PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Yamaha WX-030

Lip 25, 2016

Index

Większość z nas prędzej czy później odczuje potrzebę zakupu dobrego głośnika, który można ustawić gdziekolwiek, zabrać na wyjazd, w dodatku będzie można nagłośnić na jego bazie kilka pomieszczeń (niekoniecznie w domu) czy bez skrupułów podarować go dziecku. Poznajcie zatem Yamahę WX-030.

Dystrybutor: Audio Klan, www.audioklan.com.pl
Cena: 999 zł

Tekst: Filip Kulpa | Zdjecia: Yamaha

audioklan

 

 


Yamaha WX-030 - Głośnik bezprzewodowy

TEST

Yamaha WX 030 aaa 

Na rynku głośników hi-fi zauważa się nienotowany w ubiegłych dekadach rozwój techniczno-funkcjonalny. Co jak co, ale zestawy głośnikowe, do których można wysyłać muzykę bezpośrednio z telefonu, które odtwarzają 8 z 10 oktaw pasma akustycznego zdecydowanie przewyższając wymagania archaicznej normy hi-fi, i które są na tyle przystępne, że może je posiadać dosłownie każdy, nie są nie mogłyby zaistnieć bez zdobyczy współczesnej techniki cyfrowej, rozwoju sieci bezprzewodowych, internetu itd.

Rozwiązania bezprzewodowe coraz śmielej wkraczają do zespołów głośnikowych wysokiej klasy. Drugi, znacznie silniejszy biegun rozwoju tej techniki dotyczy jednak rozwiązań przystępnych cenowo, kompaktowych, w przypadku których priorytetem jest funkcjonalność, nie zaś bezwzględna wierność reprodukcji dźwięku.

Mój kontakt z WX-030 był swego rodzaju przypadkiem. Znajomi właściciele kawiarni zwrócili się do mnie z prośbą o poradę z zakresu nagłośnienia właśnie rozbudowanego lokalu. Szukając w głowie przystępnego rozwiązania – alternatywy dla tradycyjnej instalacji na bazie wzmacniacza i głośników ściennych – zaświeciła mi się „lampka” z hasłem MusicCast i głośnikiem Yamahy, który gdzieś ostatnio mi „mignął”. Zajrzałem do internetu, sprawdziłem symbol, uznałem, że to może mieć sens i zamówiłem – tak z ciekawości – na próbę dwie sztuki.


Prev Next »

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją