PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

JBL idzie w stereo

Lis 02, 2023
JBL idzie w stereo

W trakcie wrześniowych targów IFA w Berlinie, marka JBL zaprezentowała kilka nowości. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują trzy urządzenia stereo o klasycznej stylistyce. Wzmacniacz SA550 Classic wzorniczo nawiązuje do modelu SA600 z lat 60., ale pod względem technicznym jest to urządzenie w pełni współczesne, wyposażone w stopień wyjściowy pracujący w tak zwanej klasie G.

 

JBL SA550 front

Rozwiązanie to dotyczy nie tyle końcówki mocy, co jej zasilacza, który umożliwia przełączanie napięcia zasilającego na wyższe w momencie, gdy zachodzi taka potrzeba (wzmacniacz musi oddać większą moc). W normalnych warunkach, napięcie zasilania jest obniżone i nawet do 10 W mocy wyjściowej wzmacniacz oddaje w klasie A — tak przynajmniej deklaruje producent. Maksymalna moc wyjściowa jest określana na 90 W na kanał przy 8 omach i 150 W przy 4.

JBL SA550 gniazda

Wzmacniacz otrzymał cztery wejścia analogowe, w tym gramofonowe MM, oraz trzy wejścia cyfrowe. Sekcja przetwornika c/a bazuje na układzie Sabre ES9038K2M. Moduł odbiorczy Bluetooth obsługuje kodek aptX Adaptive. Urządzenie waży 12 kg i ma nieco większą szerokość niż standardowa (449 mm) za sprawą eleganckich, drewnianych boczków.

JBL CD350 front top

Drugą nowością jest odtwarzacz płyt kompaktowych CD350 Classic, który stylistycznie doskonale pasuje do omawianego wzmacniacza. Informacje na temat urządzenia są, jak na razie skąpe. Wiadomo, że oprócz płyt CD, potrafi on odczytywać pliki FLAC i WAV zapisane na dyskach CD-R i CD-RW lub na pamięci USB, którą można podłączyć do portu USB typu A (5 V/500 mA) na tylnej ściance. Obok pary wyjść RCA dyskofon otrzymał dwa wyjścia cyfrowe. I tym oto sposobem, oferta niedrogich odtwarzaczy CD pomału, lecz systematycznie zaczyna się powiększać.

JBL CD350 gniazda

Zwolennicy plików i streamingu także mają coś dla siebie — odtwarzacz strumieniowy MP350 Classic. To płaskie (48 mm), lecz solidnie wykonane (5 kg) urządzenie zapowiada się dość interesująco. Zapewnia dostęp do serwisów Spotify i Tidal w ramach funkcjonalności Connect, ma Chromecasta, AirPlay 2, jest kompatybilny z Roonem i wspiera odtwarzanie materiału hi-res 24/192 (PCM)

Dystrybutor: Suport, www.jbl.pl

Ceny: JBL SA550 Classic — 9390 zł; JBL CD350 Classic — 4190 zł, MP350 Classic — 4690 zł

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją