Wzmacniacz zintegrowany Hegel H360

Lis 17, 2015

Index

Najnowszy i – jak twierdzi producent – najlepszy wzmacniacz zintegrowany Hegla zagościł w naszej redakcji zaraz po tym, jak pojawił się w Polsce. Nie zwlekaliśmy ani chwili, by go przetestować. 

Dystrybutor: Moje Audio, www.hegelpolska.pl 
Cena: 22 000 zł
Dostępne wykończenia: czarne

Tekst: Marek Lacki | Zdjęcia: AV

 

 


Mocarz z północy

Hegel-H360-aaa

H360 pojawił się zupełnie niespodziewanie. Gdy dowiedziałem się, że już jest w Polsce i pomyślałem, że warto go przetestować, skontaktowałem się z dystrybutorem. Dosłownie chwilę wcześniej dystrybutor zadzwonił do redaktora naczelnego z propozycją testu. Ten, niewiele myśląc, przystał na nią, zlecając wysyłkę do mnie. Następnego dnia kurier zameldował się z przesyłką wartą 22 tys. złotych. Prawdziwy ekspres. Biorąc pod uwagę, że było to na 10 dni przed zamknięciem numeru i na trzy tygodnie przed publikacją, przyznacie, że tempo mieliśmy tym razem „onlajnowe”, a może nawet szybsze. Zresztą, zdaje się, że o tym wzmacniaczu nikt jeszcze nie napisał… No dobrze, mamy zatem polski debiut – nie licząc, rzecz jasna, sklepów.

Stylistycznie H360 nie porywa, ale ma porywające parametry. Nie tylko moc: 250 W na kanał przy 8 Ω i 420 W przy 4 Ω – to wartości do niedawna spotykane w dużym końcówkach mocy, tudzież we wzmacniaczach pracujących w klasie D. Tej Bent Holter nadal nie uznaje, trzymając się klasy AB. I chyba dobrze robi.

Imponująca jest nie tylko moc, ale i wartość współczynnika tłumienia: ponad 4000 (identyczną wartość ma redakcyjny Audionet AMPI V2). To cztery razy więcej niż w modelu H300, choć dla ostudzenia emocji dodajmy od razu, że ta różnica nie ma żadnego praktycznego znaczenia, ponieważ przy tak małych impedancjach wyjścia (2 miliony!) współczynnik tłumienia jest i tak definiowany przez rezystancję podłączonego kabla głośnikowego, opór terminali i przewodów wewnątrz kolumn, nie mówiąc już o rezystancjach szeregowych cewek w zwrotnicy.

Jest jeszcze jeden element specyfikacji wyróżniający H360 na tle wszystkich dotychczasowych wzmacniaczy tej marki: wbudowany przetwornik c/a odtwarzający (natywnie) nagrania w formacie DSD. No, całkiem nieźle.


Prev Next »

Zaloguj się, by skomentować

Aktualnie w testach

  • Gato Audio FM-15
  • Polk Audio Legend 100
  • Martin Logan Motion 35 XTi
  • Arcam CD73T
  • Primare PRE35 PRISMA & A32.2
  • T+A SD3100HV / PDT 3100HV
  • Gryphon Antileon EVO
  • Gauder Akustik Arcona 60 mkII
  • Podkładki i platformy antywibracyjne

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją