PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Pathos Classic Remix

Gru 05, 2016

Index

Niemal dwadzieścia lat (!) po pierwszym spotkaniu ze wzmacniaczem Pathosa – pamiętną integrą Twin Towers – przyszedł czas na zupełnie inny model, acz zbudowany według tej samej, hybrydowej recepty. Powitajcie wzmacniacz Classic Remix.

Dystrybutor: Premium Sound, www.premiumsound.pl
Cena: 11 990 zł, opcjonalny moduł HiDAC – 2390 zł; HiDAC EVO – 2990 zł

Tekst i Zdjęcia: Filip Kulpa


Wzmacniacz zintegrowany Pathos Classic Remix

TEST

Pathos Classic Remix 1 aaa

Pathos Acoustics ma siedzibę w Vicenzie – ponad stutysięcznym starożytnym mieście w północno-zachodnich Włoszech. Firma powstała w 1994 roku z inicjatywy trzech panów: Gaetano Zaniniego, Gianniego Borinato (konstruktor, autor patentu INPOL) i Paolo Andriolo. Ten ostatni był odpowiedzialny za design słynnej integry Twin Towers, którym to wzmacniaczem Pathos wypłynął na światowe rynki, zdobywając wielkie uznanie. Wzmacniacz ten, co ciekawe, mniej więcej w tym właśnie czasie był już oferowany w Polsce. Początki przemian w naszym kraju, otwierający się szeroko na Zachód rynek hi-fi i high-end – i taki wzmacniacz u polskiego dystrybutora! Pamiętam te „podwójne wieże” już trochę przez mgłę, lecz wciąż całkiem wyraźnie. Pamiętam też, że zachwycało się nim wielu ludzi z branży, w tym także dziennikarzy – a wśród nich nieodżałowany Witold Topolski (1951–2011).

Katalog włoskiej marki liczy dziś prawie 20 pozycji, oferta nie jest więc mała. Główny nacisk położony jest na wzmacniacze (integry, także słuchawkowe, przedwzmacniacze, końcówki mocy) i przetworniki c/a. Jest też produkt łączący jedno i drugie, dwa odtwarzacze CD oraz zestawy głośnikowe. Pathos tworzy więc kompletne systemy, w których jedyne, czego może zabraknąć, to sam gramofon analogowy.

Wszystkie urządzenia mają trzy wspólne cechy: urokliwy design, piękne wykonanie i „duszę”– takie przynajmniej odnosi sie wrażenie. Włosi opanowali tę sztukę (wydaje się, że mają to we krwi) jak żadna inna nacja i niemal wszystkie modele Pathosa są tego potwierdzeniem.


Prev Next »

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją