PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S2100

Sie 20, 2015

Index

Sześć lat po debiucie systemu S2000, Yamaha wprowadziła następcę – zestaw składający się z odtwarzacza SACD i wzmacniacza zintegrowanego S2100. Pierwszy element systemu – odtwarzacz – już testowaliśmy. Przyszła więc pora na wzmacniacz – jak się okazuje, tę lepszą „połówkę”.

Dystrybutor: Audio Klan, www.audioklan.com.pl
Cena: 8999 zł
Dostępne wykończenia: czarne, srebrne

Tekst i Zdjęcia: Filip Kulpa

audioklan

 

 


Przyszły klasyk?

yamaha-as2100-aaa 

W 2008 roku Yamaha przedstawiła „rewolucyjny” na tamte czasy zestaw S2000. Rewolucyjny nie dlatego, że przełomowy pod względem technicznym (choć po części też) czy funkcjonalnym, lecz dlatego, że po dłuższym okresie zachwytu kinem domowym ten jeden z najstarszych na świecie producentów sprzętu elektronicznego postanowił wrócić do stereo. Pokazał, że za niewygórowaną kwotę można zaproponować całkiem wyrafinowany zestaw dwukanałowy. Co więcej, wzmacniacz A-S2000 był niezwykły o tyle, że miał zbalansowaną konstrukcję, co w swoim przedziale cenowym było (i jest nadal) niespotykane. Inżynierowie Yamahy dosłownie stanęli na głowie, by S2000 wyróżniał się wśród innych zestawów. Nie wiemy, ile tych systemów dotychczas sprzedano, ale fakt, że w ogłoszeniach drobnych A-S2000 praktycznie się nie pojawia, też o czymś świadczy.

Nowy model jest pod wieloma względami bardzo podobny do poprzednika, choć należy zaznaczyć, że określenie „poprzednik” nie jest całkiem na miejscu, bowiem A-S2000 wciąż jest w ofercie producenta. Tak czy inaczej, jedyna, widoczna gołym okiem różnica dotyczy wskaźników wychyłowych mocy na czołówce. Wzmacniacz wiele dzięki nim zyskał. Optycznie. Poza tym wyposażenie i parametry są bardzo zbliżone. Nawet masa uległa tylko nieznacznej zmianie – wynosi ponad 23 kg. W porównaniu z brytyjskimi rywalami to średnio dwa razy więcej. Wśród rywali cięższy (dokładnie o kilogram) jest jedynie Denon PMA-2020AE.


Prev Next »

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją