PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Nowoczesna dwójka NAD-a

Lis 12, 2021
Nowoczesna dwójka NAD-a

NAD wprowadzi niebawem do sprzedaży dwa nowe urządzenia, których rynkowe premiery zapowiedziano jeszcze w tym roku. Audiofilów bardziej zainteresuje wzmacniacz zintegrowany C399, będący flagowym reprezentantem serii Classic.

NAD C399 gniazda

To pierwsza konstrukcja modularna zbudowana na nowej platformie MDC2. Opcjonalny moduł MDC2 BluOS2, wyposażony w łączność wi-fi i Ethernet, zapewnia możliwość strumieniowania muzyki z wszystkich platform (za wyjątkiem Apple Music, ale do tego służy AirPlay 2). Wzmacniacz jest standardowo (na stałe) wyposażony w pięć wejść cyfrowych: dwa koncentryczne, dwa optyczne i HDMI eARC. Dostępne są także dwa wejścia liniowe, gramofonowe (MM) oraz wyjście na subwoofer z możliwością filtrowania sygnału na wyjściach głośnikowych, co bardzo ułatwi zszycie dodatkowego głośnika z kolumnami głównymi.

Sekcja cyfrowa C399 bazuje na przetworniku ESS Sabre ES9028, natomiast sam wzmacniacz wykorzystuje bardzo dobre i wydajne moduły Hypex NCore NC252MP, oczywiście pracujące w klasie D. NAD podaje moc ciągłą wzmacniacza na poziomie 180 W (przy obu kanałach wysterowanych), nie specyfikując jednak obciążenia. Z karty katalogowej Hypexa wynika, że jest to wartość dla impedancji 2 omów, natomiast przy 8 omach mamy 150 W. Tak czy owak, mocy nie zabraknie, funkcjonalności zresztą także. Dopełnia ją dwukierunkowa łączność Bluetooth z aptX HD, Spotify Connect, Tidal Connect oraz wyjście słuchawkowe o małej impedancji wyjściowej (2 omy). Cena modelu na polskim rynku nie została jeszcze ustalona, znana jest natomiast rekomendowana cena w EU – 1999 euro. Należy zatem oczekiwać pułapu 9000–9500 zł.

NAD C700

Drugą nowością, o bardziej lifestylowym przeznaczeniu, choć nie bez ambicji, by dobrze zagrać, jest all-in-one C700. To funkcjonalny odpowiednik reprezentanta serii Masters, nagradzanego modelu M10. W niewielkiej obudowie o szerokości 218 mm pomieszczono streamer BluOS z dekodowaniem MQA i dwukierunkową łącznością Bluetooth aptX HD oraz 80-watowy wzmacniacz w klasie D (Hypex UcD), który chwilowo może dostarczać nawet 125 W na kanał (4 Ω). Wejść sygnałowych jest mniej niż pełnogabarytowym C399, jednak pozostawiono to, co najważniejsze – po jednym koaksjalu, optyku, dwa wejścia liniowe, jak również wyjście pre-out oraz oddzielne dla subwoofera. Przyjazność obsługi podkreśla 5-calowy ekran TFT wyświetlający miniatury okładek i inne, użyteczne informacje. Europejską cenę ustalono na poziomie 1499 euro, czyli sporo poniżej Mastersa. Sprzedaż ma ruszyć jeszcze w listopadzie.

NAD C700 gniazda

Dystrybutor: Audio Klan, www.audioklan.com.pl | Ceny: nieustalone

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją