Nowości

Dział: Nowości

Haiku Origami EL34 SE w pabianickim Q21

Kwi 08, 2019
Haiku Origami EL34 SE w pabianickim Q21

Zdecydowana większość wzmacniaczy single-ended wykorzystuje triody – i to nie byle jakie, bo kultowe i – co tu dużo mówić – kosztowne 300B. Tymczasem nie jest to żaden wymóg, ponieważ możliwe są inne, znacznie mniej kosztowne konfiguracje.

 

Krakowska manufaktura Haiku Audio, która wyspecjalizowała się z produkcji niedrogich, a nieszablonowych urządzeń, oferuje model Origami ze stopniem końcowym SE – w dwóch odmianach. Tańsza z nich bazuje na pentodach EL34, która to konfiguracja zapewnia moc 10 W na kanał. Stopień wstępny zbudowano na lampach ECC82, znanych ze swoich znakomitych parametrów. W zasilaczu, w roli prostownika, zastosowano lampę 5C3S. Za regulację głośności odpowiada klasyczny potencjometr – niebieski Alps. Wszystkie rezystory są metalizowane, podstawki ceramiczne, ze złoconymi stykami, a gniazda pochodzą od Neutrika i Schurtera. Chassis zrobiono ze stali i polakierowano na czarno, front i gałka są pełnego aluminium. Całość prezentuje się naprawdę świetnie – szczególnie w relacji do ceny, o czym możne było się przekonać podczas Audio Video Show 2018.

haiku origami

Origami jest urządzeniem minimalistycznym funkcjonalnie. Ma tylko dwa wejścia liniowe i jedną parę terminali głośnikowych. To jednak w zupełności wystarcza do słuchania muzyki, choćby z dwóch źródeł.

O walorach tego wyjątkowo przystępnego cenowo wzmacniacza (4650 zł) można się przekonać w pabianickim salonie Q21, który Origami posiada w bieżącej, stałej ofercie. Jak twierdzą osoby, które słuchały Origami EL34 SE ma czarować czystym i bardzo bogatym brzmieniem. Jak podkreśla Q21, o wyjątkowość tej propozycji stanowi „synergia wyrafinowanej konstrukcji, wysmakowanego brzmienia i przystępnej ceny”. Nie pozostaje nic innego, jak umówić się na odsłuch.

haiku origami

Kontakt: salon audio-video Q21, www.Q21.pl, Pabianice, ul. Reymonta 12, tel. (42) 213 01 66

Cena: 4650 zł

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją