Hity Audio Video Show 2016

Paź 31, 2016
Hity Audio Video Show 2016

Wielkimi krokami zbliża się wystawa Audio Video Show – największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej, druga największa w Europie i …jedna z większych na świecie. Tym razem AVS będzie jubileuszowe – odbędzie się już po raz dwudziesty! Oto, co powinniście wiedzieć.

Analogicznie jak rok temu, wystawa będzie się odbywać równolegle w trzech miejscach: na Stadionie PGE Narodowym oraz w dwóch warszawskich hotelach: Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip. Wszystko w pierwszy listopadowy weekend 4-6 listopada. W porównaniu do ubiegłorocznej edycji, o dwie godziny wydłużono czas trwania imprezy w piątek. Tego dnia AVS będzie można zwiedzać przez 6 godzin – od 14.00 do 20.00.

Godziny otwarcia:

  • Piątek 04.11.2016: 14.00 - 20.00
  • Sobota 05.11.2016: 10.00 - 20.00
  • Niedziela 06.11.2016: 10.00 - 18.00

Bilety w cenie 30 zł (jednodniowy) i 45 zł (karnet na 3 dni).

Najwygodniej kupić je przed wystawą, na stronie organizatora, co pozwoli uniknąć stania w długiej kolejce. Zwiedzanie ułatwi darmowa aplikacja na urządzenia mobilne (Android i iOS), będąca jednocześnie kuponem rabatowym na kawę (za 2 zł).

audio video show 2016 plan dojazdu

Jak zapowiada organizator, dwudzieste Audio Video Show będzie rekordowe. Zarezerwowano co najmniej 164 sale, co stanowi spory przyrost względem również rekordowego ubiegłego roku. Będzie to szczególnie odczuwalne na Stadionie Narodowym, gdzie przybędzie 14 sal. Tym samym, tej oddalonej od hoteli części wystawy nie wolno przeoczyć. Tym bardziej, że to właśnie tutaj zostanie zaprezentowanych większość megasystemów high-end. Obok stacjonarnych urządzeń audio, znajdzie się tutaj, podobnie jak rok temu, wydzielona strefa słuchawkowa z modelami ponad 50 producentów, jak również sprzęt wideo firm Samsung, Sony, Philips, Panasonic, Loewe, JVC (projektory), Epson (projektory).

 

Zapraszamy na nasze stoisko na Stadionie PGE Narodowym. Będzie można nabyć nowy numer Audio Video. Do zobaczenia!

Tajemnice Analogu

Hotel Radisson Blu Sobieski Sala Wilanów III

Z myślą o miłośnikach czarnej płyty wystawę ponownie odwiedzi Wally Malewicz – światowej sławy specjalista od gramofonów analogowych, który poprowadzi wykłady dotyczące sztuki prawidłowego ustawiania gramofonów analogowych.

Tajemnice przetworników c/a

Stadion PGE Narodowy, Studio TV2

Rob Watts to człowiek legenda w świecie cyfrowego audio. Założyciel firm Deltec i dpa, od kilkunastu już lat związany z firmą Chord. Projektant bestsellerowych przetworników Chord Hugo i Dave. Jego konstrukcje swoim zaawansowaniem technologicznym zawsze wyprzedzały czasy, w których powstały. Podczas Audio Video Show poprowadzi wykłady na temat konstrukcji przetworników cyfrowo-analogowych. Prelekcja w języku angielskim.

4K i HDR

Robiący dobrą robotę, nasi znajomi z portalu HDTVPolska.com – Piotr Gmerek i Maciej Koper będą dużo i na pewno ciekawie opowiadać o technologii HDR i obrazie 4K.


Główne atrakcje sprzętowe

Sennheiser HE 1

orpheus set

Sennheiser HE-1

(Stadion PGE Narodowy, sala 141)

W sali 141 na Stadionie można będzie podziwiać, a przy odrobinie szczęścia także posłuchać imponującego, najdroższego systemu słuchawkowego w dziejach ludzkości – mowa o systemie Sennheiser HE-1. To następca zaprezentowanego 25 lat temu zestawu „Orpheus” wyprodukowanego w limitowanej serii 300 sztuk. Można go było posłuchać podczas ubiegłorocznej wystawy. Nowy HE-1 to zupełnie inna „bajka” i równie abstrakcyjny poziom cenowy w relacji do cen współczesnych nauszników: cena systemu wynosi ćwierć miliona złotych! W odróżnieniu od poprzednika, słuchawki są aktywne – mają wbudowany wzmacniacz i wraz z jednostką sterującą - energizerem oraz elektrycznym „etui” tworzą nierozerwalną całość.


naim statement ml500

Naim Statement i Monitor Audio PL500II

(Stadion PGE Narodowy, sala 211)

Megawzmacniacz Naima nie jest wprawdzie nowością – pokazano go ponad dwa lata temu, lecz mimo to jest to niebywałe urządzenie, które trzeba zobaczyć i którego warto posłuchać. Kosztujący 800 tysięcy złotych Statement to absolutnie wyjątkowy wzmacniacz składający się z trzech wież – przedwzmacniacza NAC-S1 i monobloków NAP-S1. To konstrukcja, którą zespół pod przywództwem Steve’a Sellsa i Roya George’a opracował i wymyślił od podstaw, szukając rozwiązań problemów, jakie powstają w sytuacji, gdy trzeba zaprojektować wzmacniacz końcowy o mocy 768 W (przy 8 omach) oraz absolutnie bezkompromisowy przedwzmacniacz. Produkcja całego systemu trwa około miesiąc. Zestaw zostanie zaprezentowany razem z najlepszymi kolumnami Monitor Audio – imponującym modelem PL500II. Źrodłem w systemie będzie odtwarzacz strumieniowy Naim NDS.


cabasse La Sphere TCA

Cabasse La Sphere TCA, Chord i szpulowy Studer

Stadion PGE Narodowy, Studio TV2

Audio Video Show 2016 będzie miejscem europejskiej premiery nowej wersji zestawów głośnikowych Cabasse La Sphere TCA wycenionych na 120 tysięcy euro. Niewątpliwie będą to jedne z najbardziej niezwykłych, nietuzinkowych zestawów głośnikowych na całej tegorocznej wystawie. Forma LaSphere TCA jest bardzo podobna do poprzednika (LaSphere), którego całkiem niedawno mieliśmy okazję słuchać w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Mamy więc do czynienia z 70-cm średnicy kulą wykonaną z materiałów kompozytowych wykorzystywanych przez europejskim programie kosmicznym zawieszoną na aluminiowym przestrzennym stelażu o kształcie przecinających się orbit. Wewnątrz kuli znajduje się – tak jak poprzednio – 22-calowy (55 cm!) głośnik basowy, zupełnie nowe wzmacniacze impulsowe o łącznej mocy 4,8 kW, układ DSP do kompensacji akustyki pomieszczenia (programowany przez akustyka Cabasse, który ma indywidualnie programować korekcje do danego pomieszczenia), przetworniki c/a oraz kompletnie nowy trójdrożny przetwornik koncentryczny TCE (Tri Coaxial Aramide). Rozwinięcie skrótu tłumaczy zakres poczynionych zmian: czarne aramidowe membrany zastąpiły wcześniej stosowane odpowiedniki z tworzywa.

Nowe LaSphere TCE zagrają w towarzystwie elektroniki Chorda. Prezentację prowadzoną przez samego Christophe’a Cabasse’a uświetni odsłuch kopii taśmy-matki legendarnego albumu Beatlesów: Magical Mystery Tour odtwarzanego za pomocą magnetofonu szpulowego Studer A807. Tę część pokazu poprowadzi  znany dziennikarz radiowej Trójki – Piotr Metz.


momentum phonostage

Wilson Audio Alexx

msb select2

Wilson Audio / MSB / Dan D’Agostino / Spiral Groove

Stadion PGE Narodowy, Studio TV4 (Opera)

W tej sali załoga łódzkiego Fastu zaprezentuje nietuzinkową kolekcję urządzeń połączonych w jeden, totalnie wyczynowy system za ponad 2 miliony złotych. W jego skład wejdą następujące perełki:

  • zestawy głośnikowe Wilson Audio Alexx (nowość, na zdjęciu)
  • monobloki Dan D’Agostino Momentum M400 (nowość)
  • przetwornik c/a MSB Select II DAC z transportem MSB CD V
  • przedwzmacniacz phono Dan D’Agostino Momentum Phonostage (nowość, na zdjęciu)
  • gramofon Spiral Groove SG1.2 (nowość)
  • stoliki Symposium Acoustic ISIS

Dystrybutor zapowiada, że za pośrednictwem gramofonu Spiral Groove można będzie posłuchać starego rocka z lat 60,70 i 80-tych. Z kolei nagrania cyfrowe będzie odtwarzał najdroższy przetwornik c/a na rynku – MSB Select II. W każdym z przypadków sygnał będzie wzmacniany przez najlepsze wzmacniacze Dana D’Agostino, a zwieńczeniem toru odsłuchowego będą najnowsze zestawy głośnikowe Dave’a Wilsona – Alexx, będące następcą modelu Maxx 3.


progression mono

Wilson Audio Yvette / Dan D’Agostino Progression mono / Acoustic Signature Ascona MkII

Stadion Narodowy, Sala 219

W drugiej sali Fastu muzyka będzie płynąć tylko z winylu. Prezentację nowego gramofonu Ascona MKII poprowadzi szef Acoustic Signature – Gunther Frohnhoefer. Będzie to również premiera)nowych monobloków PROGRESSION Dana d’Agostino oraz premiera zestawów głośnikowych Wilson Audio YVETTE.


Bowers Wilkins800D3

Bowers & Wilkins 800 D3

Stadion PGE Narodowy, sala 105

Najnowsze flagowe zespoły głośnikowe Bowers & Wilkins – model 800 D3 zagrają z końcówkami mocy Pass Labs XA100.8, przedwzmacniaczem Pass Labs XP-30 i odtwarzaczem strumieniowym MOON Neo 280D.


Magico S5 Mk2

Magico S5 mkII

Stadion PGE Narodowy, sala 106

Nowa wersja znakomitych zestawów głośnikowych Magico zagra w połączeniu z pełnym systemem marki Moon składającym się z urządzeń z serii Evolution – końcówki mocy 870A, przedwzmacniacza 740P, referencyjnego przetwornika c/a 780D i odtwarzacza CD 650D.


Devialet 440Pro

Devialet Gold Phantom

Devialet Gold Phantom i Expert Pro

Stadion PGE Narodowy, sala 107

Francuski Devialet zaprezentuje nową linię produktów Expert Pro na przykładzie modelu 440 Pro, współpracującego z gramofonem Thorens TD 2035 oraz zestawami głośnikowymi Vienna Acoustic Liszt. Prezentowany będzie także bezprzewodowy system muzyczny Devialet Gold Phantom, który zadebiutował zaledwie kilka miesięcy temu. Ta wyjątkowa konstrukcja z łatwością zastępuje obecnie wykorzystywane urządzenia, m.in. wzmacniacz zintegrowany, kolumny głośnikowe, odtwarzacz strumieniowy.


NAD C368

NAD – nowa seria Classic

Stadion PGE Narodowy

Swoją polską premierę będą mieć nowe wzmacniacze NAD pracujące w klasie D – modele C388, C368, C338, które imponują wyposażeniem i funkcjonalnością (patrz „Nowości”).


accuphase

Accuphase DP-950 / DC-950 / Avantgarde Acoustic Duo XD

Stadion PGE Narodowy, sala 210

Japoński Accuphase nieczęsto prezentuje nowy model swojego flagowego źródła CD/SACD. W tym roku premierę będzie miał najnowszy model DP/DC-950. Odtwarzacz prezentowany będzie w towarzystwie kolumn Avantgarde Acoustic Duo w najnowszej wersji XD oraz firmowej amplifikacji w postaci wzmacniacza Avantgarde Acoustic XA.


MARANTZ KEN

Marantz – premiera serii 10

Hotel Radisson Blu Sobieski, Galeria I, parter

W maju br. Marantz pokazał wzmacniacz PM10 oraz odtwarzacz płyt SA10, które wkrótce zastąpią swoich już dwunastoletnich, legendarnych poprzedników. Po raz pierwszy urządzenia te zobaczymy w Polsce. Tym razem zabraknie Kena Ishiwaty, który długo i ciężko pracował, by z tym wspaniale wykonanych urządzeń wycisnąć możliwie najwięcej. Zastąpi go gość specjalny reprezentujący markę Marantz, Rainer Finck. Zestaw będzie prezentowany podczas cyklicznych sesji odsłuchowych w Galerii I hotelu Radisson Blu Sobieski.


Mark Levinson 519

Mark Levinson No. 519

PGE Narodowy, SkyBox 108

W sali SkyBox 108 zaprezentowany zostanie odtwarzacz CD Mark Levinson No 519. Łączy on w sobie między innymi możliwość przewodowego i bezprzewodowego odtwarzania muzyki, możliwość podłączenia dysków USB, Bluetooth z aptx i AAC, technologię Clari-Fi oraz 32-bitowy przetwornik c/a.
Ponadto, w Loży Białej przedstawiciel marek JBL, Harman/Kardon i AKG zaprezentuje najnowsze produkty, a wśród w pełni wodoodporne (IPX7) głośniki przenośne JBL Charge 3 oraz JBL Clip 2, odporną na zachlapania (IPX5) linię głośników przenośnych JBL, głośniki bezprzewodowe, kina domowe i nowości marek JBL i Harman Kardon, a także linie słuchawek AKG serii N, w tym flagowy model N90Q.
Ponadto, na stoiskach słuchawkowych zaprezentowane zostaną serie słuchawek JBL E (E25BT, E45BT, E55BT), słuchawki sportowe (JBL Under Armour Sport Wireless, JBL Reflect Contour, JBL Reflect Response, JBL Reflect Mini BT, JBL Reflect Aware).


Martin Logan

Martin Logan Expression ESL13A

Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Belweder 2

Kto nie miał jeszcze okazji poznać jedynego w swoim rodzaju brzmienia kolumn elektrostatycznych, w tym roku, ma szansę wskoczyć od razu na głęboką wodę i posłuchać najnowszego modelu firmy, której nazwa to właściwie synonim elektrostatów. Mowa o zestawach Martin Logan Expression ESL 13A serii Masterpiece - potężnych panelach emitujących dźwięk zarówno do przodu, jak i do tyłu, całą swoją powierzchnią. W odtwarzaniu niskich tonów wspomagają je głośniki dynamiczne w obudowach wentylowanych.


Focal Sopra No3

Focal Sopra No. 3

Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 1

Polski dystrybutor Focala zaprezentuje kompletną serię Sopra, w której na szczególną uwagę zasługuje najwyższy model Sopra No. 3. wyceniony na 80 tys. złotych.


TA Soitaire

T+A SOLITAIRE CWT 1000-8 SE Carbon

Stadion PGE Narodowy, sala 226

Kolumny SOLITAIRE CWT 1000-8 SE Carbon uzupełnią tor, który zostanie stworzony wyłącznie z  urządzeń renomowanej niemieckiej marki T+A Elektroakustik. Ta wyjątkowa konstrukcja to połączenie tradycji i nowoczesności. Przetworniki dynamiczne wspiera głośnik elektrostatyczny, we wnętrzu znajduje się także niezwykle starannie zaprojektowana i wykonana zwrotnica. Na stoisku polskiego dystrybutora można będzie porozmawiać z konstruktorem i właścicielem firmy T+A, Panem Siegfriedem Amftem. Reszta toru to: ultrahighendowy odtwarzacz T+A SACD/DAC PDP 3000 HV, przedwzmacniacz T+A P 3000 HV. Dwie końcówki mocy A 3000 HV będą wspierane przez dedykowane zasilacze PS 3000 HV.


paradigm concept

paradigm concept srodek

Paradigm Persona

Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Belweder II

Polska premiera high-endowych głośników Paradigm z serii Persona – najnowszej i najwyższej linii tego znanego kanadyjskiego producenta. Kolumny z tej serii wyposażone są w berylowe głośniki wysokotonowe oraz obudowy o przekroju lutni wykonane z 7-warstwowego drewna. Najwyższy model 9H reklamowany jest hasłem „kolumny za 100 tys. dolarów, w cenie 35 tysięcy dolarów.


Serblin Lignea

Serblin Lignea

Hotel Golden Tulip, sala Magnolia

Po trzech latach poświęconych na prace koncepcyjne i projektowe, światło dzienne ujrzały zestawy głośnikowe Serblin LIGNEA, jeden z ostatnich (nieukończonych) projektów Franco Serblina. Zestawy  wyrosła z potrzeby stworzenia niewielkiego głośnika, który można łatwo wkomponować w otoczenie. Każda z obudów wykonana jest z jednego kawałka litego drewna. Aluminiowy panel przedni harmonijnie komponuje się z drewnianą obudową. Drewniana komora głośnika posiada specjalną konstrukcję, zapewniającą doskonałą kontrolę nad rezonansami.


Audionet AMPERE

Audionet WATT

Pendulumic

Townshend Audio Seismica Podium

Audionet & YG Acoustics

Hotel Radisson Blu Sobieski, pokoje: 301, 302 / III piętro

Niemiecki Audionet, za sprawą nowego dystrybutora – szczecińskiej formy Core Trends zaprezentuje dwa systemy. W pokoju 301 zagrają zestawy głośnikowe amerykańskiej firmy YQ Acoustics – model Carmel 2 podłączone do doskonale znanej końcówki mocy AMP1 V (korzystamy z niej w naszej redakcji od 2007 roku), przedwzmacniacza PRE1 G3 oraz odtwarzacza ART G3. W systemie będzie też zamiennie wykorzystywany wzmacniacz zintegrowany DNA1. W pokoju obok (302) zagrają najnowsze komponenty z Bochum – odtwarzacz CD Planck, wzmacniacz zintegrowany Watt (2 x 284 W) i zasilacz Ampere.

Artnovion1

Artnovion2

Artnovion3

Chord Major

Dystrybutor zaprezentuje ponadto ofertę swoich pozostałych marek, do których zaliczają się: Artnovion (interesujące panele akustyczne), Ceratec, Chord&Major (słuchawki dokanałowe). Pendullumic (słuchawki), Schepel (stoliki). Thixar (akcesoria), Townshend Audio (stoliki, platformy i akcesoria antywibracyjne oraz okablowanie).


goebel epoque fine

ch precision a1

Goebel / CH Precision

Golden Tulip, sala Krokus

Dwie szwajcarskie firmy zaprezentują zestawy głośnikowe Goebel Epoque Fine w konfiguracji z elektorniką CH-Precision: końcówkami mocy A1, przewzmacniaczem L1, napędem SACD D1 SACD,  przetwornikiem C1 D/A converter i dwoma zasilaczami X1. System uzupełni serwer muzyczny Melco N1ZS. System zostanie okablowany przewodami marki Lacorde z serii Statement.


metronome kalista

Metronome Technologie Kalista

Stadion PGE Narodowy, sala 224

Firma Koris zaprasza na światową premierę transportu Metronome Technologie Kalista CD Turntable oraz przetwornika Kalista DAC. Ten kosztujący blisko 350 tys. zł dzielony odtwarzacz CD ma grać jak gramofon analogowy (zakładając, że to komplement). Pokaz poprowadzi osobiście dyrektor generalny Metronome Technologie, Jean Marie Clauzel.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Więcej w tej kategorii: Audio Video Show 2017 »
Zaloguj się, by skomentować

Kontakt z redakcją