PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Sennheiser HD600

Wrz 27, 2016

Index

Tych słuchawek nie mogło zabraknąć w naszym teście. Niegdyś referencja, która w ubiegłym roku osiągnęła „pełnoletniość”. HD 600 okazują się być jak dobre czerwone wino – z czasem wręcz zyskują.

Dystrybutor: Aplauz, www.aplauzaudio.pl 
Cena: 1250 zł

Tekst: Dawid Grzyb | Zdjęcia: Filip Kulpa

audioklan

 

 


Sennheiser HD600

TEST

Sennheiser HD600

Słyszał o nich praktycznie każdy szanujący się audiofil, nie mówiąc o miłośnikach słuchawek. Są oferowane nieprzerwanie od ponad 18 lat (!) Pod koniec lat 90. były topowymi „dynamikami” niemieckiego specjalisty. Kontynuują to, co zapoczątkował ich poprzednik – nieprodukowane już modele HD 580 Precision i limitowany HD580 Jubilee.

HD 600 to konstrukcja wokółuszna, otwarta. Słuchawki są spore, ale lekkie (tylko 260 g).  Wykończenie plastikowych obudów muszli przypomina nieco marmur i na pewno nie każdemu się to spodoba. „Sześćsetki” są za to bardzo rozpoznawalne.

Jakość wykonania jest dobra, poszczególne elementy – dobrze dopasowane, dzięki czemu wszędobylski plastik nie razi. Pałąk ma od spodu cztery miękkie gąbki. Prowadnice są metalowe i zaskakująco długie. Chyba nie ma głowy, na którą HD 600 nie będą pasowały. Obejmy łączą się z prowadnicami w taki sposób, że można słuchawki delikatnie dostosować do głowy w poziomie.

Spod metalowej perforowanej siatki przeziera przetwornik dynamiczny, jego stelaż oraz hologram stanowiący o autentyczności słuchawek. To ich kolejna wizualna wizytówka.

Welurowe nauszniki są głębokie i zapewniają naprawdę sporo miejsca małżowinom. Można z HD 600 spędzić wiele godzin bez przykrych dolegliwości – to są bardzo komfortowe nauszniki. W należytym dopasowaniu pomagają też ich delikatnie skręcone muszle. Siła ucisku, początkowo duża, z czasem maleje. 

Przewód sygnałowy jest odczepiany, każda muszla ma swój własny mechanizm zatrzaskowy – ten sam co HD 650. Kabel mógłby być lepszy.


Prev Next »

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją