879 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją