PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Tsakiridis Theseus w Q21

Lut 26, 2020
Tsakiridis Theseus w Q21

Grecja bardziej kojarzy się z pięknymi plażami i wakacyjnym wypoczynkiem, tudzież starożytnością i mitologią – mniej zaś ze sprzętem hi-fi i high-end. Tymczasem w tym kraju działa do najmniej kilku, dość znanych producentów sprzętu bardzo wysokiej klasy – takich, jak choćby Ypsilon. Znaczna część greckiego rynku skupia się w Atenach, skąd również pochodzi firma Tsakiridis Devices.

Jest filozofię streszczają dwa słowa: „przystępny high-end”. Wspólną cechą niemal wszystkich modeli są lampy próżniowe na pokładzie. Oferta nie jest przesadnie rozbudowana. Tworzą ją trzy wzmacniacze zintegrowane – każdy w dwóch lub trzech odmianach – dwa przedwzmacniacze (w tym pasywny), przedwzmacniacz phono MM/MC, cztery końcówki mocy (w wersjach standardowych i o poprawionych komponentach) oraz kondycjoner sieciowy. Gros portfolio stanowią urządzenia w cenach 6-9 tys. zł (w tym monobloki – ceny za sztukę).

W gronie wzmacniaczy zintegrowanych na wyróżnienie zasługuje model Theseus wykorzystujący 6 lamp 6N1P oraz stopień końcowy single-ended na pojedynczych lampach wyjściowych. Do wyboru są (zamiennie) lampy: EL34, KT66, KT77, KT88, 6550, KT90, KT120 i KT150, co daje użytkownikowi rzadko spotykaną możliwość dostosowania brzmienia (i mocy) do własnych preferencji. Dzięki dołączonej do wzmacniacza tabeli możemy ustawić napięcie anodowa i bias (na przedniej ściance znajdują się amperomierze), dopasowując wzmacniacz do wybranej pentody. Przewidziano dwa tryby pracy: triodowy i pentodowy oraz dwa poziomy sprzężenia zwrotnego.

Atutem Theseusa są ponadto przedwzmacniacz korekcyjny MM, wejście USB 24/96 oraz wyjście słuchawkowe o przełączanym wzmocnieniu/impedancji. Urządzenie waży solidne 18 kg i jest w całości produkowane w Grecji. Na odsłuchy można się umawiać w pabianickim salonie Q21. Wieść niesie, że zdecydowanie warto.

Link do produktu: https://www.q21.pl/tsakiridis-theseus.html

Kontakt: Q21, Pabianice, ul. Reymonta 12, www.q21.pl

Oceń ten artykuł
(11 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją