PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

KEF LS50 Wireless

Lis 22, 2017

Index

Premiera monitorów LS50, które KEF stworzył z okazji swojego 50-lecia była swego rodzaju sensacją. Czy wersja aktywna z bezprzewodową transmisją sygnału okaże się równie przełomowa?

Dystrybutor: GP Acoustics GmbH, www.kef.com
Cena (za parę): 9250 zł
Dostępne wykończenia: szare (z czerwonymi membranami), czarne (z niebieskimi membranami), białe (z miedzianymi membranami)

Tekst: Michał Sommerfeld | Zdjęcia: AV

audioklan

 

 


KEF LS50 Wireless - Bezprzewodowy zestaw głośnikowy

TEST

 KEF LS50W 1 aaa

 

Brytyjska firma jest jednym z najbardziej uznanych producentów zestawów głośnikowych na świecie. W LS50 W znajdziemy chyba wszystko, co modne i wygodne w audio. Mamy streaming oraz wejścia cyfrowe i analogowe, nie wspominając, rzecz jasna, o wzmacniaczach. Podstawowe pytanie, które przewija się na forach brzmi: czy zastosowana elektronika nie stłumi potencjału głośnika.

Za rozsądną cenę 5 tys. zł, bo taka jest różnica w cenie między obydwoma wersjami, dostajemy cztery wzmacniacze, przetwornik c/a, moduł strumieniowy i solidny procesor DSP. Ten drugi jest bardzo dużą zaletą tej konstrukcji. Umożliwia mocną ingerencję w charakterystykę zestawu. Korekcja dla pomieszczenia jest czymś normalnym w zastosowaniach profesjonalnych, w sektorze hi-fi spotyka się ze stałym oporem materii. Niesłusznie, o czym przeczytacie w dalszej części.


Prev Next »

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją