Nowości

Dział: Nowości

15-lecie Sundiala na Audio Video Show 2019

Lis 06, 2019
15-lecie Sundiala na Audio Video Show 2019

Firma Sundial obchodzi w tym roku 15-lecie funkcjonowania na rynku. Z tej okazji marka zaprezentuje podczas tegorocznej edycji targów Audio Video Show dwie nowości. Mowa o podstawkowych modelach Rapidus Pro M oraz Canticus Pro M.

W obydwu konstrukcjach za wysokie tony odpowiedzialny jest wysokotonowy głośnik SEAS z kopułką ze stopu aluminiowo-magnezowego, umieszczony w specjalnej, niezależnej komorze z dodatkowym wytłumieniem. Pomimo tych podobieństw, oba nowe modele różnią się jednak od siebie w kilku elementach.

Mniejszy z monitorów, Rapidus Pro M, został wyposażony w pojedynczy głośnik średnio-niskotonowy firmy Eton. Wyróżnia się on niezwykle lekką, sztywną membraną Hexacone, na którą składają się dwie warstwy z włókien kewlarowych połączone strukturą z Nomexu. Dzięki temu membrana ta ma być – jak deklaruje Sundial – jedną z najtwardszych na rynku. Nieco inaczej wygląda to w wypadku drugiego modelu – Canticus Pro M. Na pokładzie tych monitorów znajdziemy dwa głośniki średnio-niskotonowe (również wykorzystujące membrany Hexacone) umieszczone w układzie MTM (midbass-tweeter-midbass).

Obudowy obu nowych monitorów marki Sundial (typu bass-reflex) wykonano z szeregu kolejnych elementów wyciętych z wysokiej jakości płyty mdf. Dzięki temu uzyskano nie tylko odpowiednią sztywność, ale i dobre rozpraszanie rezonansów własnych ścianek obudowy. Co istotne, firma zdecydowała się na specjalne profilowanie wnętrz komór głośnikowych, co ma przełożyć się nie tylko na dalsze zwiększenie sztywności, ale i skuteczne ograniczenie powstawania fal stojących. Z kolei zwrotnice umieszczone zostały w niezależnych komorach.

Na osobną wzmiankę zasługują podstawki. Są one bowiem komplementarną częścią zestawu, zarówno pod względem wizualnym, jak i akustyczno-mechanicznym. Ich konstrukcja została opracowana w taki sposób, by skutecznie rozprowadzać drgania mające szkodliwy wpływ na pracę monitorów.

Premiera obydwu modeli odbędzie się w dniach 8-10 listopada podczas wystawy Audio Video Show 2019 w Warszawie.

Kontakt: Sundial, www.sundial.inf.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Kontakt z redakcją